Ucuz Bişkek Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Bişkek Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bişkek Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 996
NÜFUS 874.400

Bişkek Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Manas Havalimanı

Bişkek Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1878 yılında kurulan Bişkek Kırgızistan'ın başkentidir. Kentte 2012 sayımına göre 874.400 kişi yaşamaktadır. Bişkek şehri Sovyetler Birliği döneminde (1926-1991) Bolşevik askeri önderlerinden Mihail Frunze'nin anısına binayen Frunze adıyla anılmıştır. Bişkek geniş yolları, mermerden yapılma devlet yapıları ve Sovyetler Birliği etkisindeki apartman blokları ile kendine has bir görünüme sahiptir. Satranç tahtası biçiminde tasarlanmış olan şehirde sokakların çoğunda ağaçları sulama amaçlı iki yanlı dar parklar bulunur. Bu küçük parklar sağladığı serinliğin yanı sıra şehrin görünümüne ayrı bir hava katar. Kırgızistan para birimi Kırgızistan Somu(KGS)’dur. Kırgızisyan resmi dilleri ise Kırgızca ve Rusça’dır. Kırgızistan, Kazakistan’la birlikte Türk vatandaşlarından vize istemeyen iki Türk Devletinden birisi olduğu için Kırgızistan’a ve başkent Bişkek’e seyahat etmek oldukça kolay ve keyifli. Bişkek, Ala-Too Meydanı etrafına kurulmuş ve meydanın her santimetrekaresinde Sovyet izi görülmekte. 2003’ten önce Lenin heykelinin bulunduğu Ala-Too Meydanı’nın ortasında günümüzde Özgürlük (Erkindi) Anıtı bulunuyor. Frunze Caddesi üstünde olan Mikhail Frunze Müzesi, binlerce askeri objenin sergilendiği, Bişkek’teki en önemli turistik merkezlerden birisi. Sovyet Öncesi, Sovyet Dönemi ve Bağımsız Kırgızistan’ın tarihine ışık tutan Tarih Müzesi, dış yüzeyinden dolayı Beyaz Saray olarak da adlandırılan Parlamento Binası ve Monument to Manas the Great yine Ala-Too Meydanı’nda bulunuyor. Bişkek’te nüfusun çoğunluğunu Müslümanlar oluştursa da Ortodoks nüfusu da bulunmakta ve bu sebeple 2.500 kişilik kapasitesiyle Asya’nın en büyük Ortodoks kilisesi olan St.Viladimir Rus Ortodoks Kilisesi Bişkek’te bulunmaktadır.

Manas Uluslararası Havalimanı Bişkek şehir merkezi'nin 25 km kuzeybatısında bulunmaktadır. Ulaşımı pek gelişmemiş olan şehirde Manas Uluslararası Havalimanı’ndan Bişkek şehir merkezine ulaşım için genellikle taksi tercih edilmektedir. Petrol fiyatlarının uygun olduğu şehirde taksi fiyatları da oldukça makuldür. Türk Hava Yolları, Pegasus, Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, Fly Dubai, Air France İstanbul- Bişkek uçuşu bulunan firmaların başlıcalarıdır. İstanbul’un yanı sıra Ankara, Antalya, İzmir, Bodrum, Elazığ, Gaziantep ve Konya’dan da Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı’na seyahat etmeniz mümkün. Seyahatinize en uygun Bişkek uçak bileti için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vizesiz seyahate imkan tanıyan Bişkek’e yapacağınız yolculuklarda oBilet sizlerle! Hemen şimdi tarihlerinize uygun tüm Bişkek uçak biletlerini ucuzdan pahalıya listeleyebilir ve en ucuz Bişkek uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası