Bus Tickets to Yeniceoba

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yeniceoba

CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Yeniceoba Bus Ticket

Yeniceoba, Cihanbeyli’ye bağlı bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 7 bin kişilik nüfusa sahip olan mahalle, Cihanbeyli ilçe merkezine 35, Konya şehir merkezine ise 135 km uzaklıkta yer alıyor. Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük ilçesi Cihanbeyli’ye bağlı olan Yeniceoba, tarihi yapıları ve gölleri ile tanınıyor.

Yeniceoba’yı ziyaret etmek için çıktığınız seyahatte öncelikli olarak Cihanbeyli Otogarı’na varıyorsunuz. Otogara geldikten sonra Yeniceoba’ya giden otobüs ya da minibüs seferleri ile mahalleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro, Kamil Koç, Kontur gibi Yeniceoba otobüs firmaları arasından seçeceğiniz birinden aldığınız biletle Yeniceoba’da keyifli bir seyahat tecrübesi yaşama olanağına sahip olabilirsiniz.

Yeniceoba’da Gezilecek Yerler

Konya şehrinin ve Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ilçelerinden olan Cihanbeyli’ye bağlı olan Yeniceoba, tarihi formu ve gölleri ile dikkat çekiyor. Yeniceoba’ya yakın konumda bulunan gezebileceğiniz yerler de şu şekilde sıralanıyor.

  • Tersakan Gölü: Besleniş açısından yer altı ve farklı yer üstü su kaynaklarından beslenen göl, fazla suyunu Tuz Gölü’ne aktarıyor.
  • Celil Boğazı: Konya’nın özel peri bacalarından biri olan Celil Boğazı, deniz seviyesinden yaklaşık bin metre kadar yükseliyor. Yeniceoba otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz bu doğal oluşuma gelerek siz de peri bacaları efsanelerini öğrenebilirsiniz.

Yeniceoba’da Ne Yenir?

Yeniceoba mutfağında un, sebze ve et yoğunluklu olan yemekler tercih ediliyor. Yörenin meşhur olan yemekleri arasında

  • Katık çorbası: Süzme yoğurda; yumurta, un, nohut ve pirinç eklenerek pişiriliyor.
  • Kavurga: Buğdayın tuz ile beraber kavrulmasına deniyor.
  • Tirit: Pide ya da koparılmış yufkaların üzerine et ve yoğurt konularak servis ediliyor.
  • Calla: Etin, patlıcan, domates ve biber ile harmanlanıp güveç içerisinde pişirilmesiyle elde ediliyor.

Siz de Yeniceoba otobüs bileti satın alarak bu özel bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Yeniceoba’da Nerede Kalınır?

Yeniceoba’ya geldiğiniz zaman burada veya Cihanbeyli’de konaklayabilirsiniz. İlçede 5 yıldızlı otel, apart ve pansiyon bulabilirsiniz. Siz de uygun Yeniceoba otobüs bilet fiyatları ile bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kara yolu ile yolculuk etmek istemeyenler, Konya uçak bileti satın alarak ulaşımı hava yolu ile yapabiliyor. Konya uçuşları ile şehre geldikten sonra havaalanından Yeniceoba’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Yeniceoba

bus