Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ereğli (Konya) Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Ereğli (Konya) Hakkında Bilgi

NÜFUS 139.173

YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.214km2

İLKonya

TELEFON KODU 0 332

PLAKA KODU 42

OTOGAR SAYISI 2

Ereğli (Konya) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Konya Ereğli, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biridir. Hititlerden bu yana yerleşim yeri olarak kullanılan Ereğli’yi görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Konya Ereğli otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Konya Ereğli otobüs seferleri, birçok seyahat firması tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilir ve içlerinden kendinize en uygun bulduğunuz firmadan Konya Ereğli otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Konya Ereğli’de nereler gezilir?

Konya Ereğli’de tarihi olarak görülecek pek çok yapı bulunmaktadır. Bunların başında Ulu Camii gelmektedir. Mimari açıdan oldukça özel bir yapıdır; Roma ve Bizans döneminden kalma 32 adet sütunla çevrili olan iç mekanı vardır.

Rüstem Paşa Kervansarayı, Mimar Sinan’ın eserlerinden biridir.

Frig, Roma ve Bizan döneminden kalma seramiklerin bulunduğu Roma Hamamı Kalıntıları da görülmeye değer tarihi yapılardandır.

Hacımemiş Köyü’nde bulunan Büyük Göztepe Tümülüsü’nü görülecekler listesine eklemelisiniz.

Neolotik dönemden itibaren pek çok döneme ait eserlerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin.

İvriz Kaya Anıtı, ülkedeki en önemli yapılardan biridir.

Birinci Dünya Savaşı’nda Almanlar tarafından yapılmış olan taş evleri mutlaka görmelisiniz.

Tatiline şifalı bir dokunuş yapmak isteyenler, İsmil Kaplıca ve Termal Tesisleri’ne mutlaka gitmeliler. Tatil ve dinlenme merkezi olarak tasarlanmış olan bu alan pek çok hastalığa da iyi gelen bir kaynaktır.

Konya Ereğli’de ne yenir?

Konya Ereğli’de özellikle etli ekmek yemden dönmemelisiniz. Az insan tarafından bilinse de, buranın şalgamı da pek meşhurdur; tadın hatta evinize de satın alın.

Konya Ereğli’de nerede kalınır?

Konya Ereğli’nin merkezinde kalabileceğiniz pek çok otel bulunmaktadır. Her bütçeye ve imkana uygun olan otellerin yanı sıra, öğretmenevinde de kalabilirsiniz. Eğer tercihiniz kaplıcaya gitmekse, o zaman İsmil Kaplıca Termal Tesisleri’nde de konaklayabilirsiniz.

Konya Ereğli, ülkenin de Konya’nın da en önemli ilçelerinden biridir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bu ilçede doğal güzelliklerden yana bir zenginlik olmasa da, tarihi açıdan oldukça önemli yapılar bulunmaktadır. Siz de tarihi yapıları esas aldığınız bir gezi planından hoşlanıyorsanız, obilet.com üzerinden Konya Ereğli otobüs seferlerine bakabilirsiniz.

Ereğli (Konya) Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Ereğli (Konya) Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Ereğli (Konya) Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Ereğli (Konya) Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

obilet kullanıcılarının Ereğli (Konya) Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 12 Durak

En Çok Tercih Edilen Ereğli (Konya) Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Ereğli (Konya) Otobus Bileti Almak için Ereğli (Konya) Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Ereğli (Konya) Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Konya - Ereğli (Konya) 28,00 TL
Adana - Ereğli (Konya) 40,00 TL
Mersin - Ereğli (Konya) 40,00 TL
Afyon - Ereğli (Konya) 50,00 TL
Ankara - Ereğli (Konya) 60,00 TL
Kayseri - Ereğli (Konya) 60,00 TL
Gaziantep - Ereğli (Konya) 70,00 TL
İzmir - Ereğli (Konya) 85,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar