Viranşehir Otelleri

Viranşehir Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Mardin Havalimanı
En Yakın
Otogar
Viranşehir Otogarı
Otel
Sayısı
2
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
2.298 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
1.183 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8,2/ 10

Viranşehir Hakkında

Viranşehir Otelleri

Viranşehir otel bakımından zengin bir yer. Viranşehir aile konaklaması açısından çok ideal bir muhit. Aileniz ile güzel bir seyahat planlıyorsanız Viranşehir otelleri sizin için son derece ideal bir konaklama hizmeti sağlıyor. Viranşehir otellerinde oldukça uygun fiyat aralıkları bulmak mümkün. Viranşehir otelleri fırsat dolu bir seyahat yapmak isteyenler için ideal noktalar arasında yer alıyor. Viranşehir otelleri yılın her dönemi konuklarına keyifli anlar vadediyor.

Viranşehir tatil fiyatları bakımından çok ideal bir bölge. Bu anlamda sadece sevdiklerinizi ziyaret etmek için değil tatil yapmaya da uygun bir yer. Deniz, kum, güneş pek ilginizi çekmiyorsa Viranşehir’de bir yolculuğa çıkmanız mümkün. Şanlıurfa otelleri genellikle şık ve samimi işletmeler oldukları için keyifli vakit geçirmeniz adına her türlü olanağı sağlıyor.

Viranşehir hakkında fazla bir bilginiz yoksa buraya seyahat ederek bölgeyle ilgili çok fazla tarihi ve sosyokültürel kazanımlar elde etmeniz mümkün. Gezecek görecek yerleri ile son derece tatmin edici bir tatil deneyimi yaşatacak olan Viranşehir’de keyifli günler yaşama olanağınız bulunuyor.

Viranşehir Tarihi

Viranşehir, kökleri çok eskiye dayanan bir bölge. Öyle ki milattan öncesine kadar uzanan bir tarihe ev sahipliği yapıyor. İlk yerleşimin Sümerliler tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor. Hititler tarafından ele geçirildikten sonra “Tila” ya da “Tela” ismini almış. Hititler’den sonra bölgeye Aramiler hakim olmuş. Sonrasında Asur daha sonrasında Med, akabinde Pers kuvvetlerince ele geçirilen bu bölge, şu ana kadar onlarca farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış bir yerleşim alanı. Tüm bunların neticesinde 1924 yılında Urfa’nın il olmasıyla Viranşehir de ilçe oldu. Şanlıurfa’nın 4. büyük ilçesi Viranşehir olarak belirtiliyor. Viranşehir’in yüzyıllar içerisinde bu kadar çok medeniyet tarafından ele geçirilmek istenmesinin temel sebebi şüphesiz İpek Yolu’na hakim olma isteği. Viranşehir, bulunduğu konum itibarıyla Mezopotamya’nın önemli bir parçası. Üzerinden İpek Yolu gibi önemli bir ticaret hattı da geçtiği için tüm medeniyetler Viranşehir’e sahip olmak istemiş. Yüzyıllarca Viranşehir için savaşılmış ve uğruna medeniyetler yıkılıp kurulmuş.

Viranşehir’de Gezilecek Yerler?

Viranşehir, bulunduğu konum itibarıyla tarihi ve doğal güzelliklere biraz uzak da olsa civarında son derece görülmesi gereken önemli yerler bulunuyor. Viranşehir’i ziyaret edecekseniz küçük bir gezintiyi de sorun etmeyecekseniz aşağıdaki yerleri muhakkak görmenizi öneririz. Şahsi aracınızla ilgili bölgelere gitmeniz ya da Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak gezintiye çıkmanız mümkün.

  • Göbeklitepe: Neolitik Çağ’a ait olan bu yapı, insanlık tarihinin başlangıç noktası olarak gösteriliyor. Sadece ülkemizden değil tüm dünyadan yoğun bir ilgi görüyor. Pek çok yabancı turist bu alanı görebilmek için Şanlıurfa uçak bileti satın alıyor.
  • Urfa Kalesi: Osroene tarafından antik dönemde yaptırılmış olan bu kale, adeta bir açık hava müzesi. Kalenin duvarları Abbasiler tarafından yapılmıştır. Gezmesi son derece keyifli olan bu alanın kendine özgü bir atmosferi mevcut. Tarihe ait kalıntılara tanık olmak için bu kaleyi görmenizi öneririz.
  • Haleplibahçe Mozaik Müzesi: 6,000 m² genişliğe sahip bu devasa alan pek çok eşyanın sergilendiği bir müze. İçerisinde pek çok mozaik barındıran bu müzede etkileyici manzaralar yakalamanız mümkün.

Ülkemizin önemli tarihi kalıntılarına ev sahipliği yapan Şanlıurfa bölgesi, otantik dokusu ve ihtişamıyla keşfedilmeyi bekliyor. Tarihe ilgili olan kişilerin özellikle ziyaret etmesi gereken bir yer olan bu alanlar, yüzlerce yıl korunarak bu günlere gelmiş. Viranşehir otellerinde konaklayacaksanız bu noktaları ziyaret etmenizi öneririz.

Viranşehir’de Ne Yenir?

Viranşehir, Şanlıurfa’ya bağlı bir ilçe olduğu için bu bölgenin yeme içme aktivitelerinden bahsetmeden olmaz. Şanlıurfa hem ülkemizin hem de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yemekleriyle meşhur olmuş illerinden biri. Viranşehir’e geldiğinizde Şanlıurfa’nın lezzetlerini tatmanızı öneririz. Aşağıda sizler için Viranşehir’in meşhur yiyeceklerini sıraladık. İmkanlarınız doğrultusunda bu lezzetleri denemenizi öneririz.

  • Söğürme: Patlıcan, sarımsak, tuz, sade yağ veya zeytinyağı ve isteğe göre kıyma konularak yapılan söğürme, ana yemekten çok aperatif ya da meze diyebileceğimiz bir yiyecek. Söğürme yapmak çok basit gibi gözükse de iyi bir şekilde hazırlamak son derece ustalık istiyor. Etli yemeklerin yanına son derece yakışan söğürme, masanızda mutlaka görmek isteyebileceğiniz yiyecekler arasında.
  • Çiğ köfte: Şanlıurfa’nın karakteristik lezzetlerinden olan çiğ köfte deneyimlemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor. Malzeme kalitesinden ötürü başka yerde eşi benzeri bulunmayan bu yiyecek tadıyla öne çıkıyor. Viranşehir’de doymalık olmasa da tatmalık olarak mutlaka çiğ köfte sipariş etmenizi öneririz.
  • İçli köfte: Etsiz yapılan çiğ köfte ilginizi çekmiyorsa bunu tercih edebilirsiniz. İçli köfte sizi ete doyuracak benzersiz bir lezzet. Viranşehir’deki meşhur ustalar tarafından özenle hazırlanan içli köfteler; yapması zorlu yemesi çok kolay ve afiyetli olan bir yemektir. Tadımlık yenmesi tavsiye edilir. Lezzetine kapılıp çok fazla yerseniz hızlıca doymanız mümkün.
  • Kebap Çeşitleri: Viranşehir’deki konaklama sürenize bağlı olarak yiyebildiğiniz kadar kebap yemenizi tavsiye ederiz. Özel malzemeleri ve yöresel pişirme teknikleriyle tadına hayran bırakan bu yiyecek pek çok konuğun öncelikli tercihleri arasında bulunuyor.
  • Şelengo: Oldukça ilginç bir meyve olan şelengo sadece Viranşehir’de yetişiyor. Bu meyvenin dış görünümü karpuza, tadı ise salatalığa benziyor. Hatta eğer olgunlaşma süresi uzatılırsa ve erken koparılmazsa kavun gibi bir görünüme ve boyuta ulaşıyor. Viranşehir’in ikonik meyvesi olan şelengo, ismi ve şekli itibariyle mangoyu da anımsatıyor. Son derece kendine özgü olan bu meyveye talep de oldukça fazla.

Yukarıdaki listede adını duymadıklarınız için heyecanlanmış olabilirsiniz. Adını duyduklarınız ise sizi daha çok heyecanlandırmalı. Şanlıurfa sahip olduğu gastronomi zenginliğiyle pek çok konuğa hitap ediyor.

Viranşehir Otelleri: Viranşehir’de Nerede Kalınır?

Viranşehir’de öne çıkan işletmeler bulunuyor. Bu otellerde kalarak keyifli bir konaklama deneyimi elde etmeniz mümkün. Aşağıda sizin için bu tesisleri sıraladık. İlginizi çeken bir otel varsa konaklamadan önce mutlaka rezervasyon yapmanızı öneririz.

  • Yükselhan Hotel: Viranşehir’deki çok bilinen işletmelerden biri olan Yükselhan Hotel, güneydoğudaki eviniz olmaya aday. Bina tasarımı ve balkon genişliğiyle dikkat çeken bu tesiste pek çok oda bulunuyor. Yükselhan Hotel suit, french, twin, double, triple ve single oda olmak üzere 6 farklı konaklama seçeneği ile hizmet veriyor. Açık ve kapalı otoparkıyla araç sahiplerinin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Odaların içi hem Şanlıurfa’nın karakteristik özelliğini hem de günümüz modernitesini yansıtıyor. Şık ve estetik konaklama alanlarına sahip olan bu otel size konforlu konaklamayı sunmayı amaçlıyor.
  • Tella Otel: 46 odasıyla hizmet veren Tella otel, Viranşehir’de konaklamak isteyeceğiniz işletmelerden bir tanesi. Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemekleriyle Urfa’nın yöresel damak zevkini sizlere tattıracak olan bu otelde ziyafet çekmeniz mümkün. Yüksek kapasiteli seminer ve toplantı salonuyla iş seyahatleriniz için son derece iyi imkanlar sunan bu tesis, kariyer basamaklarınızı çıkarken size yardımcı olmayı hedefliyor. Aileler için çok uygun olan bu işletme konuklarına iyi hizmeti sunmaya hazır.

Bu otellerin yanı sıra bölgede bütçenize ve beğeninize uygun tesisler bulmanız da mümkün. Bölgeye gelmeden önce tatil anlayışınıza uyan işletmeler arasından birini seçmenizi öneririz. Söz konusu tesislere bölgeye gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız yer sorunu yaşamamak için ideal seçeneklerden. Farklı dokulara ve hizmet seçeneklerine sahip işletmeler çeşitli tatil anlayışlarına sahip konukları memnun edebilecek olanaklarla donatılmış durumda. Konaklama ve yeme içme gibi detayları dert etmeyeceğiniz pek çok otel arasından dilediğinizi seçmeniz mümkün.

Viranşehir Otellerinin Sağladığı Olanaklar Nelerdir?

Urfa Viranşehir bölgesi otelleri sağladığı olanaklar bakımından son derece avantajlı seçeneklere sahip. Hem tatil yapmak hem de sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için bölgedeki son derece yeterli imkanlara sahip işletmeler arasından tercih yapmanız mümkün. Viranşehir otelleri tatil bakımından konuklarına farklı bir tecrübe sunuyor. Kültür turizmi diye bahsedilen bir tatil yaşamanıza imkan sağlayan bu işletmeler ziyaretçilerini iyi şekilde ağırlıyor.

Urfa Viranşehir otelleri fiyatları bakımından avantajlı işletmelere sahip. Viranşehir otellerinin sağladığı olanakların başında yer ayırma işlemi geliyor. Viranşehir otellerine rezervasyon yaparak hem indirimli fiyatlardan faydalanabilir hem de olası bir doluluk durumunda boş oda aramak durumunda kalmamış olursunuz. Viranşehir otobüs bileti satın aldıktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanızı unutmamanızı öneririz. Viranşehir otellerinin size sağlayabileceği büyük olanakların başında enfes yemekleri yer alıyor. Viranşehir otellerinde konaklarken yediğiniz yemeklerin bir çoğu Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerinden oluşuyor. Yeme içme konusunda çok iddialı olan Viranşehir otelleri konuklarına ev konforu sağlarken aynı zamanda ziyafet de vadediyor. Özellikle iyi bir yemek için restoran restoran gezecek vakti olmayan kişilerin otelin sunduğu imkanlar doğrultusunda Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerinin keyfine varması mümkün. Tatilinizi kültürel bir atmosfer ve lezzetli yiyeceklerle taçlandırmak için Viranşehir otellerini tercih edebilirsiniz.

Viranşehir Otobüsle Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel