Cheap Flights to Taiwan

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Taiwan

Information About Taiwan

PHONE CODE 0 886
POPULATION 23,550,000

Popular Airports in Taiwan

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Sungshan Airport
Taoyuan Airport

What You Need to Know About Taiwan

Tayvan'da ve çevresindeki adalarda yirmi üç milyondan fazla insan yaşıyor. Tayvan nüfusu birçok etnik köken içeriyor. Tayvan’da 1949'daki büyük Çin Devrimi öncesinde ve sonrasında gelen etnik Çinliler arasında bir ayrım yapılır. Daha önce gelen Tayvanlılar şu anki nüfusun yaklaşık yüzde %84’ünü; devrimden sonra gelip yerleşen Çinlilerse toplam nüfusun %14’ünü oluşturuyor. Tayvan, Çin'in güneydoğu kıyısından 161 km uzaklıkta konumlanan bir ada ülkesi. Tayvan’ın en yüksek zirvesi Yushan, deniz seviyesinden 3995 metre yükseklikte yer alıyor. Tayvan nüfusunun %90’ına yakını ülkenin batısında yaşıyor. Ülkeyi çevreleyen birkaç küçük ada da Tayvan’a bağlı. Ülke genelinde subtropikal ve kuru iklimin etkileri görülüyor. Yazları sıcak ve nemli, kışlar ise çok soğuk oluyor. Tayvan’daki dağlık alanlar genelde yıl boyunca serin ve özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde yağış alıyor. Adanın kuzey kesiminde güneye göre daha fazla yağmur yağıyor. Bugün Tayvan'da yaklaşık 7.5 milyon Taoist, 8 milyon Budist ve yüzbinlerce diğer dinlere bağlı kişi yaşıyor. Tayvanlıların çoğuysa esas olarak Konfüçyüsçülük temelli ve farklı kültürel inançlardan oluşan bir Çin halk dinine inanıyor. Tayvan’ın para birimi ise Yeni Tayvan Doları.

Resmi adıyla Çin Cumhuriyeti’nde şehir içi ulaşım imkanları da oldukça gelişmiş. Tayvan’ın dünyaca ünlü alışveriş merkezleri ise şöyle: Taipei 101, Breeze Center, C.P.C Living Mall, Global Mall, Miramar Entertainment Park ve The Mall. Özellikle gece pazarlarında karşınıza çıkacak olan Çin lezzetlerinin yanı sıra Tayvan aperatiflerinin muazzam çeşitliliğine hayran kalmamak elde değil. Her ne kadar Çin lezzetlerine benzese de kendine has bir mutfağı olan Tayvan’da mutlaka tatmanızı önerdiğimiz sokak lezzetleri, istiridyeli omlet, kızartılmış pilavlı erişte, tempura, Tainan Danzai, pirinçli puding vb. Tayvan’da başlıca gezilecek yerler, Kenting Milli Parkı, Yangmingshan, Güneş Ay Gölü, Jiufen, Qingjing Çiftliği, Taroka Milli Parkı, Taipei 101, Manka Lungshan Tapınağı, Taipei Ulusal Saray Müzesi, Ximending, Çan Kay Şek Anıt Mezarı, Fengjia Gece Pazarı, Taipei Zoo, Liuhe Gece Pazarı, Orchid Adası, Yushan Milli Parkı, Love River (Aşk Nehri), Formosan Aborginal Culture Village, Fo Guang Shan Buddha Müzesi, Grand Otel, Tayvan Konfüçyüs Tapınağı, Tuntex Sky Kulesi, Beitou Hot Spring Museum ve Taipei Güzel Sanatlar Müzesi.

Türk vatandaşlarının Tayvan’a yapacakları seyahat öncesinde herhangi bir vize başvurusunda bulunmasına gerek yok çünkü Tayvan, Türk vatandaşlarına maksimum 30 güne kadar kapıda vize imkanı tanıyor. Tayvan’da sivil ve askeri havacılık hizmeti veren toplam 25 havalimanı var. Bunlardan yolcu trafiği bakımından en işlek olanları sırasıyla Taiwan Taoyuan Uluslararası Havalimanı, Kaohsiung Uluslararası Havalimanı, Taipei Songshan Havalimanı, Taichun Uluslararası Havalimanı ve Kinmen Havalimanı. Tayvan’ın en büyük ve en işlek havalimanı olan Taiwan Taoyuan Uluslararası Havalimanı, başkent Taipei şehir merkezinin yaklaşık 40 km batısında konumlanıyor. 2016 yılında bir yıl içerisinde toplam 42 milyonu geçkin yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Taiwan Taoyuan Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Tigerair Taiwan, Sİngapore Airlines, Philippine Airlines, EVA Air, Emirates, China Airlines, China Eastern Airlines, AirAsia vb. Tayvan uçak biletinizin aktarmasız olmasını isterseniz Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı-Taiwan Taoyuan Havalimanı direkt seferlerine göz atabilirsiniz. oBilet üzerinden en ekonomik Tayvan uçak biletinizi bularak online satın alabilirsiniz.

flight