Ucuz Hannover Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Hannover Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Hannover Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 49
NÜFUS 522.686

Hannover Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hannover Havalimanı

Hannover Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hannover’i oBilet’ten uçak bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Leine Nehri üzerinde mükemmel bir konuma sahip olan Hannover, Almanya’nın kuzeybatısında yer alıyor. Ayrıca Aşağı Saxsony (Saksonya) eyaletinin de başkenti olan kent, hem modern hem de tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 205 kilometrekarelik bir alana yayılan şehrin nüfusu 2015 itibariyle 500 binin üzerinde. Kuzey Almanya'da hayati bir demiryolu ve karayolu kavşağı olarak hizmet veren büyük bir sanayi, ticaret ve aktarma merkezi. Çoğunlukla demir-çelik, lastikler, makineler ve motorlu araçlar imal edilen şehirde her yıl nisan ayında dünyanın en büyük endüstriyel bir fuarı açılıyor. Tarihine bakacak olursak, İkinci Dünya Savaşı'nda inanılmaz hasar gördü, ancak 1945'ten sonra çok sayıda eski binalar restore edildi ve birçok modern yapı inşa edildi. Herrenhausen'in Kraliyet Bahçeleri'nde dolaşabilir veya Eilenriede şehir ormanında doğayla iç içe keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini Maschsee Gölü ile büyüleyen Hannover’da Leine Nehri boyunca dağcıları ve bisikletlileri sıklıkla görmeniz mümkün. Şehri çevreleyen Steinhude Gölü, dünya kültür mirası Goslar ve Hildesheim, Hannover'in son kralı tarafından inşa edilen peri masalı "Marienburg", dar ortaçağ sokaklarında kaybolacağınız Eski Kent gibi yerleri de Hannover’da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Her sene binlerce ziyaretçiyi cezbeden yıllık etkinlikleri arasında ise Maschsee Göl Festivali ve Marksmen Funfair bulunuyor.

Almanya’daki en büyük 9. havalimanı olan Hannover Havalimanı, Hannover şehir merkezinin 11 km kuzeyindeki Langenhagen’de yer alıyor. 1952 senesinde açılan Hannover Havalimanı, aynı zamanda Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biri olma unvanına da sahip. Hannover Havalimanı’nda Terminal A, B ve C olmak üzere toplamda 3 yolcu terminali var. Terminal D ise ana terminalin en doğusunda ve kargo terminali olarak kullanılıyor. Hannover Havalimanı ile Antalya (Condor, Corendon Airlines, Eurowings, Freebird Airlines, Pegasus, SunExpress, TUI), arasında genellikle yaz sezonları süregelen uçuş seferleri bulunuyor. Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Hannover’a ulaşabilirsiniz. SunExpress’in Hannover’a düzenlediği diğer seferler ise Ankara, Adana, İzmir ve dönemsel olarak Bodrum, Gaziantep ve Samsun. oBilet’ten Hannover uçak biletinizi almadan önce hangi seferlerin hangi sezonda gerçekleştiğini kontrol etmenizde fayda var.

Türkiye’nin birçok büyükşehrinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Hannover Havalimanı’na SunExpress, Pegasus veya Türk Hava Yolları’ndan birini seçerek yolculuk yapabilirsiniz. Bu firmalar arasında kararsız kaldıysanız ya da ekonomik uçak bileti için fırsat kolluyorsanız, en iyi fiyat kombinasyonlarını sunan oBilet’ten faydalanabilirsiniz. En ucuz Hannover uçak biletlerini sadece bir tıkla karşınıza getiren oBilet’ten online uçak bileti almak da oldukça pratik.