Bus Tickets to Payamli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Payamli

CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Payamli Bus Ticket

İzmir’in Güzelbahçe ilçesine bağlı bir köy olan Payamlı, şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Çeşitli doğal güzelliğe ve tarihi yapılara ev sahipliği yapan Payamlı, ziyaretçilerine kapılarını daima açık tutuyor.

Yolculuğunuzu otobüs bileti ile yapmayı planlıyorsanız varacağınız son yer Basmane Garı oluyor. Payamlı otobüs firmaları arasında ise Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Kamil Koç Turizm gibi birçok seçenek bulunuyor. Bununla birlikte Payamlı’ya yalnızca otobüsle değil uçakla da ulaşabilirsiniz. İzmir uçak bileti ile yolculuğunuz Adnan Menderes Havaalanı’nda son buluyor.

Payamlı’da Gezilecek Yerler

Antik kentleri ile öne çıkan Payamlı, tarih meraklısı ziyaretçilerinin olmazsa olmaz durakları arasında yer alıyor. Payamlı otobüs bileti ile bu eşsiz güzellikteki yere gelerek göz kamaştıran tarihi yapılara yakından şahitlik edebilirsiniz. Payamlı ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise genel olarak şöyle sıralanıyor:

  • Payamlı Plajı: Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir’in en güzel tatil beldelerinden sayılan Payamlı’nın eşsiz güzellikteki plajı, masmavi denizi ve sarıya çalan kumsalıyla âdeta göz kamaştırıyor.
  • Köy Pazarı: Haftanın salı günlerinde köy meydanına kurulan pazarda süt ürünlerinden meyve sebzeye kadar pek çok doğal ürün bulunuyor. Sadece gıda ürünleri değil aynı zamanda el sanatları, hediyelik eşyalar gibi malzemeler de satılıyor.

Payamlı’da Ne Yenir?

Payamlı otobüs bileti alarak bu eşsiz sahil beldesini ziyaret edebilir ve İzmir’in vazgeçilmez lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Payamlı’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • İzmir Lokması: İzmir’in her yerinde üstüne şerbet dökülerek yenilen bir tatlı olan İzmir lokması, farklı damak tatlarına hitap ederek ziyaretçilerin tercih ettiği ürünlerden biri oluyor.
  • Patlıcan Silkmesi: Ege Bölgesi’nde sıkça tüketilen ve her öğünde yenilebilen bu yemek, damakta bıraktığı tatla unutulmaz bir lezzete sahip.

Payamlı’da Nerede Kalınır?

İzmir Payamlı’da konaklama olduğu zaman apart ve butik oteller gibi birçok seçenek karşınıza çıkıyor. Payamlı otobüs bilet fiyatları ile geniş bir fiyat aralığına sahip olan Payamlı, her bütçeye hitap ediyor. Ziyaretinizi İzmir uçuşları ile gerçekleştiriyorsanız öncesinde mutlaka konaklayacağınız mekân için rezervasyon işlemlerini yapmanız öneriliyor.

Bus Stations in Payamli

bus