Edremit Otelleri

Edremit Otelleri Hakkında
En Yakın
Havalimanı
Edremit Körfez Havalimanı
En Yakın
Otogar
Edremit Otogarı
Otel
Sayısı
148
Ortalama 2 Kişilik
Konaklama Fiyatı
4.246 TL
En Ucuz Gecelik
Oda Fiyatı
588 TL
Otellerin
Ortalama Puanı
8,3/ 10

Edremit Hakkında

Edremit Otelleri

Balıkesir Türkiye’nin kalabalık on yedinci şehridir. Şehir Marmara Bölgesi’nde yer alıyor ancak topraklarının bir kısmı da Ege Bölgesi’ndedir. Balıkesir ekonomik, tarihi, turistik ve sosyokültürel açıdan Türkiye’nin rağbet gören şehirlerinden birisi. Şehrin etrafı Bursa, Kütahya, Manisa, İzmir, Çanakkale ve Midilli Adası ile çevrilidir. Şehir hem Marmara hem de Ege Bölgesi’nde olması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Balıkesir’in toplamda 20 tane ilçesi mevcut. Edremit de bu ilçelerden bir tanesidir. Edremit Balıkesir’in büyük dördüncü ilçesi oluyor. İlçe aynı zamanda önemli bir tarihi geçmişe sahiptir. Antik Yunan’dan itibaren birçok uygarlık şehirde hakimiyet kurmuştur. Edremit’in Antik Çağ’daki ismi ise Adramytteion. Daha sonrasında Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altına girmesiyle birlikte halk arasında söylene söylene Edremit adını almış. İlçe yıllar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmasından dolayı günümüzde de oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. İlçenin asıl yerlileri Balkan Savaşlarından sonra ilçeye göç eden Balkanlılar ve Adalılardır. Aynı zamanda Osmanlılar tarafından Kazdağları’na yerleştirilmiş Türkmenler de ilçede hala yaşamaya devam ediyor. İlçede Yörükler de yaşıyor. Bu Türkmenler, Muhacirler ve Yörükler Kazdağları’nda ya da yaşadıkları bölgelerde gelenek ve göreneklerini yaşatmaya devam ediyor. İlçede Akdeniz iklimi hakimdir ve genelde kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçiyor. Bu iklim koşulları da Edremit bölgesini tatil yapmaya oldukça elverişli hale getiriyor. İlçede birçok da plaj bulunuyor. Plajların yaygınlığı, doğasının mükemmelliği ve tarihi ile birlikte Edremit tatil otelleri de turistlerin ilgisini çekiyor. Her bütçeye uygun oteller bulunuyor ve turistler bu oteller de birçok imkandan yararlanarak tatillerinin tadını çıkarıyor.

Edremit’te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Her yıl binlerce turist ağırlayan Edremit tatil yerlerinin çeşitliliği açısından da dikkat çekiyor. Bu tatil yerlerinin bir kısmı şu şekilde sıralanabiliyor:

 • Kaz Dağları Milli Parkı: Özellikle turistlerin oldukça ilgisini çeken milli parkın içerisinde başta göller ve şelaleler olmak üzere pek çok doğal ve mimari alan mevcut.
 • Altınkum Plajı: Mavi bayraklı plajlar arasında gösterilen Altınkum Plajı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. İlçenin popüler yerlerinden biri olarak bilinen plajda doğa yürüyüşleri de yapılıyor.
 • Endemik Camping Beach: Özellikle kamp yapmak isteyen tatilcilerin başlıca tercih ettiği alanlardan biri.
 • Sütüven Şelalesi: Oldukça geniş bir alana yayılan ve hızlı bir şekilde akan şelalenin sıcaklığının 7 derecenin altında olduğu biliniyor. Günümüzde koruma altına alınmış bir şelale.
 • Tahtakuşlar Etnografya Galerisi: Her yıl binlerce turisti ağırlayan galerinin içerisinde birçok tarihi ve kültürel eser bulunuyor.
 • Kazdağı Müzesi: Tahtakuşlar Etnografya Galerisi’ne göre çok daha fazla kültürel eser bulunuyor. İçerisinde Kaz Dağları’ndan getirilmiş pek çok eser mevcut.
 • Hasan Boğuldu Göleti: Etrafında kamp yapma imkanı da bulunan gölet özellikle sessiz ve sakin zaman geçirmek isteyen turistlerin başlıca tercih ettiği yerlerden.
 • Mıhlı Çayı Taş Köprü: Köprünün tarihi yaklaşık 200 yıla dayanıyor ve eşsiz mimarisiyle turistlerin oldukça dikkatini çekiyor.
 • Alibey Adası: Piknik ve kamp etkinliklerinin yaygın olduğu ada sessiz ve sakin yapısıyla ön plana çıkıyor.
 • Artur Tatil Köyü: Bölgede beach, bar, kafe ve etkinlik merkezlerinin yaygın olmasından dolayı genelde gençlerin tercih ettiği bir bölge. Edremit butik oteller konusunda da oldukça rağbet gören bir ilçedir ve Artur Tatil Köyü’nde de bu tarz butik otellere sıklıkla rastlanıyor.
 • Zeytinli Mahallesi: Zeytinli Edremit ilçesine bağlı mahalledir. Özellikle deniz turizmi ve zeytinleriyle ünlü bir mahalledir. Bunların dışında hem Türkiye’de hem de dünyada oldukça ünlü olan Zeytinli Rock Festivali’ne de ev sahipliği yapar. Gençler başta olmak üzere her yaş grubundan kişinin katıldığı festivale birbirinden yetenekli rock grupları ve sanatçıları davet ediliyor. Bu sanatçı ve gruplar söyledikleri şarkılarla ve sahnede sergiledikleri dans şovlarıyla dinleyicilere adeta müzik ziyafeti yaşatıyor.
 • Havran Çayı: Çevresi ağaçlarla kaplı olan çay, piknik ve kamp yapacaklar için oldukça uygun bir yerdir.
 • Sarıkız Tepesi: Edremit’in güzel tepelerinden biridir ve adeta tüm Edremit’i ayaklarınızın altına getiriyor.
 • Güre Kaplıcaları: Edremit ilçesinin Güre beldesinde bulunan Güre Kaplıcaları şifalı suları sayesinde pek çok deri ve romatizmal hastalığa derman oluyor. Suyun sıcaklığının 80 dereceye kadar çıktığı biliniyor.
 • Saka Çim Plajı: Edremit’in Akçay Beldesi’ne bağlı bir plajdır. Bilhassa sakinliğiyle ünlü plajı, kalabalık ve gürültülü plajlardan rahatsız olanlar için oldukça uygun bir yer. Plajda kafe ve restoranlar da bulunuyor ve bu sayede ihtiyaçlarınızı da gidererek keyifli bir tatil geçirebiliyorsunuz.

Balıkesir otelleri arasından seçim yapmadan önce gezilecek yerlere yakınlıklarını göz önünde bulundurabilirsiniz. uygun oteli seçtikten sonra ise bu doğal ve tarihi güzellikleri gezi rotanıza dahil ederek tatilinizi eşsiz kılabilirsiniz.

Edremit Konaklama Seçenekleri

Edremit köklü tarihi ve eşsiz doğasıyla her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen bir ilçedir. Tatilde konaklayacak yer arayan turistler Edremit otelleri hakkında ciddi araştırmalara girişiyor. Bu araştırmalar sonucunda da karşılarına birçok konaklama seçeneği çıkıyor. Edremit’teki oteller toplumun her kesimine hitap ediyor. Tatilciler her ekonomik standarttaki otellerde kalarak tatillerinin tadını çıkarabiliyor. Öncelikle daha ekonomik bir tatil düşünenler Edremit apart otellerinde kalabilirler. Edremit şifalı termal suların da yaygın olduğu bir ilçedir. Pek çok turist Edremit’e bu sular aracılığıyla hastalıklarına şifa bulmaya geliyor. Bu yüzden ilçede termal oteller de oldukça yaygındır. Edremit termal oteller 5 yıldızlı oluşuyla da misafirlere üst düzey bir hizmet sunuyor. Edremit muhafazakar otel konusunda tatilcilerin yüzünü güldürüyor. Mahremiyete daha fazla önem veren muhafazakar kesim bu tarz otellerde kalarak keyifli bir tatil geçirebiliyorlar. Tüm bu kriterlerin dışında genellikle Edremit otelleri her şey dahil bir hizmet sunuyor. Bu nedenden dolayı da tatilcilerin çoğunlukla tercih ettiği bir bölge oluyor.

Edremit’e Nasıl Gidilir?

Edremit birçok şehre komşu olması sebebiyle hem şehir merkezinden hem de farklı şehirlerden pek çok yolla ulaşım sağlanabiliyor. Özel araçlarıyla Edremit’e ilçesine gidecekler genellikle köy yollarını kullanarak ilçeye ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda civar kentlerden gelecekler Balıkesir - Çanakkale otoyolu üzerinden de bölgeye ulaşım sağlayabiliyor. Edremit otobüs bileti alarak direkt ilçeye de ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler ise uçak ile Edremit’e ulaşabiliyorlar. Balıkesir uçak bileti alarak kısa süre içerisinde şehre ulaşabilirsiniz. Uçağı tercih eden ziyaretçilerin Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na iniş yapması gerekiyor. İlçe merkezinde yer alan otogar sayesinde ise Edremit’e otobüs ile de ulaşmak mümkün. Sabah ve akşam olmak üzere Edremit’e seferler düzenleniyor. Ayrıca Balıkesir araç kiralama hizmetlerinden de faydalanmak mümkün.

Edremit’te Öne Çıkan Etkinlikler Nelerdir?

Tarihi ve tertemiz doğasıyla turistlerin başlıca tercih ettiği yerlerden biri olan Edremit’te birbirinden farklı birçok etkinlik de ön plana çıkıyor. Özellikle Edremit Bölgesi otelleri pek çok bölgeye göre oldukça çeşitli ve konforlu oluyor. Turistler bu Balıkesir Edremit otellerinde tatillerinin tadını çıkarabiliyorlar. Daha sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ise eşsiz Edremit manzarasına karşı kamp yapma imkanları bulunuyor. Mavi bayraklı plajları ve upuzun koylarıyla adeta bir kartpostalı uyandıran Edremit’te bu turistler bu manzarayı daha iyi seyredebilmek için tekne turlarına katılıyorlar. Bu turlarda dileyen manzaranın tadını çıkarıyor dileyen ise Edremit’in derin sularına kendini bırakıyor. Edremit gece hayatı da gündüz olduğu kadar hareketli ve heyecanlıdır. Müzik dinlemeyi ve dans etmeyi seven tatilciler Edremit’in eğlence mekanlarında tatilin tadını çıkarıyor. Aynı zamanda ilçede birçok festival, konser, tiyatro ve sinema etkinlikleri, seminer ve konferanslar da düzenleniyor. Dileyenler tatillerini bu şekilde de değerlendirebiliyor. Ege Bölgesi bağcılığın da yaygın olduğu bir bölgedir. Bu yüzden Balıkesir ve Edremit’te bağcılık oldukça önemli bir geçinme aracıdır. Bağcılıkla birlikte de ilçede her yıl bağbozumu festivalleri yapılıyor. Turistler bu festivallerde hem birbirinden lezzetli üzümlerin tadına bakıyor hem de Edremit’in muhteşem doğasında keyifli zaman geçiriyorlar. Bu üzümlerden yapılan şaraplar da Edremit için önemli bir ekonomik kaynaktır. Bu şaraplar hem yurt içi hem de yurt dışı birçok yere ihraç ediliyor. Aynı zamanda Edremit üzümlerinden yapılmış bu şarapları birçok kesimden insana tanıtmak için şarap tadım günleri düzenleniyor. Birbirinden deneyimli şarap gurmeleri ve bu konuya meraklı kişiler bu tarz ortamlarda hem sosyalleşme imkanı buluyor hem de keyifli zaman geçiriyor. Edremit’in diğer bir önemli geçim kaynağı ise zeytindir. İlçede zeytin ağaçları ilçeye oksijen katmakla kalmıyor aynı zamanda da ekonomisine katkı sağlıyor. Zeytine, zeytin ağacına ve zeytinyağına verilen bu değerden dolayı Edremit’te her yıl zeytin hasadı festivali yapılıyor.

Edremit’te Ne Yenir?

Edremit hakkında söylenmesi gereken diğer bir detay ise yemek kültürü oluyor. Hem Ege hem de Marmara Bölgesi özelliği göstermesinden dolayı bu iki bölgenin de mutfaklarından etkileniyor. Bu yemeklerden bazıları şu şekilde sıralanabiliyor:

 • Karanfilli Ekmek: Genellikle Kurban Bayramı ve Ramazan ayında sıklıkla yapılıyor ve severek tüketiliyor.
 • Balıkesir Kaymaklısı: Yufka, kaymak ve şerbetle yapılan tatlı oldukça hafif olması sebebiyle yaz kış tüketilebiliyor. Üstelik evlerde de kolay bir şekilde yapılabiliyor.
 • Höşmerim: Meşhur Balıkesir tatlısı olan höşmerim Edremit’te de sıklıkla tüketiliyor. Peynir ve irmikle yapılan tatlının geçmişi neredeyse 500 yıl öncesine dayanıyor.
 • Mafiş Tatlısı: Ege Bölgesi’nin pek çok şehrinde tüketilen bir tatlıdır. Hamurlara fiyonk şekli verildikten sonra kızartılıyor. Şerbeti döküldükten sonra da üzerine ceviz veya fındık serpilerek servis ediliyor.
 • Balıkesir Mantısı: Bu mantının diğer mantılardan farkı tavuk ve nohut ile yapılması oluyor. İsteğe göre salça ile birlikte ikram ediliyor.
 • Balık: Denize kıyısı olan bir ilçe olmasından dolayı balık sıklıkla tüketilen bir besindir. Özellikle yaz akşamlarının olmazsa olmaz besinlerinden biri olan balığın lezzetleri de Edremit’te yeniyor. Edremit otel menülerinde de çoğunlukla karşılaşılan bir yiyecek.
 • Elbasan Tava: Aslen Arnavut yemeği olduğu bilinen Elbasan Tava, tavuğun yoğurtla terbiye edilmesiyle yapılıyor. Osmanlı’dan beri Türk mutfağında sıklıkla pişen bu yemek genelde akşam yemeklerinde tüketiliyor.
 • Edremit Zeytinyağı: Pek çok zeytin ağacı ve zeytinyağı fabrikasına ev sahipliği yapan Edremit’in organik zeytinyağları da oldukça meşhur. Salatadan sarmaya, sabundan şampuana pek çok üründe kullanılan zeytinyağı hem sağlıklı hem de lezzetli oluşuyla dikkat çekiyor.
 • Börülce: Ege mutfağının vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan börülce Balıkesir ve Edremit’te de sıklıkla pişirilen yemeklerdendir. Organik Edremit zeytinyağı ile yapılan börülceyi hem bölge halkı hem de turistler severek tüketiyor.

Edremit Otel Fiyatları

Edremit’te tatil yapacak kişilerin çok merak ettiği konuların başında Edremit otelleri fiyatları geliyor. Bu yüzden tatilciler Edremit ucuz otel arayışlarına girişiyorlar. Ancak buradaki otellerin fiyatları hakkında net bir miktar söylemek mümkün değil. Çünkü otellerin her biri birbirinden farklıyken fiyatları da bir o kadar farklı olabiliyor. Edremit’teki otellerin fiyatları genelde otellerin kapasitesi, bulunduğu mevki, müşteri potansiyeli, otellerin turistlere sağladığı imkanlar ve turistlerin otelden beklediği imkanlara göre değişkenlik gösterebiliyor.

Edremit Otobüsle Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

hotel