Bus Tickets to Common

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Common

CITY Muş
PHONE CODE 0 436
LICENSE PLATE CODE 49
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Common Bus Ticket

Muş’un merkez ilçesine bağlı bir belde olan Yaygın, 1988 yılında birkaç köyün daha birleşmesiyle kuruluyor. Muş il merkezine yaklaşık 33 km uzaklığı bulunan bölge, Doğu Anadolu Bölgesi’nde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Yaygın’ın rakımı 1279 metre olup, içerisinde 13 adet mahalle bulunduruyor.

Yaygın’a ulaşmak için yolculuğunuzun ilk varış noktası otogar oluyor. Yaygın Otogarı’ndan Muş il merkezine ulaşmak için dolmuş ve otobüs seçenekleri bulunuyor. Yaygın otobüs firmaları kapsamında ise Muş Yolu Turizm ve Lider Muş Turizm ön plana çıkıyor.

Yaygın’da Gezilecek Yerler

  • Kaz Gölü: Karstik bir göl olan Kaz Gölü, kenarlarında sazlık alanlarının olması sebebiyle ilkbahar aylarında göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçilerine doğayı adeta yaşatan göl, yaz aylarında eşsiz manzarası ile birçok misafir ağırlıyor.
  • Bulanık Ovası: Murat Irmağı’nın yanına uzanan bu ova, ince bir şerit görünümüne sahip. İçerisinde bolca tahıl, koyun ve sığır yetiştiriciliği yapılan Bulanık Ovası, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.
  • Kale Parkı: Yaygın otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz bu park, içerisinde birçok piknik alanı bulunduruyor. En eski yapılardan biri olan Kale Parkı, en ilgi gören turistik alanlar arasında yer alıyor.

Yaygın’da Ne Yenir?

  • Helimaşı Çorbası: Yaygın’da tüketilen çorba çeşitlerinin başında gelen Helimaşı çorbası yöreye özgü bir lezzet olup, bölgedeki çoğu restoranda servis ediliyor.
  • Muş Böreği: Yaygın otobüs bileti alarak bölgeye ulaştıktan sonra tadabileceğiniz eşsiz lezzetler arasında yer alan Muş böreği, bölgede oldukça sık tüketiliyor.
  • Teter Helvası: Yaygın’da en çok tüketilen tatlı çeşitlerinden biri olan bu helva, mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Yaygın’da Nerede Kalınır?

Yaygın’da ziyaretçilerin konaklayabileceği birçok apart ve butik otel seçeneği bulunuyor. İçerisinde birçok imkan bulunan Yaygın otelleri, konforlu bir konaklama sağlamanıza yardımcı oluyor. Bölgeye gelmek isteyen ziyaretçiler Yaygın otobüs bileti fiyatlarına göz atıp, Yaygın otel rezervasyonu oluşturabiliyor.

Ziyaretçiler bir diğer seçenek olan hava yolu ulaşımını seçip Muş uçak bileti alabiliyor. Muş uçuşları ile bölgeye vardıktan sonra kolaylıkla rezervasyon yaptırdığınız otele ulaşım sağlanabiliyor.

Bus Stations in Common

Popular Bus Trips Departing From
Common

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Common

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus