Bus Tickets to Yayladagi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yayladagi

POPULATION 27,347
LAND AREA 445 km²
CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Yayladagi Bus Ticket

Türkiye’nin en güneyinde konumlanan Yayladağı, Hatay’a bağlı bir ilçe. Toplamda 47 mahallesi bulunan ilçede Akdeniz iklimi baskın. Bitki örtüsü bakımından Akdeniz ikliminin özelliklerini yansıtan Yayladağı, yemyeşil ormanlarıyla ön plana çıkıyor. Doğayla başbaşa vakit geçirme imkanı tanıyan bu bölgeye ulaşım için Yayladağı otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz

Yayladağı otobüs firmaları modern ve konforlu olanaklarıyla keyifli bir yolculuk deneyimi sunuyor. Has Turizm, Hatay Nur Seyahat ve Tursan Seyahat firmaları bölgeye çeşitli şehirlerden ulaşım imkanı sağlıyor. İl merkezinden 44 km uzaklıkta konumlanan Yayladağı’na ulaşım için dolmuş ve toplu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. İl merkezine kendi özel aracınızla ya da otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yayladağı'nda Gezilecek Yerler

Zengin kültürüyle ön plana çıkan Yayladağı’nda tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yayladağı otobüs bileti satın alarak bölgenin kültürünü yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. İlçede gezebileceğiniz tarihi yapılardan bazıları şöyle:

  • Ücretsiz girişi olan Yayladağı Park, upuzun ağaçların arasında doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz bir ortam sunuyor.
  • Keldağ üzerinde yer alan Barlaham Manastırı, mazisi oldukça eskiye dayanan yapılar arasında yer alıyor.
  • Abbasiler döneminden kalan Kasımbey Köprüsü, Yayladağı’nda dikkat çeken yapıların başında geliyor.

Yayladağı'nda Ne Yenir?

Yayladağı’nda Hatay’ın zengin kültürünün yanı sıra lezzetli yemekleriyle eşsiz bir tatil yapabilirsiniz. Hatay uçuşları veya otobüs yolculuğuyla yörenin lezzetlerini yerinde tadabilirsiniz. Yayladağı’nda deneyebileceğiniz yöresel yemeklerden bazıları şöyle:

  • Kaytaz böreği
  • Künefe
  • Kağıt kebabı
  • Biberli ekmek
  • Tepsi kebabı
  • Sürk salatası
  • Sac oruğu

Yayladağı'nda Nerede Kalınır?

Yayladağı, bölgeye gelenlere konforlu konaklama imkanı sağlıyor. Pansiyon, apart ve butik oteller konaklama seçeneklerin başında geliyor. Yayladağı otelleri, ev rahatlığında sunduğu hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Bölgede eşsiz bir deneyim için Yayladağı otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek tatil planınızı oluşturabilirsiniz.

Yolculuk planınız için diğer bir alternatif ise hava yolunu kullanmak olabilir. Hatay uçak bileti alarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanına iniş yaptıktan sonra transfer servisleri veya toplu ulaşım araçlarını kullanarak otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Yayladagi

bus