Çorlu Otobüs Bileti

Çorlu Hakkında Bilgi

NÜFUS 245.588
YÜZ ÖLÇÜMÜ 531 km²
İL Tekirdağ
TELEFON KODU 0 282
PLAKA KODU 59
OTOGAR SAYISI 12

Çorlu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Batı Trakya’nın sanayi bölgesi olarak bilinen Çorlu, yıllar geçtikçe gelişmeye devam etmektedir. Konumu ile önem kazanan Çorlu’da modern yaşam da oldukça gelişmiştir. İstanbul’un yanı başında duran bu küçük şehri keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Çorlu otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bilinen firmaların çoğu Çorlu otobüs seferleri düzenlemektedir. Bu firmaları birbirleriyle kıyaslayarak iyi fiyatı yakalamak ve bu fiyat üzerinden online olarak Çorlu otobüs biletinizi almak için obilet.com adresinden işlem yapmanız yeterlidir.

Çorlu’da nereler gezilir?

Çorlu küçük bir şehirdir. Görmeniz gereken her yeri tek bir güne sığdırabilirsiniz. Bir kısmı modern ama küçük bir şehir merkezi havasındayken, başka bir kısmı daha çok kasaba gibidir.

Şehrin kalbi Omurtak Caddesi’dir. Bir mekanda oturmak isterseniz, alışveriş yapmak isterseniz ya da sadece vakit geçirmek isterseniz, bu caddeye gelmeniz gerekmektedir.

Şehrin meydanında bulunan Süleymaniye Camii, görülmesi gereken ilk yapıdır.

Omurtak Caddesi’nde bulunan modern mekanların yanı sıra, belediye bahçesinde bulunan çay kahvesinde de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Birçok markanın fabrika satış mağazası burada yer almaktadır. Bu yüzden uygun fiyata alışveriş yapma imkanına da sahipsinizdir.

Çorlu Atatürk Orman Korusu, şehrin nefes alan ve yeşil olan tek bölgesidir. Burada keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çorlu Belediye Plajı’ndan denize girip gününüzü renklendirebilirsiniz.

Çorlu’nun biraz dışında kalan Thzolus Antik Kenti’ni gezip tarih sayfalarında dolaşıyor hissini de yakalayabilirsiniz.

Çorlu’da ne yenir?

Çorlu’nun spesifik olan bir yemeği yoktur. Burada pek çok yörenin mutfağından yemekler bulabilirsiniz. Ev yemekleri yapan restoranlardan, modern restoranlara kadar açılan bir yelpaze vardır. Siz, bu yelpazenin hangi noktasını severseniz, onu tercih edebilirsiniz.

Çorlu’da nerede kalınır?

Küçük bir şehir olduğu için asla ulaşım sıkıntısı yaşamazsınız. Her yeri yürüyerek bile gezebilirsiniz. Bu yüzden Omurtak Caddesi üzerinde bulunan otellerde de, merkezden biraz daha uzak kalan otellerde de konaklayabilirsiniz. Öğretmenevinde konaklama imkanınız da bulunmaktadır.

İstanbul’dan gidecekseniz, konaklama yapmadan günübirlik de gidip gezebilirsiniz.

Çorlu, merak edenler için görülmesi gereken yerlerden biridir. Eğer Trakya’nın herhangi bir şehrine giderken buradan geçerseniz mola alanı olarak da kullanabilirsiniz. Seyahat etmek için obilet.com üzerinden Çorlu otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Çorlu Otogarları

Çorlu Otogarı Şeyh Sinan Mah. Kumyol Cad. 59850 Çorlu/Tekirdağ
Çorlu Otogarı Otobüs Kalkış-Varış Noktası Şeyh Sinan, Çorlu Otogarı, 59850 Çorlu/Tekirdağ
Corlu Adnan Dogu Otobüs Kalkış-Varış Noktası Adnan Doğu Cd. 5

Çorlu Otelleri

bus