Keşan Otobüs Bileti

Keşan Hakkında Bilgi

NÜFUS 81.054
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.098 km²
İL Edirne
TELEFON KODU 0 284
PLAKA KODU 22
OTOGAR SAYISI 3

Keşan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Keşan, Trakya’nın popüler yerlerinden biridir. Mizahı, insanı, kültürü, havası, enerjisiyle insanları çekmektedir. Gidip gördüğünüzde sevmemeniz, eğlenmemeniz mümkün değildir. Bunun için obilet.com üzerinden Keşan otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Keşan otobüs biletinizi ekonomik bir şekilde alabilmek için obilet.com sayfamızdan işlemlerinizi halledebilirsiniz. Burada Keşan otobüs seferleri düzenleyen firmaların tamamını bir arada görerek fiyat ve özellik karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Bu sayede uygun bileti satın alabilirsiniz.

Keşan’da nereler gezilir?

Edirne, İpsala ve İstanbul’un birleştiği noktada bulunan Keşan, küçük olmasına rağmen görülmesi gereken pek çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Rusiyyon Kalesi, denizi gözetlemek amacıyla Rumlar tarafından kurulmuş bir yapıdır. Burayı görülecekler listesine eklemelisiniz.

Hersekzade Ahmet Paşa Camii, 6000 yıldır ayakta duran yapılardan biridir. Burayı ve buranın yakınındaki tarihi hamamı mutlaka ziyaret edin.

Keşan’ın taş evlerini görmeden buradan ayrılmamalısınız.

Taş Köprü’ye gidin fotoğraf çekin ve yürüyüş yapın.

Gökçetepe Tabiat Parkı’na gidip Saros Körfezi’nin güzelliği ve doğanın şifasını bir arada yaşayabilirsiniz.

Sazlıdere sahilinde bulunan plajlara gidip denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Yayla sahiline gidip yürüyüş yapabilirsiniz.

Saros’un güzel sahili olan Mecidiye’de deniz ve güneşle buluşabilirsiniz.

Kamp alanları ile ilgi çeken Danişment Sahili ile Göbekli Tepe Sahili’ne gidip doğanın içinde tatil yapabilirsiniz.

Keşan’da ne yenir?

Edirne’de olup da ciğer yememek mümkün olabilir mi? Tabi ki tavada yaprak ciğeri yemelisiniz. Bunun farklı bir versiyonu olan ciğer tavasından da yemeyi ihmal etmeyin. Keşan’da satır eti de oldukça meşhurdur, ciğer kadar önemli olan bir yöresel lezzettir. Mutlaka orada bulunan restoranlarda gidip yemelisiniz.

Dondurmalı ya da dondurmasız peynir helvası da tatmanız gereken yöresel tatlıdır.

Keşan’da nerede kalınır?

Keşan’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Otellerin yan sıra; Danişment Sahili,, Mecidiye Sahili ve Göbekli Tepe Sahili gibi yerlerde bulunan kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Şehrin içinde ya da denize yakın bölgeler de ev de kiralayabilirsiniz.

Edirne’nin kültürünü, Çanakkale’nin havasını üstünde taşıyan Keşan, görülmesi gereken yerlerdendir. Obilet.com üzerinden Keşan otobüs bileti satın alarak bu küçük ve güzel yere gidebilirsiniz.

Keşan Otogarları

Keşan Otogarı İspat Cami Mh. 22800 Keşan/Edirne
Keşan Keşan/Edirne, Türkiye
Erikli Erikli, 22880 Erikli/Keşan/Edirne, Türkiye

Keşan Otelleri

bus