Bus Tickets to Sakran

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sakran

CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sakran Bus Ticket

İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı olan ve sahil yolunda konumlanan Şakran, kent merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Yaz ve kış mevsimlerinde oldukça yoğun ziyaretçiye sahip olmasından dolayı, bölgeye sık bir şekilde otobüs seferleri düzenleniyor.

Şakran otobüs biletiyle çıktığınız yolculukta son durağınız İzmir Basmane Gar’ı oluyor. Bu noktadan itibaren Şakran otobüs firmaları arasında tercih yapmanız gerekiyor. Kamil Koç, Isparta Petrol Turizm gibi firmalar aracılığıyla Şakran’a ulaşmanız mümkün. Yolculuğunuzu İzmir uçak bileti ile gerçekleştiriyorsanız eğer, önce Adnan Menderes Havalimanı’na inmeniz gerekiyor.

Şakran’da Gezilecek Yerler

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Şakran’da gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Şakran otobüs bileti alarak bölgeye geldiğiniz zaman gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Şakran Plajları: Ege’nin incisi olan İzmir’deki bu plaj, yaz tatilinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
  • Aliağa Köstem Koyu: Şehirden uzak, sessiz ve sakin bir yerde bulunan bu koy, dinlendirici bir ortamda bulunmak isteyen ziyaretçilerin alternatifleri arasında yer alıyor.
  • Aigai Antik Kenti: Ege’nin kuzeyinde, Manisa ilinde bulunan bu mekân, Yunt Dağı çevresinde konumlanıyor. Başka illere yapacağınız gezi listesinde öne çıkıyor.

Şakran’da Ne Yenir?

Şakran otobüs seferleri ile İzmir’in öne çıkan ilçesine gelebilir ve yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Şakran’da mutlaka denemeniz tavsiye edilen ürünler arasında şunlar sıralanıyor:

  • Boyoz: 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren yerel halk ve ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen boyoz, Şakran’da mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biri oluyor.
  • İzmir Köftesi: Özel sosları ve baharatlarıyla diğer köftelerden ayrı tada sahip olan bu köfte, ziyaretçilerin tamamının dikkatini çekiyor.

Şakran’da Nerede Kalınır?

Konaklama açısından birçok seçeneğe sahip olan Şakran’da, butik ve konsept oteller ile pansiyonlar hizmet veriyor. Ziyaretinizi İzmir uçuşları ile gerçekleştirecekseniz, bölgeye gelmeden önce konaklama için detaylı araştırma yapmanız öneriliyor. Bütçe dostu konaklama seçenekleri ve Şakran otobüs bilet fiyatları ise sizlere muhteşem bir tatil deneyimi sunuyor.

Bus Stations in Sakran

Popular Bus Trips Departing From
Sakran

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Sakran

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus