Bus Tickets to Topbogazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Topbogazi

CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Topbogazi Bus Ticket

Kırıkhan ilçesine bağlı Topboğazı, Amanos Dağları’nın eteklerinde kurulu bir mahalle. Sınıra oldukça yakın konumlanan bu bölge, kültürü ve tarihiyle ziyaretçilerine kendini hayran bırakıyor. Topboğazı otobüs seferleri ile farklı şehirlerden bölgeye ulaşım mümkün.

Has Turizm, Jet Turizm ve Hatay ÖzTur Turizm gibi Topboğazı otobüs firmaları, bölgeye kara yolu ile gitmek isteyenlere konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Farklı birçok firmanın sunduğu seferler arasından Topboğazı otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşabilirsiniz. Otobüs firmalarının servisleri, toplu ulaşım araçları gibi farklı yöntemleri kullanarak şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Topboğazı'nda Gezilecek Yerler

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Kırıkhan Topboğazı’nda gezip görebileceğiniz çok sayıda yer bulunuyor.

  • İlçe merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Gölbaşı Gölü, farklı kuş türlerinin göç rotasında yer alıyor. Göl çevresinde gezebilir ve göçmen kuşları izleyebilirsiniz.
  • Amanos Dağları’nda bulunan Alan Yaylası, temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz yerlerden biri. Kamp kurmaya elverişli olan bölgede çeşitli doğa sporları da yapabilirsiniz.
  • 17. yüzyıldan kalan Muratpaşa Köprüsü, bölgenin önemli tarihi yapılarından biri.

Hatay uçak bileti veya otobüs bileti satın alarak bölgeye dilediğiniz yolculuk imkanıyla ulaşabilirsiniz.

Topboğazı'nda Ne Yenir?

Farklı medeniyetlerden izlerini günümüze yansıtan Hatay, yöresel yemekleriyle ön plana çıkan şehirlerden biri. Topboğazı’nda deneyebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları şöyle:

  • Kaytaz böreği, fındık lahmacuna benzeyen kıymalı börek, çay saatlerini süslüyor.
  • Sac oruğu, bulgurlu ve kıymalı hazırlanan bu lezzet, tepsi üzerine yayılarak pişiriliyor. Dilimlenerek servis ediliyor.
  • Katıklı ekmek, çökelek ve biber salçasıyla hazırlanan iç hamurların üzerine sürülerek pişiriliyor.

Topboğazı otobüs bilet fiyatları ve seferlerini inceleyerek lezzet dolu Hatay tatilinizi planlayabilirsiniz.

Topboğazı'nda Nerede Kalınır?

Pansiyon, apart ve butik otel gibi farklı konaklama seçeneklerine sahip Topboğazı’nda, ev konforunda tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Aileler ve arkadaş grupları için konforlu hizmetler sunan Topboğazı otellerinde dört mevsim konaklayabilirsiniz.

Bölgeye ulaşım için otobüs yolculuğuna bir diğer alternatif ise uçak yolculuğu. Hatay uçuşları ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Servisler veya toplu ulaşım araçlarıyla otelinize kolayca gidebilirsiniz.

Bus Stations in Topbogazi

Popular Bus Trips Departing From
Topbogazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Topbogazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus