Cheap Flights to Singapore

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Singapore

Information About Singapore

PHONE CODE 0 65
POPULATION 5,607,000

Popular Airports in Singapore

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Seletar Airport
Changi Airport
Paya Lebar Airport

What You Need to Know About Singapore

Yüzölçümü olarak küçük olsa da, Singapur ekonomik anlamda dünyanın en gelişmiş yerlerinden biri. Bir yüzyılı aşkın süre boyunca Güneydoğu Asya'nın en modern şehri haline gelen Singapur, Malay, Çin, Arap, Hint ve İngiliz kültürlerini ve dinlerinin harmanlandığı eşsiz bir ülke. Yıl boyunca kutlanan geleneksel festivaller ve tatillerin çeşitliliği ise Singapur’da ilk dikkat çeken şeylerden biri. Buna ek olarak, Singapur lüks oteller, enfes lezzetler ve çok sayıda alışveriş imkânı sunuyor. Singapur Cumhuriyeti ya da bir diğer adıyla Singapur Adası, tam tamına 58 küçük ada barındırıyor. Singapur, ticarette ve turizmde gelişmekte olan ülkeler için dört dörtlük bir model olan gelişen bir ülke haline geldi. Singapur olarak da bilinen başkent, ana ada alanının yaklaşık üçte birini kapsıyor. Dünyanın en modern ülkelerinden biri olan Singapur’un en gelişmiş yerleşim yerleri, Jurong East, Bukit Batok, Serangoon, Tampines, Clementi, Ang Mo Kio, Woodlands, Tanah Merah, Kranji ve Chao Chu. Malezya Yarımadası’nın tam ucunda yer alan Singapur'un tropik iklimi, yıl boyunca hem eğlence amaçlı hem de iş amaçlı seyahat edenleri ağırlıyor. Singapur’un kusursuz altyapısı, ziyaretçilerin çok sayıda alanı ve turistik yeri güvenilir, temiz ve yeşil bir ortamda gezmesine imkan veriyor. Singapur’da araç kiralamaya ihtiyaç yok çünkü toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş. Singapur’daki tren ve metro sistemleri temiz, hızlı ve verimli. Buna ek olarak, son teknoloji ürünleriyle donatılmış gemi terminali, başkent Singapur'u Güney Doğu Asya'nın en önemli liman kentlerinden biri haline getiriyor. Singapur farklı din, kültür ve milletlerden insanların uyumlu bir şekilde yaşadığı kozmopolit bir toplum. Geçmişte göç edenlerin çoğu Malay, Çin, Hint ve Avrupalılardan oluşuyor. Singapur’da turistlerin en çok ziyaret ettiği başlıca yerler, Singapore Zoo, Singapore Flyer, Jurong Kuş Parkı, Sentosa, Universal Stüdyoları, Singapur Botanik Bahçeleri, Merlion Park, East Coast Park, Orchard Road, ArtScience (Sanat-Bilim) Müzesi, Underwater World (Sualtı Dünyası), Esplanade, Suntec Şehir Alışveriş Merkezi, Buddha Tooth Relic Tapınağı, Fort Canning ve Singapur Ulusal Müzesi.

Singapur’da askeri havalimanlarının dışında sivil havacılık hizmeti veren 2 havalimanı var. Bunlardan ilki, Güneydoğu Asya’nın en işlek ve büyük havalimanlarından biri olan ve meşhur Marina Bay’in 17.2 km kuzeydoğusunda konumlanan Changi Havalimanı. Diğeriyse Seletar’ta yer alan Seletar Havalimanı. Singapur uçak biletinizi, Changi Havalimanı’na İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuş seferi düzenleyen Türk Hava Yolları’ndan alabileceğiniz gibi Jetstar Pacific Airlines, SilkAir, Singapore Airlines, Tigerair, United Airlines, AirAsia gibi yabancı hava yolu firmalarını da tercih edebilirsiniz. Singapur uçak biletinizi en uygun fiyata bulmak için aktarmalı uçuş seferlerine göz atmanızda fayda var.

Türk vatandaşlarının 30 güne kadarki turistik ziyaretleri için vizeden muaf olduğu Singapur’a yapacağınız seyahatte en uygun ve hesaplı uçak biletini bulmak için oBilet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Singapur uçak biletinizi aylar öncesinden online olarak satın almanız mümkün.

Favorite Flight Destination 2 of obilet Users

flight