Ucuz Hannover Uçak Bileti

Hannover Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Hannover Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 49
NÜFUS 522.686

Hannover Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hannover Havalimanı

Hannover Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hannover’i oBilet’ten uçak bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Leine Nehri üzerinde mükemmel bir konuma sahip olan Hannover, Almanya’nın kuzeybatısında yer alıyor. Ayrıca Aşağı Saxsony (Saksonya) eyaletinin de başkenti olan kent, hem modern hem de tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 205 kilometrekarelik bir alana yayılan şehrin nüfusu 2015 itibariyle 500 binin üzerinde. Kuzey Almanya'da hayati bir demiryolu ve karayolu kavşağı olarak hizmet veren büyük bir sanayi, ticaret ve aktarma merkezi. Çoğunlukla demir-çelik, lastikler, makineler ve motorlu araçlar imal edilen şehirde her yıl nisan ayında dünyanın büyük endüstriyel bir fuarı açılıyor. Tarihine bakacak olursak, İkinci Dünya Savaşı'nda inanılmaz hasar gördü, ancak 1945'ten sonra çok sayıda eski binalar restore edildi ve birçok modern yapı inşa edildi. Herrenhausen'in Kraliyet Bahçeleri'nde dolaşabilir veya Eilenriede şehir ormanında doğayla iç içe keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerini Maschsee Gölü ile büyüleyen Hannover’da Leine Nehri boyunca dağcıları ve bisikletlileri sıklıkla görmeniz mümkün. Şehri çevreleyen Steinhude Gölü, dünya kültür mirası Goslar ve Hildesheim, Hannover'in son kralı tarafından inşa edilen peri masalı "Marienburg", dar ortaçağ sokaklarında kaybolacağınız Eski Kent gibi yerleri de Hannover’da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Her sene binlerce ziyaretçiyi cezbeden yıllık etkinlikleri arasında ise Maschsee Göl Festivali ve Marksmen Funfair bulunuyor.

Almanya’daki büyük 9. havalimanı olan Hannover Havalimanı, Hannover şehir merkezinin 11 km kuzeyindeki Langenhagen’de yer alıyor. 1952 senesinde açılan Hannover Havalimanı, aynı zamanda Avrupa’nın işlek havalimanlarından biri olma unvanına da sahip. Hannover Havalimanı’nda Terminal A, B ve C olmak üzere toplamda 3 yolcu terminali var. Terminal D ise ana terminalin doğusunda ve kargo terminali olarak kullanılıyor. Hannover Havalimanı ile Antalya (Condor, Corendon Airlines, Eurowings, Freebird Airlines, Pegasus, SunExpress, TUI), arasında genellikle yaz sezonları süregelen uçuş seferleri bulunuyor. Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Hannover’a ulaşabilirsiniz. SunExpress’in Hannover’a düzenlediği diğer seferler ise Ankara, Adana, İzmir ve dönemsel olarak Bodrum, Gaziantep ve Samsun. oBilet’ten Hannover uçak biletinizi almadan önce hangi seferlerin hangi sezonda gerçekleştiğini kontrol etmenizde fayda var.

Türkiye’nin birçok büyükşehrinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Hannover Havalimanı’na SunExpress, Pegasus veya Türk Hava Yolları’ndan birini seçerek yolculuk yapabilirsiniz. Bu firmalar arasında kararsız kaldıysanız ya da ekonomik uçak bileti için fırsat kolluyorsanız, iyi fiyat kombinasyonlarını sunan oBilet’ten faydalanabilirsiniz. ucuz Hannover uçak biletlerini sadece bir tıkla karşınıza getiren oBilet’ten online uçak bileti almak da oldukça pratik.

Hannover Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını ya da taksi ve havalimanı transferi gibi hizmetleri kullanabiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Otobüsler yolcular için hem ekonomik hem de pratik bir ulaşım aracı seçeneği oluşturuyor. Bu yüzden özellikle az eşyası olan ve kalabalık bir grup olarak seyahat etmeyen yolcular havalimanından kalkan otobüslere binerek yolculuk yapmayı tercih edebilirler. Otobüs ile şehir merkezine gitmek isteyen yolcular 470 numaralı otobüslere binerek yaklaşık 20 dakikada merkeze ulaşabilirler.

Tren ile Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı ise tren . Oldukça ekonomik hem de konforlu bir ulaşım aracı oldukları için pek çok ziyaretçi tarafından tercih ediliyorlar. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular C terminalinden trenlere binerek yaklaşık 18 dakikada merkeze ulaşabilirler. Terminalden trenler 20 dakikada bir kalktığı için yolcuların durakta bekleme süresi yaklaşık 15-20 dakikayı bulabiliyor.

Taksi ile Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcular taksileri de kullanabilirler. Taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları olsalar da 7/24 hizmet verdikleri için konforlu bir yolculuk yapmak isteyenlere de oldukça uygun seçenekler. Taksi ile yolculuk yapmak isteyenler havalimanı içerisinde bekleyen taksilere binebilir ve yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuğun ardından rahat bir şekilde şehir merkezine gidebilirler.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise kiralık araçlar. Özellikle çok eşyası olan ya da kalabalık bir grup olarak seyahat edenlere büyük rahatlık sağlayan bu seçenek ile yolcular konforlu bir şekilde seyahat edebilirler. Araç kiralayarak yolculuk yapmak isteyenler isterlerse yolculuklarından önce online olarak isterlerse de yolculuklarından sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden kendilerine en uygun arabayı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise transfer hizmeti. Havalimanı transfer hizmetini yolcular kalacakları otelden alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların önceden otellerinden bilgi almaları gerekiyor. Otelde kalmayan ya da otelinden bu hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Yolcular, havalimanı transfer hizmeti alacakları yerden önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Merkezden Hannover Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden havalimanına gitmek için toplu taşıma araçlarını ya da taksi ve havalimanı transferi gibi hizmetleri kullanabiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Otobüsler yolcular için hem ekonomik hem de pratik bir ulaşım aracı seçeneği oluşturuyor. Bu yüzden özellikle az eşyası olan ve kalabalık bir grup olarak seyahat etmeyen yolcular şehir merkezinden kalkan otobüslere binerek yolculuk yapmayı tercih edebilirler. Otobüs ile havalimanına gitmek isteyen yolcular 470 numaralı otobüslere binerek yaklaşık 20 dakikada havalimanına ulaşabilirler.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer toplu taşıma aracı ise tren. Oldukça ekonomik hem de konforlu bir ulaşım aracı oldukları için pek çok ziyaretçi tarafından tercih ediliyorlar. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular şehir merkezinde bulunan tren istasyonlarından trenlere binerek yaklaşık 18 dakikada havalimanına ulaşabilirler. Terminalden trenler 20 dakikada bir kalktığı için yolcuların durakta bekleme süresi yaklaşık 15-20 dakikayı bulabiliyor

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek için yolcular taksileri de kullanabilirler. Taksiler toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım araçları olsalar da 7/24 hizmet verdikleri için konforlu bir yolculuk yapmak isteyenlere de oldukça uygun seçenekler. Taksi ile yolculuk yapmak isteyenler şehir merkezinin çeşitl yerlerinde bekleyen taksilere binebilir ve yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuğun ardından rahat bir şekilde havalimanına gidebilirler.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise kiralık araçlar. Özellikle çok eşyası olan ya da kalabalık bir grup olarak seyahat edenlere büyük rahatlık sağlayan bu seçenek ile yolcular konforlu bir şekilde seyahat edebilirler. Araç kiralayarak yolculuk yapmak isteyenler isterlerse yolculuklarından önce online olarak isterlerse de şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kendilerine en uygun arabayı kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hannover Havalimanı’na gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise transfer hizmeti. Havalimanı transfer hizmetini yolcular kaldıkları otelden alabilirler. Fakat her otel havalimanı transfer hizmeti vermediği için yolcuların önceden otellerinden bilgi almaları gerekiyor. Otelde kalmayan ya da otelinden bu hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Yolcular, havalimanı transfer hizmeti alacakları yerden önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Hannover Otelleri

flight