Bus Tickets to Sarayonu

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sarayonu

POPULATION 26,450
LAND AREA 1,620 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sarayonu Bus Ticket

İç Anadolu Bölgemizin Konya iline bağlı bulunan Sarayönü ilçesi, il merkezine 52 km uzaklıkta konumlanmakta olup, ilçenin kuzeyinde Cihanbeyli, batısında Kadınhanı ve doğusunda Selçuklu ilçeleri bulunuyor. Sarayönü ilçesinin tarihinin Hititler dönemine kadar uzandığı biliniyor.

Sarayönü otobüs biletinizi satın aldıktan sonra Konya şehir otogarında inip toplu taşıma alternatifleri sayesinde Sarayönü’ne ulaşma imkanınız bulunuyor. İlçede gün boyu faydalanabileceğiniz halk otobüsleri ve dolmuşlar sayesinde Konya şehir merkezine kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Sarayönü otobüs firmaları arasından en çok Lüks Aksel Seyahat ve Güven Akşehir Seyahat tercih ediliyor.

Sarayönü’nde Gezilecek Yerler

Tarihi yaklaşık 4000 yıl öncesine dayanan Sarayönü bölgesinde eşsiz mimariye sahip mekanlar, doğal ve tarihi bölgeler barındırıyor. Günün her saati sıklıkla kalkan Sarayönü otobüs seferleri sayesinde bölgedeki bu eşsiz mekanları ziyaret etmeniz mümkün. Bölgeye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler şunlar:

  • Ladik Göleti: 1999 yılında Değirmensuyu üzerinde tarımsal ve hayvansal sulama amacıyla yapılan gölet, ilçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunuyor. Çevresinde piknik alanları barındıran gölette doğayla iç içe keyifli vakit geçirmeniz mümkün.
  • Pir Hüseyin Camii: 1200 yılında Pir Hüseyin tarafından yapılan cami, ilçe merkezinde bulunuyor. Cami şu anki görünümüne 1944 tarihinde geçirdiği restorasyon çalışmalarıyla ulaşıyor.
  • Hatip Camii: Camii yapısal olarak kareye benziyor. Ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmiyor. Bölgeye ulaştığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

Sarayönü’nde Ne Yenir?

Sarayönü otobüs bilet fiyatları her sezon her bütçeye uygun olmasıyla bölgeye ziyaretinizi daha çekici kılıyor. Otobüs biletinizi temin ettikten sonra bölgede sizi birbirinden lezzetli yöresel yemekler bekliyor. İşte ziyaretiniz sırasında mutlaka tadına bakmanız gereken yemekler şunlar:

  • Fırın Kebabı: Sarayönü bölgesindeki neredeyse her restorantta bulunan fırın kebabı, benzersiz lezzetiyle yiyenleri büyülüyor. Tandır ekmeği ile beraber servis edilen kebap, bölgenin yöresel lezzetlerinin başında yer alıyor.
  • Çebiç: Kuzu ciğerinin ızgarada pişmesiyle oluşan çebiç, bölgede özellikle kahvaltı sofralarında yer alıyor.
  • Papara: Konya halkının bayat ekmekleri değerlendirmek amacıyla ortaya çıkardığı yemeklerden biri olan papara, bayat ekmeklerin yoğurt ve tereyağlı sos ile buluşması sonucunda oluşuyor.

Sarayönü’nde Nerede Kalınır?

Sarayönü bölgesi ziyaretiniz esnasında konaklayabileceğiniz birçok konaklama seçeneği mevcut. Tercihinize ve bütçenize göre her şey dahil otel ve apart otel alternatiflerinden faydalanmanız mümkün.

Bölgeye daha pratik ve konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz bulunduğunuz şehirden Konya uçuşlarına göz atabilirsiniz. Toplu taşıma alternatifleri sayesinde Konya Havaalanı’nda Sarayönü ilçesine ortalama 45 dakikada kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Konya uçak biletinizi temin ettikten sonra bölgede tarih ve doğa ile iç içe eşsiz bir tatil sizleri bekliyor.

Bus Stations in Sarayonu

Sarayonü Bus Station Feneseyukarı, Gönemen Sk. No:14, 38400 Develi/Kayseri
bus