Ucuz Bremen Uçak Bileti

Bremen Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bremen Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 421
NÜFUS 652.182

Bremen Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Neuenland Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Bremen Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bremen Almanya’nın işlek bir liman ve sanayi şehridir. Kuzey Denizi'nden 77 km içeride ve Weser Irmağı’nın kıyısındaki kent Bremen Eyâleti'nin başkentidir. Oldukça küçük bir alana sahip olan kentin yüzölçümü 404 km² ‘dir. Bremen’de Avrupa Birliği’nin ortak ara birimi olan Euro kullanılır ve Bremen’de resmi dil Almanca’dır. Bremen denilince akla hemen Bremen Mızıkacıları geliyor. Eşek, köpek, kedi ve horozun müzik yapmak için gitmeye çalıştıkları şehir bizim için Bremen! İşte bu sebeple kentin meydanında bizi ilk karşılayan şey Bremen Mızıkacıları Heykeli oluyor. Bremen’in Orta Çağ bölgesi olan Schnoor, taş ve tuğla yapımı evleri ile bizleri karşılıyor. Eskiden tüccarlar ve balıkçılar tarafından doldurulan bölge, günümüzde şık kafeleri, hediyelik eşya dükkanlarını ve atölyeleri barındırıyor. 14. yüzyıldan kalma Aziz John Kilisesi, 1630 yılında inşa edilen Schifferhaus ve 1856’da devlet yönetimine ev sahipliği yapan Landherrnamt Binası Schnoor bölgesinde yer alıyor. Uzun ikiz kulelerine çıkarak şehrin masalsı manzarasını izleyebileceğiniz Bremen Cathedral (St. Peter) şehrin merkezi Marktplatz’da yer alıyor. Kentin özgürlüğünün ve kiliseden bağımsızlığının simgesi olan Statue of Roland(Roland Heykeli) ülkenin dört bir yanında bulunan sayısız anıtın eskisi. Bremen Belediye Binası (Town Hall), “UNESCO Dünya Mirası” eserleri arasında yer alıyor. Sanat galerileri ve küçük hediyelik eşya dükkanları ile Böttcher Caddesi tüm turistlerin uğrak noktası. Bremen’in yeni ve mimari açıdan ilginç mekanlarından biri olan Universum Science Center yıllık ortalama 450.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bilimsel ve sanatsal merkez olmasının yanı sıra 27 metrelik kulesi ile harika bir şehir manzarası sunuyor.

Bremen Havalimanı Bremen şehir merkezinin 3,5 hm güneyinde bulunuyor ve Bremen Havalimanı’ndan Bremen şehir merkezine ulaşım tramvaylarla sadece 10 dk sürmektedir. Türk Havayolları, Sun Express, Atlas Global, Lufthansa, Air France, TAP Portugal Bremen uçak bileti bulunan havayolu şirketlerinin başlıcalarıdır. Bremen uçak bileti ile ilgili detaylı verilere oBilet.com’la tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Masal şehri Bremen’e seyahat amaçlı gidiyorsanız uygun ve güzel zaman şüphesiz ki Noel zamanıdır. Yağan karla birlikte daha da masalsı bir şekle bürünen kente giden ucuz Bremen uçak bileti için oBilet.com’u ziyaret edin. Bremen uçak biletinizile ilgili her türlü yardımı oBilet Çağrı Merkezi ekibinden alabilirsiniz.

flight