Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Kamboçya Uçak Bileti

1 Yolcu

Kamboçya Hakkında

TELEFON KODU 855

NÜFUS15.760.000

PARA BİRİMİKHR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI04:00

Kamboçya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaklaşık 181 bin kilometrekarelik bir alanı kapsayan Kamboçya’nın kuzeyinde Tayland ve Laos, doğu ve güneyinde Vietnam, batısında ise Kamboçya Körfezi yer alıyor. Tropikal bir bölgede konumlanan Kamboçya’da sıcaklık, yıl boyunca neredeyse eşit seyrediyor. Yıllık ortalama sıcaklık ise 25 derece. Bağıl nem gece daha yüksek ve genellikle ortalama nem oranı yüzde 80 iken geceleri %90'ı aşıyor. Kamboçya Krallığı, 7 milyondan fazla nüfusa sahip bağımsız bir ülke. Bir zamanlar Fransız kolonisi ve Hint kökenli bir ülke olan Kamboçya'nın farklı bir coğrafi yapısı var; yaylalarla çevrili geniş havzalarında birbirinden güzel doğa harikaları bulunuyor. Kamboçya mutfağı, komşuları Tayland ve Laos mutfaklarından çokça ve Vietnam mutfağından ise daha az oranda etkilenmiş, ancak bazı farklı yerel yemeklere de rastlamanız mümkün. Phnom Penh ve Siemreap'ta giderek artan lüks restoranlarda mükemmel Çin ve Vietnam yemekleri tadabilirsiniz. Özellikle Battanbang District, ülkede pirinç der demez akla ilk gelen yer. Gezip görmeden kesinlikle Kamboçya’dan ayrılmamanız gereken yerlerden bazıları, Angkor Wat, Angkor Thom, Tonle Sap, Bayon, Banteay Srei, Beng Mealea, Preah Vihear Tapınağı, Tuol Sleng Soykırım Müzesi, Kamboçya Ulusal Müzesi, Wat Phnom, Neak Pean, Bakong, Koh Tonsay, Banteay Kdei, Krol Ko, Ta Keo, East Mebon, Pre Rup, Kbal Spean, Ta Prohm ve Phimeanakas. Görkemli ve dünyaca ünlü Angkor Wat Tapınağı Siemreap merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer alıyor. Başkent Phnom Penh'den günübirlik direkt uçuşla Siemreap'a gidebilirsiniz. Angkor tapınakları esasında 7 ve 11. yüzyıl arasında Khmer uygarlığının olağanüstü yaratıcılığının canlı kanıtları. Kamboçya’nın resmi dili yine bu uygarlıktan miras kalan Khmercedir. Ayrıca eğitim yerlerinde Hintçe, Pali ve Sangkrit dilleri de kullanılıyor. Ülkedeki bazı teknik diller Fransızcadan da etkilenmiş. Bununla birlikte Kamboçya oldukça turistik bir ülke olduğundan İngilizce de yaygın olarak konuşuluyor. Kamboçya’nın en ünlü şehirleri, Phnom Penh, Siem Reap, Battambang, Krong Ta Khmau, Poipet, Serei Saophoan, Pailin, Samraong, Kampot, Pursat, Senmonorom, Puok ve Oudong.

Kamboçya uçak biletinizi almadan önce Türkiye’den aktarmasız uçabileceğiniz havalimanlarını araştırmanızda fayda var. Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’in 10 km batısında konumlanan Phnom Penh Uluslararası Havalimanı varışlı uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları arasında Qatar Airways, Malaysia Airlines, Sky Angkor Airlines, Emirates, Cambodia Angkor Air ve Air Asia bulunuyor. Kamboçya’ya aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz diğer havalimanları, yılda 4 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti veren ve Angkor Wat yakınında yer alan Siem Reap Uluslararası Havalimanı (Kamboçya’nın en işlek havalimanı), Sihanoukville Havalimanı ve Battambang Havalimanı.

Kamboçya’ya gitmeden önce vize prosedürleriyle uğraşmak yerine 30 gün süreli kapıda vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kamboçya uçak biletiniz için en uygun fırsatları sunarak seyahatinizi ucuza getiren oBilet ile çok daha ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

Kamboçya Hakkında Blog Yazıları

Kamboçya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Kamboçya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kamboçya Uçak Bileti Almak için Kamboçya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kamboçya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Kuala Lumpur - Phnom-penh 257,07 TL
Bangkok - Phnom-penh 359,49 TL
İstanbul - Phnom-penh 2.098,41 TL
Alma Ata - Phnom-penh 2.691,84 TL
Bakü - Phnom-penh 2.885,51 TL
İzmir - Phnom-penh 3.006,25 TL
Adana - Phnom-penh 3.804,45 TL
Hatay - Phnom-penh 4.369,95 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar