Bus Tickets to Tatvan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tatvan

POPULATION 89,185
LAND AREA 1,885 km²
CITY Bitlis
PHONE CODE 0 434
LICENSE PLATE CODE 13
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tatvan Bus Ticket

Tatvan, Bitlis’in önemli ilçelerinden biridir. Van Gölü’nün kıyısına konumlanmış olan bu ilçe, diğer şehirlere oranla daha modern bir görüntüye sahiptir. Tatvan otobüs bileti almak isterseniz, obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledin.

Tatvan otobüs seferleri, belirli seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Bu şekilde kendinize en uygun olan firmadan Tatvan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Tatvan’da nereler gezilir?

Van Gölü’nün kıyısında bulunan bu ilçe, Bitlis’in merkezine çok yakın olmasının yanı sıra; Van, Muş ve Ağrı’ya da yakın sayılabilir. Çevre şehirleri gezmeye başlamadan önce Tatvan’da gezeceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Sorgun, Tatvan’ın küçük yerleşim yerlerinden biridir ve askeri birliklerin bulunduğu bir alandır. Sorgun’dan Van Gölü’nün karşı kıyısına bakarsanız, Atatürk’ün sırt üstü yattığı halinin izdüşümünü göreceksiniz.

Osmanlı döneminden kalma önemli bir eser olan Tatvan Kalesi’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Tıpkı Tatvan Kalesi gibi Kalekıran Kalesi de Tatvan çevresine hakim bir manzaraya sahip kaleyken yıkılmıştır. Günümüze sadece bir tepe kalmıştır. Bu yapıda Perslerden kalma bir yapıdır.

Tatvan’a 1 saat uzaklıkta bulunan Nemrut Dağı, burada gezilmesi gereken en önemli yerdir. Özellikle gün batımını izlemek için çıkarsanız, harika bir manzarayla karşı karşıya kalacağınıza emin olabilirsiniz. Buraya gezi düzenleyen ekiplere katılarak çıkabilirsiniz. Burası sönmüş bir volkanik dağıdır ancak aktif olduğu zamanlarda yaşanan patlamalar sonucunda krater gölü oluşmuştur. Bunu da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tatvan’da ne yenir?

Tatvan’da oldukça lezzetli et yemekleri ve kebaplar yiyebilirsiniz. Özellikle Tatvan kebabı denemeniz gereken en özel lezzettir.

Büryan kebabı, has dolması, ciğer tablaması, şirin kayganak, salatalık dolması, teter, ıspanaklı köfte, çorti aşı, lahanalı muşki çorbası, domastes şilesi, erişteli pilav ve katıklı dola gibi yöresel lezzetlerinden mutlaka yemelisiniz.

Tatvan’da nerede kalınır?

Tatvan küçük bir ilçe olduğu için kısıtlı konaklama imkanları bulunmaktadır. Ancak var olanlar da imkan açısından oldukça yeterlidir. Küçük oteller, orduevi, öğretmenevi gibi konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Van Gölü’nün manzarası için bile olsa Tatvan’a gelmeli ve keşfetmelisiniz. Obilet.com üzerinden Tatvan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Tatvan

Tatvan Bus Station Kültür, 13200 Tatvan/Bitlis

Operating Carriers Based in Tatvan

Popular Bus Trips Departing From
Tatvan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tatvan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Tatvan Hotels

bus