Bus Tickets to Buyukeceli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Buyukeceli

CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Buyukeceli Bus Ticket

Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı bir belde olan Büyükeceli, ülkemizin en güzel ve sakin tatil beldeleri arasında yer alıyor. Akdeniz sahiline yalnızca birkaç km uzaklıkta bulunması sayesinde, sakin ve huzurlu bir tatil isteyenlerin ilk tercihlerinden oluyor. Aynı zamanda beldede dalış yapmaya elverişli birkaç koy da bulunuyor.

Büyükeceli beldesine gidebilmek için ilk olarak Mersin Otobüs Terminali’ne ya da Gülnar Otogarı’na ulaşmak gerekiyor. Bu otogarlardan Büyükeceli beldesine şehir içi otobüs hatlarıyla ulaşmak mümkün. Büyükeceli otobüs firmaları arasında en çok tercih edilen firmalar ise Mersin Nur Turizm ya da Özkaymak firmaları oluyor.

Büyükeceli’de Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok büyük medeniyetin yaşadığı topraklarda bulunan Büyükeceli, birbirinden önemli ve güzel gezilecek yerleri ile dikkat çekiyor. Büyükeceli beldesini ziyaret etmek için Büyükeceli otobüs bilet fiyatlarına göz atarak, bu bölgeleri gezebilirsiniz. Bu bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Büyükeceli Plajı: Sakin ve huzurlu bu uzun plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç işletme bulunuyor.
  • Meydancık Kalesi: Karialılar, Persler ve Mısırlıların kullandığı ve medeniyetlere ait kalıntıların bulunduğu bu kalenin beldeye uzaklığı 32 km.
  • Şeyh Ömer Türbesi: Beldeye 50 km uzaklıkta olan türbede ünlü bir Kur-an tefsiri yazarının mezarı bulunuyor.

Büyükeceli’de Ne Yenir?

Yöresel ve ünlü yemeklerin merkezi olan Mersin’in Büyükeceli beldesi, lezzet seçenekleriyle adından söz ettiriyor. Birbirinden güzel bu tatları denemek için Büyükeceli otobüs bileti alternatiflerine göz atabilirsiniz. Bu lezzeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Analı Kızlı
  • Batırık
  • Sini Köftesi
  • Tantuni
  • Yumurtalı Köfte
  • Gövelez
  • Un Helvası

Büyükeceli’de Nerede Kalınır?

Büyükeceli’nin sakin ve mütevazı yapısı konaklama seçeneklerine de yansıyor. Beldede konaklama yapabileceğiniz apart ve beach oteller bulunuyor. Bu tesislerin çoğu oda-kahvaltı hizmeti verirken, misafirlerine en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyor. Büyükeceli’de sakin ve keyifli bir tatil fırsatı için Büyükeceli otobüs seferi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Bus Stations in Buyukeceli

Popular Bus Trips Departing From
Buyukeceli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Buyukeceli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus