Bus Tickets to Soma

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Soma

POPULATION 107,075
LAND AREA 820 km²
CITY Manisa
PHONE CODE 0 236
LICENSE PLATE CODE 45
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Soma Bus Ticket

Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan Manisa'nın ilçesi olan Soma, Yunt Dağı’nın eteklerine kurulu. Maden bakımından zengin rezervlere sahip olan Soma, yıllardır hem ülkeye hem de Soma halkına büyük bir istihdam sağlıyor.

Soma'ya ulaşım sağlamak için hemen Soma otobüs bileti fiyatları konusunda bilgi edinmeli ve biletinizi almalısınız. Soma otogarına vardığınızda şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak seferleri düzenleyen Sarıkız seyahat acentesi bulunuyor. Sarıkız seyahat acentesi Soma Otobüs firmaları arasında en çok sefer düzenleyen firma olarak biliniyor.

Soma'da Gezilecek Yerler

Soma otobüs seferleri ile görebileceğiniz bazı yerler:

  • Soma Seyirtepe: Soma'nın merkezinde yüksek bir tepeye konuşlanmış olan Soma Seyirtepe, şehrin doğal güzelliğinin manzarasını gözler önüne sererek ziyaretçilerini bekliyor.
  • Tarihi Darkale Evleri: Darkale evleri Soma'nın Darkale köyünde bulunuyor. Doğanın içinde saklı bir cenneti andıran Darkale köyü, iç içe olduğu söylenilen tarihi yapıları ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim imkanı sunuyor.
  • Kırkoluk Cami: 19. yüzyıl'da inşa edildiği düşünülen Kırkoluk Camii, Darkale'de bulunuyor. Buram buram tarih ve samimiyet kokan Kırkoluk Camii, mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihî bir yapı.

Soma'da Ne Yenir?

Soma'nın meşhur enfes yemeklerinin bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Kapama: Osmanlı'da saray mutfaklarında yer edinen kapama, kuzu etinin enfes baharatlarla pişirilmesi ile hazırlanıyor.
  • Sinkonta: Bal kabağının hafif tatlılığı, soğan sarımsak ve en sevdiğiniz baharatlarla birleştirilip, harika bir meze olarak tercihinize sunuluyor.
  • Soma lokumu: Soma'ya özgü içine ceviz konularak hazırlanan soma lokumu, hemen hemen herkesin damak zevkine hitap eden bir lezzet.

Somada Nerede Kalınır?

Soma'da konaklayabileceğiniz 3 ve 4 yıldızlı mükemmel hizmete sahip oteller bulunuyor. Dilerseniz hemen Soma otobüs bileti alıp otel rezervasyonu oluşturarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bus Stations in Soma

Soma Bus Station Kurtuluş, Soma Otogarı, 45530 Soma/Manisa

Popular Bus Trips Departing From
Soma

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Soma

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Soma Hotels

bus