Akçaabat Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Akçaabat Hakkında Bilgi

NÜFUS 116.744
YÜZ ÖLÇÜMÜ 375 km²
İL Trabzon
TELEFON KODU 0 462
PLAKA KODU 61
OTOGAR SAYISI 2

Akçaabat Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Akçaabat, Karadeniz’in en önemli ve popüler şehri olan Trabzon’un bir ilçesidir. Köftesi ile doğası ile meşhur olmuş bir yerdir. Karadeniz’e uğradığınızda buraya da mutlaka gelmelisiniz. Akçaabat otobüs bileti almak için obilet.com sayfamızdan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Akçaabat otobüs biletinizi ekonomik bir şekilde almak isterseniz, obilet.com üzerinden işlemlerinizi halletmeniz yeterli olacaktır. Akçaabat otobüs seferleri düzenleyen firmaları bir arada görerek, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapma imkanına sahipsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda kendiniz için en uygun olan firmadan otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Akçaabat’ta nereler gezilir?

Akçaabat doğal ve tarihi güzellikleriyle doya doya gezmeniz gereken bir yerdir.

Görmeniz gereken ilk tarihi yapı Akçakale’dir. Moloz ve kesme taşlardan ve denize hakim bir teras üzerine yapılmış olan bu kale, sizi oldukça etkileyecektir.

İlçenin tarihi mekanlarından bir diğeri de Orta Mahalle’dir. SİT alanı olarak belirlenen bu mahallede tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Sokaklarında gezerken St. Michael Kilisesi, Şapel ve kilise okulu gibi yapıları görebilirsiniz.

Yaylasız Karadeniz gezisi olmaz. Bu yüzden Hıdırnebi Yaylası ve Haçkalı Baba yaylalarını da gidilecek yerler listenize ekleyin.

Doğayla baş başa vakit geçirmek, sakinlik ve yeşillik arasında vakit geçirmek isterseniz, Sera Gölü’ne gidebilirsiniz. Bu göl, insanların şahitliğinde birkaç gün içinde doğal şekilde meydana gelmiştir.

Ülkemizin en büyük mağarası olan Çalköy Mağarası’na da mutlaka gitmelisiniz. Mağaranın iç yapısı ve büyüklüğü sizi oldukça etkileyecektir.

Akçaabat’ta ne yenir?

İlçenin adıyla özdeşleşmiş olan Akçaabat köftesinden yemeden olmaz. İlk işiniz bu lezzeti tatmak olmalıdır. Özel piyazı ve Trabzon ekmeği eşliğinde yemeyi ihmal etmeyin.

/

Akçaabat’ın tereyağı, fındık ve fındıklı ürünleri de oldukça meşhurdur. Burada bulunduğunuz sürede bol bol yemeli, eviniz için de satın almalısınız.

Ayrıca muhlama, kara lahana ve pazı gibi Karadeniz yemeklerinden de tatmayı ihmal etmeyin.

Akçaabat’ta nerede kalınır?

İlçede her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür. Küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan seçenekler bulunmaktadır.

Karadeniz güzeli Akçaabat’ı mutlaka gezin; sadece köftesi için bile gidebilirsiniz. Akçaabat otobüs bileti almak için obilet.com sayfasına girebilirsiniz.

Akçaabat, Trabzon ilinin büyük ilçelerinden biridir. Akçaabat ilçesinin kendi tarihine ait bilgiler zamanla yok olup gittiği için bugün incelenemeyen Akçaabat tarihi Trabzon tarihi ile iç içe girmiş durumdadır. çınar ağaçlarının bol olduğu bir coğrafi konum içinde yer alan ilçenin isminin alımında etki olduğu bazı kaynaklarca söylenmektedir. Akçaabat ilçesi için Ramazan ayının önemi bu dönemde saldırı almış olmaları ve birçok şehit vermeleridir.

Akçaabat'a Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Trabzon Akçaabat'a gelmek için otobüs bileti aldıysanız, doğanın güzelliğini seviyor ve tatilinizi burada geçirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun yanında buraya yolculuk etmek için sadece geçerken uğramış olmak da yetebilir.

Akçaabat'a yolunuz her ne sebeple düşerse düşsün güzel vakit geçireceksiniz demektir. Tarihte büyük bir öneme sahip olan Akçaabat'ta tarihi mekânları dolaşabilir, tarihi bilgilerinizi yenileyebilirsiniz.

Akçaabat'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Akçaabat Köftesi tatmak
  • Akçaabat Orta evlerini görmek
  • Sera gölünü görmek
  • Kayabaşı Yayla Kentini ziyaret etmek
  • Hıdırnebi Yayla kentine çıkmak

Akçaabat'ta Gezilecek Yerler

Karadeniz'in en gelişmiş ve büyük kentlerinden birinin sınırları içinde yer alan Akçaabat tarihte de birçok savaşa tanıklık etmiş, tarihi önemi büyük bir yerleşim birimi olarak ülkemiz için önem taşır.

Buraya tarihi, turizm yada farklı bir alan için yolu düşen ya da ziyarete gelen herkesin mutlaka Akçaabat Orta evlerini, Sera gölünü, Kayabaşı Yayla kentini, Hıdırnebi Yayla kentini, Boztepe, Kültür müzesi gibi tarihi ve doğal güzellikleri görmesi gerekir.

Akçaabat'ta Ne Yenir Neleri Meşhur

Akçaabat ilçesi ilçe ismi ile anılan muhteşem köftesi ile bütünleşmiştir. Başta Trabzon Akçaabat olmak üzere ülkemizin her yerinde Akçaabat köftesi yapılır ve çok sevilir.

Pancar, Guliya, Kukuca, Sarambula, Kefal Ekşilisi, palamut dolması, Laz böreği, Peynirli Trabzon pidesi, Golia, Tomara kızartması, Kuymak, Laz lelvası, Pazılı Kaygana, Karalahana çorbası tadına bakılması gereken lezzetlerdendir.

Akçaabat Otogarları

Akçaabat Otogarı Akçaabat, 61300 Trabzon


Akçaabat Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Akçaabat Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız