Ucuz Seul Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Seul Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Seul Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 82
NÜFUS 10.000.000

Seul Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Gimpo Havalimanı
Incheon Havalimanı

Seul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vizesiz ziyaret edebileceğiniz Seul seyahatiniz için uçak biletlerinizi oBilet’ten alabilirsiniz. Seul Güney Kore'nin başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Zaten Güney Kore'nin başkenti olan Seul, Kore dilinde başkent anlamına gelmektedir. Seul şehir merkezinin nüfusu 10 milyonun üstündedir ve Seul sahip olduğu nüfusla Dünyanın en kalabalık 13. şehridir. Seul nüfusunun çoğu Koreliler tarafından oluşturulmuştur ama azınlık miktarda da olsa Japonlar ve Çinliler de bulunmaktadır. Seul nüfus gücünün yanı sıra ekonomik, finansal ve teknolojik anlamda da oldukça gelişmiştir. Dünya'daki ekonomik ve finansal merkezler sıralandığında Seul ilk on merkez içerisinde yer almaktadır. Seul ikliminde yazlar genelde sıcak, nemli kışlar genellikle soğuktur. Haziran ve temmuz aylarında doğu asya muson yağmurları etkili olmaktadır. Seul para birimi Won’dur ve KRW olarak gösterilir. Seul resmi dili Korece’dir ve Uzak Doğu dilleri arasında yazımı ve konuşu en kolay dillerden birisidir.

Seul gelişmiş ekonomisinin yanı sıra turistlik yerler açısından da zengin bir şehirdir. Namsan Park ve park içerisinde bulunan Seul Kulesi şehrin panoromik manzarasını eşsiz biçimde ziyaretçilerine sunmaktadır. Geleneksel Kore Hanok evlerinin bulunduğu Bukchon Hanok Köyü tarihi Seul bölgesi içerisinde bulunmaktadır ve labirent şeklindeki sokakları, eski kafeleri, eski atölyeleri ile turistlerin ve fotoğrafçıların yoğun ilgisini çekmektedir. Cennet tarafından büyük ölçüde kutsanmış anlamına gelen Gyeongbokgung Sarayı Seul’daki en eski ve ana saraydır. Saatte bir yapılan geleneksel nöbetçi asker değişimi kesinlikle izlenmelidir. Joseon Bölgesi’ndeki Jongmyo Shrine UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan ibadet yeridir.1950-1953 Kore Savaşı’ndan eserlerin sergilendiği Kore Savaş Anıtı Müzesi kentin tarihi açısından oldukça büyük öneme sahiptir.

Güney Kore'nin başkenti Seul ve çevresine 2001 yılından itibaren hizmet veren Incheon Uluslararası Havalimanı ülkenin en büyük havalimanıdır ve Seul şehir merkezinin 48 km batısında yer alan Incheon şehrinde bulunmaktadır. Bir diğer havalimanı 2001 yılından önce ülkeye hizmet vermekte olan Güney Kore'nin başkenti Seul'de yer alan Gimpo Uluslararası Havalimanı’dır. Incheon Uluslararası Havalimanı ve Gimpo Uluslararası Havalimanı’ndan Seul şehir merkezine ulaşım otobüs ve ekspres tren hatları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Seul uçak bileti alabileceğiniz başlıca havayolu şirketleri ise şu şekildedir: Türk Hava Yolları,Atlas global, Pegasus, Air Astana, Emirates, Fly Dubai, Etihad Airways, Qatar Airways, Serbian Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Singapore Havayolları, Korean Air, Asiana Havayolları, LOT Polish Havayolları, Air China, Garuda Indonesia, Air France, Lufthansa, EVA Air, Philippine Havayolları, British Airways, Air India Limited, Air Canada. Seul uçak bileti tarihleri, saatleri ve fiyatları için oBilet’i ziyaret edebilirsiniz.

Uzak Doğu’nun gelişmiş metropolüne yapacağınız yolculuğa oBilet’in sunduğu hizmetlerle çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Seyahat yörüngenizi belirledikten sonra seyahat tarihinizi seçip size en uygun Seul uçak biletini satın alabilirsiniz. Karşınıza çıkan Seul uçak bileti fiyatlarını ucuzdan pahalıya sıralayabilir, sizin için en ucuz Seul uçak biletine güvenli ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Seul Hakkında Blog Yazıları

 • Dünyadaki En Güzel 21 Eğlence Parkı

  Yaz tatiline en çok kim sevinir? Tabi ki çocuklar! Okul tatil, havalar güzel ve etraf her zaman aydınlık! Bir çocuk daha ne isteyebilir ki? Cevap veriyoruz: Birçok şey! Ebeveynler bize hak vereceklerdir, çocukların heyecanları ve merakları asla azalmaz. Hep daha fazlasını isterler! Çocukları mutlu etmek ise kolaydır. Etrafta eğlence olduğu sürece, bir çocuk her zaman

  Devamını Gör
 • Seul’de Gezilecek Yerler

  Seul Güney Kore’nin (Kore Cumhuriyeti) başkenti ve en büyük şehri. Şehir merkezinin nüfusu yaklaşık 10 milyon, ancak çevresinde yer alan yerleşim alanlarıyla bu sayı 25 milyona çıkarmakta ve onu dünyanın ikinci büyük metropol bölgesi haline getirmekte. Yoğun nüfusu ile Seul, oldukça dinamik bir sosyal hayata ev sahipliği yapıyor. İstanbullular için bir nebze tanıdık gelebilir ancak

  Devamını Gör
 • Dünyanın Sokak Yiyecekleri İle Meşhur 20 Şehri

  Bir bölgenin kültürünü, insanını, tarihini veya coğrafyasını tanımak istiyorsanız, o bölgenin sokak yemeklerini tadabilirsiniz. İnsanı yeni bir yolculuğa çıkaran sokak yemekleri yalnızca yerel lezzetleri keşfetmeye değil temsil ettikleri kültürün niteliklerini de öğrenmiş oluruz. Yeni yemekler tatmak, aşçılık deneyimi kazanmak tabağınızın yanında ruhunuzu da doldurur. Sokak yemeği kültürü, farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde yemeği aramayı gerektirir.

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası