Bus Tickets to Nurdagi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Nurdagi

POPULATION 37,977
LAND AREA 697 km²
CITY Gaziantep
PHONE CODE 0 342
LICENSE PLATE CODE 27
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Nurdagi Bus Ticket

Gaziantep’in bir ilçesi olan Nurdağı, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla öne çıkıyor. Gaziantep-Adana kara yolu üzerinde konumlanan Nurdağı, tarihsel öneme sahip.

Nurdağı otobüs bileti aldıktan sonra ilçenin merkezinde bulunan otogarda iniyorsunuz. İlçeye gelen otobüslerin seferleri arasından size uygun saati seçerek yolculuk yapabilirsiniz. Nurdağı otobüs firmaları kapsamında Star Batman ve Öz Gülaras öne çıkıyor. Dilerseniz buraya Gaziantep uçuşlarıyla da ulaşabilirsiniz.

Nurdağı'nda Gezilecek Yerler

Pek çok medeniyetten izler barındıran Nurdağı, etnik yapısıyla dikkat çekiyor. Eski medeniyetlerin toplu olarak göçler gerçekleştirdiği geçitler, bu ilçede bulunuyor. İlçenin farklı medeniyetlerin yaşadığı yerdeki geçitler üzerinde konumlanması nedeni ile tarihi önemi epey büyük. Bu değerli ilçede şuraları gezebilirsiniz:

  • Nurdağı Kalesi: Duvarları bir hayli yüksek olan ünlü kaleyi gezerken bu alanda piknik yapabilir ve güzel anılar biriktirebilirsiniz.
  • Hz. Ukkaşe Türbesi: Hz. Muhammed'in hayattayken cennet ile müjdelediği sahabelerden biri olan Hz. Ukkaşe'nin türbesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Nurdağı'nda Ne Yenir?

Nurdağı otobüs seferleri ile geldiğiniz ilçede lezzet turuna çıkmak harika bir seçenek. Nurdağı'nda yiyebileceğiniz lezzetler şöyle sıralanıyor:

  • Nurdağı Salatası: Yöreye özgü bir lezzet olan salata, nar ekşisi ve ceviz ile enfes bir hale bürünüyor.
  • Ayva Kebabı: Ayvaların kesilerek fırında pişirilmesinin ardından sebzeler ve etle doldurularak tekrar pişirildiği bu yemek, harika lezzeti ve kokusu ile öne çıkıyor.

Nurdağı'nda Nerede Kalınır?

Nurdağı otobüs bileti fiyatları nereden geldiğinize göre farklılık gösteriyor. Gaziantep uçak bileti ya da otobüs bileti alarak ilçeye gelen ziyaretçilerin ilk sorusu nerede konaklanır oluyor. Gelişmiş bir ilçe olan Nurdağı, lüks otelleri ile öne çıkıyor. SPA, kaplıca, Wi-Fi, açık büfe yemek gibi hizmetlerin sunulduğu oteller, ahşap oda tasarımları ile de dikkat çekiyor.

Bus Stations in Nurdagi

Nurdağı Yol Ayrımı Nurdağı İlçe Yol Ayrımı

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Nurdagi

Popular Bus Trips Departing From
Nurdagi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Nurdagi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus