Bus Tickets to Sarimazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sarimazi

CITY Hatay
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sarimazi Bus Ticket

Sarımazı, Hatay’ın Belen ilçesine bağlı bir mahalle. İlçe merkezine 6 km uzaklıkta konumlanan mahalle, Hatay’a 59 km mesafede bulunuyor. İlçenin en büyük mahallesi olan Sarımazı, doğası ve iklimi ile ön plana çıkıyor. Yazları serin olan ilçede kışlar soğuk ve yağışlı geçiyor.

Sarımazı’ya gitmek için rotanızı Belen üzerinden oluşturmanız gerekiyor. Belen Sarımazı otobüs bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İlçeye çok sayıda otobüs firması sefer düzenliyor. Sarımazı otobüs firmaları arasında Hatay CSR Turizm, Has Turizm ve Jet Turizm gibi farklı işletmeler yer alıyor. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan mahalleye ulaşım için minibüs ve dolmuşları kullanabilirsiniz. İl merkezine de aynı şekilde minibüs ya da otobüslerle gitmek mümkün.

Sarımazı’da Gezilecek Yerler

Sarımazı otobüs seferleri ile ilçeye ulaştıktan sonra zengin tarihe sahip bölgede gezebileceğiniz önemli noktalar bulunuyor. Kültürel çeşitliliği ve tarihi detayları yakından görebileceğiniz Sarımazı’da gezebileceğiniz yerler şöyle:

  • Denize yakın konumuyla Güzelyayla, doğa içinde dinlenebileceğiniz yerler arasında.
  • İlçe merkezine yakın bir konuma sahip Bakras Köyü, görülmeye değer tarihi yapılardan biri.
  • İçinde hamamı bulunan Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı da ziyaret edilecek yerler arasında bulunuyor.

Sarımazı’da Ne Yenir?

Hatay, zengin kültürü kadar lezzetli yemekleriyle öne çıkan şehirlerden biri. Eşsiz lezzetleri yakından denemek için Hatay uçak bileti satın alabilirsiniz. İlçede tadabileceğiniz meşhur lezzetlerden bazıları şöyle:

  • Kaytaz böreği
  • Tepsi kebabı
  • Biberli ekmek
  • Künefe
  • Hatay usulü kağıt kebabı

Sarımazı’da Nerede Kalınır?

Butik oteller, apartlar ve pansiyonlar Sarımazı’ya gidenlere konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Yılın her mevsimi tercih edebileceğiniz bu tesisler, sunduğu olanaklarıyla misafirlerini memnun ediyor. Bölgeye ulaşım için Sarımazı otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek tatil planı yapabilirsiniz.

Ulaşımı hava yolu ile yapmak isterseniz Hatay uçuşları için bilet alabilirsiniz. Havaalanına iniş yaptıktan sonra toplu taşıma araçlarını ve servisleri kullanarak otelinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Sarimazi

bus