Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Patnos Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Patnos Hakkında Bilgi

NÜFUS 124.762

YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.394km2

İLAğrı

TELEFON KODU 0 472

PLAKA KODU 04

OTOGAR SAYISI 1

Patnos Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Patnos, Ağrı’nın ilçelerinden biridir. Çok gelişmiş bir yer değildir ancak görülmesi gereken pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu güzellikleri keşfetmek isteyenler, obilet.com üzerinden Patnos otobüs bileti satın alabilirler.

Patnos otobüs seferleri, az sayıda firma tarafından düzenlenmektedir. Genellikle yerel firmalarla seyahat edebilirsiniz. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini detaylı şekilde görebilir ve aralarında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Bu sayede kendinize en uygun olan firmadan Patnos otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Patnos’ta nereler gezilir?

Patnos’ta görmeniz gereken pek çok tarihi mekan bulunmaktadır. Süphan Dağı’nın eteklerinde kurulu olan bu ilçe, dağlık ve taşlık bir bölgedir. Bu yüzden doğa içerisinde vakit geçirmeyi sevenler için çok da ideal bir yer değildir.

Urartu döneminden kalma olan Aznavur ve Girik tepelerindeki kalıntıları mutlaka görmelisiniz. Aznavur Tepe’ye Patnos Kalesi de denir. Urartulardan kalma saray, tapınak ve bina kalıntıları vardır. Yıkıntı bir hale gelmiş bu antik kentin içerisinde çeşitli mezar taşları, tapınak, kale ve sur kalıntıları da görebilirsiniz.

Girik Tepe ise Değirmentepe olarak anılır. Buradaki yapılar da tahribata uğramıştır. Saray kalıntıları, sur ve anıtsal yapı kalıntıları bulunmaktadır. Her iki antik kentte de kazı çalışmaları yapılmış ve bulunan kalıntılardan değerli olanları müzelerde sergilenmek üzere Erzurum ve Van’a yollanmıştır.

Patnos’un merkezinde dolaşıp çarşısını gezebilir; buradan yöresel eşyalar satın alabilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize iyi bir hediye olabilir.

Patnos’ta ne yenir?

Patnos’ta genellikle et ve bakliyatla yapılan yemeklerden oluşan bir mutfak karşınıza çıkacaktır.

En sevilen ve mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetler arasında; keledoş, helise, hengel, arksavk, jajerun, hekerun, gışal, lakşil fukara yemeği gibi yemekler bulunmaktadır. Her biri sadece bu yöreye özgü olan lezzetlerdir.

Patnos’ta nerede kalınır?

Patnos, küçük bir yerleşim olduğu için konaklama imkanları kısıtlıdır. Ancak var olanlar da her bütçeye uygun ve imkanları karşılar şekildedir. Otel, pansiyon ve öğretmenevleriniz tercih edebilirsiniz.

Patnos, özellikle tarihi yapı ve kalıntıları gezmekten keyif alan insanların seveceği bir yerdir. Siz de onlardansanız, obilet.com üzerinden Patnos otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Patnos Otogarları

Patnos Otogarı Cumhuriyet Mh. 04500 Patnos/Ağrı

Patnos Otobüs Firmaları

Patnos Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Patnos Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Patnos Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Patnos Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

En Çok Tercih Edilen Patnos Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Patnos Otobus Bileti Almak için Patnos Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Patnos Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Van - Patnos 25,00 TL
Erzurum - Patnos 50,00 TL
Diyarbakır - Patnos 90,00 TL
Trabzon - Patnos 100,00 TL
Ordu - Patnos 120,00 TL
Ankara - Patnos 150,00 TL
Samsun - Patnos 170,00 TL
Kayseri - Patnos 170,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar