Erzincan Otelleri

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri
Tesiste Ödeme İmkanı
300.000+ Otel Seçeneği
Güvenli Ödeme
Uygun Fiyatlar
Erzincan Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Erzincan Havalimanı
En Yakın
Otogar
Erzincan Otogarı
Otel
Sayısı
35
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
2.322 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
494 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8,4/ 10

Erzincan Otel Bölgeleri

Erzincan Hakkında

Erzincan Otelleri

Tarihi İpek Yolu rotasının önemli noktalarından, Doğu Anadolu Bölgesi’nin de turizm anlamında her geçen gün daha fazla tercih edilen illerinden biri olan Erzincan, hem doğa harikası mekanlarıyla hem de tarihi anlamda manevi huzur verecek noktalarıyla biliniyor. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Erzincan’da doğal olarak bu uygarlıklara dair birçok ize rastlamak mümkün oluyor.

Erzincan bölgesiözellikle ekstrem sporlar nedeniyle de son dönemlerde gerek yerli gerek yabancı turistler tarafından giderek artan bir ilgiye maruz kalıyor. İl genelinde bulunan doğal güzelliklerin ekstrem ve su sporlarına yatkın olması, bölgedeki etkinlik imkanlarının da ciddi anlamda artış göstermesine neden oluyor. Öte yandan Erzincan hakkında en çok bilinen lezzetlerden biri olan Erzincan tulum peyniri, bölgede irili ufaklı birçok işletmeden temin edilerek, kahvaltıların vazgeçilmezlerinden biri olabiliyor. Erzincan’a gelip, Fırat Nehri ile Karanlık Kanyonu gibi iki muhteşem bölgenin sunduğu eşsiz yapıları da ziyaret etmeden ayrılmamak gerekiyor.

Erzincan’ın eşsiz mutfak lezzetleri de bölgeyi ziyaret etmeniz durumunda deneyimlemeniz gereken unsurlardan biri olarak biliniyor. İl genelinde gerek et ağırlıklı gerekse sebze ağırlıklı yöresel lezzetleri tadabileceğiniz irili ufaklı çeşitli işletmeler yer alıyor. Erzincan’ı ziyaret amacınız her ne olursa olsun, Erzincan otelleri konaklama konusunda arayış içerisinde olduğunuz tüm detayları size sunarak hem Erzincan’ı detaylı bir şekilde tanımanızı hem de ev konforundan uzak olmamanızı sağlıyor.

Erzincan Konaklama Seçenekleri

Erzincan’ı tanımak, tarihi yapısıyla geçmişe yolculuk yapmak, mutfağıyla eşsiz lezzetleri deneyimlemek, Türkiye’nin kaliteli tulum peynirinin muhteşem tadına bakmak ve seyahatinizin güzel anılar bırakmasını sağlamak adına bölgedeki konaklama seçeneklerinin neler olduğunu bilmek büyük önem taşıyor. Erzincan otel konusunda gerek bütçe öncelikli gerek konfor gerekse tesis olanakları öncelikli birçok seçeneği konuklarına sunuyor. İl genelinde tek kişilik veya çift kişilik ekonomik olarak konaklayabileceğiniz, aynı zamanda mükemmel konumları nedeniyle Erzincan’ı yakından tanıyabileceğiniz birçok tesis bulunuyor. Öte yandan Erzincan’a iki kişiden fazla ve hatta ailenizle birlikte yapacağınız seyahatlerde Üzümlü otellerigönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz birçok konaklama imkanı sağlıyor.

Erzincan termal otel veya kaplıca gibi özellikle kış ya da bahar dönemlerinde tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri, içerisindeki birçok özel imkanla birlikte konuklara sunuluyor. Erzincan’daki oteller; lüks otel, termal otel, suit otel, butik otel ve standart odalı otel gibi birçok otel türünü karşınıza çıkarıyor. Öte yandan bu otellerin sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi birçok seçeneği de bulunuyor. Konuklar bütçelerine göre tesisler genelinde çok daha fazla imkandan yararlanabiliyor.

Erzincan’da otel fiyatları ise her konaklama bütçesine uygun bir şekilde ziyaretçilerin karşılarına çıkıyor. Ekonomik, konforlu, lüks ve ultra lüks birçok konaklama seçeneği, fiyatlara bağlı olarak konuklara sunuluyor.

Erzincan Tarihi Yapıları

Erzincan birçok medeniyeti tarih boyunca misafir etmesinden ötürü günümüze kadar ulaşmış birçok tarihi yapıyı içerisinde barındırıyor. Bu tarihi yapılar ise hem tarihin tozlu raflarında bir yolculuğa çıkmanıza hem de eşsiz mimarileri nedeniyle gözlerinizin kamaşmasına neden oluyor. Erzincan’da mutlaka görülmesi gereken aşağıdaki 10 tarihi yapı öne çıkıyor:

 • Mama Hatun Kervansarayı: Saltuklu dönemine kadar uzanan Mama Hatun Kervansarayı, dilimli planı nedeniyle eşi benzeri görülmemiş bir mimari yapıyla karşılaşmanıza neden oluyor.
 • Kemah Kalesi:Hitit-Urartu döneminde inşa edildiği tahmin edilen Kemah Kalesi, bölgenin tarihine önemli ölçüde ışık tutuyor.
 • Sultan Melik Türbesi:Halk tarafından Sultan Melek Türbesi olarak da adlandırılan bu türbe, Selçuklu döneminde inşa edilmiş önemli bir yapı olarak bütünlüğünü halen daha koruyor. Ayrıca türbe çevresinde eşsiz bir manzara da konuklarını bekliyor.
 • Terzi Baba Türbesi:Manevi huzur ve içinizi ısıtan mimarisi ile Terzi Baba Türbesi, Erzincan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi yapıları arasında yer alıyor.
 • Gülabibey Cami: Tarihinin 1300’lü yıllara dayandığı düşünülen Gülabibey Merkez Camii, dönemin mimarisini ve 1800’lü yıllarda yapılan restorasyon çalışmasının izlerini halen daha üzerinde barındırıyor.
 • Refahiye Merkez Camii:Dikdörtgen ve keskin yapısıyla öne çıkan Refahiye Merkez Camii, içerisinde bulundurduğu Bahattin Paşa Şehitliği ile birlikte tarihi anlamda önem taşıyan bir yapı olarak Erzincan’da ziyaretçilerini karşılıyor.
 • Abrenk Kilisesi:Tarihin tozlu raflarına tam anlamıyla gidebileceğiniz ender Erzincan tarihi yapılarından biri olan Abrenk Kilisesi, Tercan ilçesinin Üçpınar köyünde bulunuyor.
 • Altıntepe:Urartular başta olmak üzere birçok medeniyete dair önemli kalıntılar içeren Altıntepe, bölgenin tarihi yapısına dair ve aynı zamanda önemine dair büyüleyici keşifler yapmanıza imkan tanıyor.
 • Kemaliye Evleri:Erzincan’ın simgeleri arasında yer alan Kemaliye Evleri, dönemin ev teknolojisi ve mimarisini göz önüne sererken, tarihi yapısıyla da gözünüzdeki beton yapının oluşturduğu pası silip atıyor.

Erzincan’a Nasıl Gidilir?

Erzincan’daki oteller, tarihi yapılar, mutlaka görülmesi gereken yerler, doğal güzelliklerkadar, bölgeye ulaşımın nasıl yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Öncelikle Erzincan’a hem hava hem kara hem de demir yolu ile ulaşımın olması, Erzincan seyahatinizin ciddi anlamda kolaya indirgenmesine neden oluyor. Kendi aracınızla Erzincan’a İstanbul’dan 1050 km ve Ankara’dan 693 km bir yolculuğun ardından ulaşmanız söz konusu olabiliyor.

Öte yandan Erzincan’a hava yoluyla da ulaşım mümkün oluyor. Erzincan uçak biletialarak bölgeye kısa sürede varabilirsiniz. Ankara ve İstanbul’dan yapılan uçuşlar ile Erzincan’a doğrudan uçak ile ulaşım sağlanabiliyor. Erzincan Havaalanı ise şehir merkezine 9 km kadar uzaklıkta bulunuyor. Erzincan’a demir yolu ile gelmek isteyen ziyaretçilerin ise Ankara’dan Doğu Ekspresi ile bölgeye ulaşmaları mümkün oluyor. Ayrıca Erzincan - Divriği tren seferleri de Sivas üzerinden bölgeye erişimi mümkün kılıyor. Öte yandan Türkiye’nin birçok bölgesinden Erzincan’a doğrudan veya nadiren de olsa aktarmalı olarak otobüs ile ulaşılabiliyor. Erzincan otobüs biletialarak bölgeye ulaşabilirsiniz. Erzincan araç kiralamahizmetlerinden yararlanarak gezinizi daha keyifli ve konforlu hale getirebilirsiniz.

Erzincan Doğal Güzellikleri

Erzincan otelleri 5 yıldız ve daha birçok tesis özelliği ile geniş konaklama imkanları sunarken, bölgedeki doğal güzellikler de aynı şekilde geniş bir gezi rotası oluşturmanıza imkan tanıyor. Kimi doğal güzellikler şehir merkezine uzak noktalarda kalabiliyor ancak bu durum ilçelerde Erzincan ucuz otel arayışlarınızın da karşılık bulmasına olanak sağlıyor. Kimi doğal güzellikler ise il merkezine yakın olduğu için hem konaklama alanınızdan uzaklaşmanıza çok gerek kalmıyor hem de kolay ulaşım sağlanabiliyor. Erzincan’ın mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikleri ise aşağıdaki gibi ziyaretçilerin karşılarına çıkıyor:

 • Girlevik Şelalesi:Erzincan’ın merkezine 35 km kadar uzaklıkta bulunan Girlevik Şelalesi, birçok çiçek türünü, devasa ağaçları ve eşsiz bir doğayı, doğa kaşiflerine sunuyor.
 • Otlukbeli Gölü: Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında eşsiz bir görüntüye bürünen Otlukbeli Gölü, eşsiz bir görüntü ve yapısıyla, aynı zamanda dünyada tek oluşuyla konuklarına kartpostallık fotoğraf kareleri yakalama gibi bir imkan tanıyor.
 • Kemaliye Karanlık Kanyon:Dünyanın büyük ikinci kanyonu olarak bilinen ve sadece yerli turistlerin değil, aynı zamanda yabancı turistlerin ziyaret akınına uğrayan Kemaliye Karanlık Kanyon, eşsiz bir doğa harikası olarak konuklarını ağırlıyor.
 • Ekşisu Mesire Alanı:Erzincan’ın merkezi ile Ekşisu Mesire Alanı arasında 11 km kadar bir mesafe bulunuyor. Bölgeye birçok vasıtasıyla ulaşım söz konusu iken, bölgede piknik, kamp ve günübirlik doğa ile iç içe olabileceğiniz etkinlikler mümkün olabiliyor.
 • Aygır Gölü: Türkiye’nin yüksek krater gölleri arasında yer alan Aygır Gölü, oldukça temiz havası, bozulmamış doğası, dağ bitkileri ve muhteşem atmosferiyle konuklarının hayran kalacağı bir manzara sunuyor.
 • Refahiye Dumanlı Yaylaları:Erzincan’ın Refahiye ilçesinde bulunan Soğukgöze ile Karaçam mevkilerinde yer alan Refahiye Dumanlı Yaylaları, yemyeşil görüntüsü, çayır bitkileri ve temiz havasıyla ücretsiz bir doğal terapiye maruz kalmanıza neden oluyor.
 • Esence Yedigöller:3549 rakımlı ve çeşitli etkinlik ya da şenliklerin düzenlendiği Esence Yedigöller, tamamı buzulgöl olan yedi adet göl ve bir adet de şelale ile konuklarını ağırlıyor.
 • Ardıçlı Gölü:Kış aylarında yüzeyi buz tutan ve özellikle kış turizmi ile birlikte çeşitli ekstrem sporlara ev sahipliği yapan Ardıçlı Gölü, Erzincan’ın önemli doğal güzelliklerinden biri olarak size eşsiz bir manzara sunuyor. Birçok Erzincan apart otel özellikle kış aylarında Ardıçlı Gölü’nü ziyarete gelen konuklarını ağırlıyor.

Erzincan Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Erzincan otel seyahatinizin önemli detaylarından birini her ne kadar Erzincan otelleri fiyatları oluştursa da bölge genelinde mutlaka görülmesi gereken birçok lokasyon bulunuyor. Erzincan’da konaklama fiyatları detayının önüne geçecek olan görülmesi gereken yerlerin içerisinde doğal güzellikler ve tarihi yapılar dışında da aşağıdaki birçok lokasyon da öne çıkıyor:

 • Köroğlu Mağarası:İlginç bir doğa oluşumu olarak tanımlanabilen Köroğlu Mağarası, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde yer alıyor. Büyüleyici yapısıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.
 • Munzur Dağları:Toros Dağları’nın devamı olan Munzur Dağları, 10 adet zirve ve volkanik kayalar ile devasa bir görünüme sahip. Ekosistemi nedeniyle uluslararası anlamda önemiyle ve barındırdığı canlı çeşitliliği ile öne çıkıyor.
 • Ekşisu Kaplıcası: Erzincan seyahatinizin belirli bir bölümünde rahatlamak ve kendinizi kaplıcada sıcak sulara bırakmak istiyorsanız, Ekşisu Kaplıcası bölgede mutlaka ziyaret edilmesi gereken kaplıcalar arasında yer alıyor. Magnezyum, sodyum ve karbondioksit bakımından zengin olan kaplıca suları 31 dereceye kadar çıkabiliyor.
 • Çadırcı Hamamı:Erzincan’da yerel halkın ve turistlerin uğrak noktaları arasında Çadırcı Hamamı yer alıyor. Tarihi hamamda Türk hamamı kültürünün eski geleneklerinden biri gerek mimari gerekse olanaklarla yaşatılıyor.
 • Ergan Kayak Merkezi:Erzincan’da kış turizminin önemli yapılarından biri olan Ergan Kayak Merkezi, yeni teknoloji tesliyej sistemi, konaklama alanları ve geniş pist imkanlarıyla bölgede mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında kendine yer buluyor.
 • Kemah:Erzincan’da medeniyetlerin buluşma noktası olan Kemah, yapısı nedeniyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Doğal güzellikleriyle de öne çıkan bölgede, eski dönemlere ait birçok eser ve kalıntı bulunuyor.
 • Tercan:Tercan bölgesinde bulunan Kötür Köprüsü, yontma taşla inşa edilmiş yapısı nedeniyle bölgenin mutlaka görülmesine neden olacak önemli unsurlar arasında yer alıyor. Ayrıca bölgede birçok tepe, tarihi eser ve çeşitli antik kalıntılar, eski çağlarda Tercan’da birçok medeniyetin barınmasından ötürü ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

Erzincan Otobüsle Ulaşım

Erzincan Uçakla Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel