Bus Tickets to Mercan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Mercan

CITY Erzincan
PHONE CODE 0 446
LICENSE PLATE CODE 24
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Mercan Bus Ticket

Erzincan şehrinin Tercan ilçesine bağlı olan Mercan beldesi, şehir merkezine yakın bir mesafede bulunuyor. Gelişmekte olan yerleşim yerlerinden biri olan Mercan ilçesi keyifli bir lezzet durağı olarak biliniyor.

Mercan otobüs firmaları aracılığıyla çıktığınız yolculukta otogara ulaşıyorsunuz. Otogar terminalinden Erzincan il merkezine varmak için kullanabileceğiniz Elazığ Belediyesi otobüs hatları ve dolmuşlar bulunuyor. Diğer taraftan, Mercan otobüs biletinizi satın aldığınız firma kapsamında bulunan servislerle de merkeze ulaşabiliyorsunuz.

Mercan’da Gezilecek Yerler

Mercan beldesi tarihi güzelliklere ev sahibi yapan her noktaya yakın konumda bulunuyor. Mercan otobüs seferleri aracılığıyla bölgeye ulaşım sağladıktan sonra gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor:

 • Mama Hatun Külliyesi: Orta çağ Türk mimarisinin önemli eserlerinden biri.
 • Mama Hatun Kervansarayı: 13. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen tarihi bir eser.
 • Pekeriç Kalesi: Kayalardan oyularak oluşturulmuş odalar, merdivenler ve yeraltı sarnıçları bulunan çok eski bir yerleşim alanı.
 • Abrenk Kilisesi: Tarihi bir miras olan 1854 yapımı kilise, Vank Kilisesi olarak da bilinmektedir. Kilise içerisinde bir şapel ve iki adet dikili taş bulunuyor.
 • Kefrenci Tapınağı: Bu yapı Pers özelliğine sahip olan dini bir yapı.
 • Kötür Köprüsü: Karacasu üzerinde bulunan bu yapı Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşıyor.

Mercan’da Ne Yenir?

Mercan otobüs bileti aldıktan ve bölgeye ulaştıktan sonra tadını çıkarabileceğiniz pek çok yöresel yemek bulunuyor. Bölgeye özgü olan eşsiz lezzetler aşağıdaki gibi sıralanıyor:

 • Etli Üzüm Sarması: Kıymalı yaprak sarmasının sosunda üzüm kullanılarak yapılıyor.
 • Kelecoş: Islatılmış yufka üzerine kavrulmuş etle birlikte harmanlanmış olan soğan üzerine dökülerek yoğurt eşliğinde servis ediliyor.
 • Babuko: Yöresel bir hamur tarifi.
 • Borani: Ana malzemesi ıspanak olan efsane bir lezzet.
 • Evelik Dolması: Erzincan’da yiyebileceğiniz en güzel lezzetlerden biri.
 • Cağ Kebabı: Etler ince ince kesilerek şişe takılıp pişiriminden sonra servis ediliyor.
 • Kete: Erzincan yöresine ait farklı hamur tarifi.
 • Tirit: Haşlanmış dana eti tiftiklenip pide üzerine serpilerek yoğurtla servis ediliyor.

Mercan’da Nerede Kalınır?

Erzincan’ın tarihi güzelliklerine ve eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yapan Mercan’a gelen herkese ev sahipliği yapacak birçok konaklama alternatifleri bulunuyor. Burada konaklayabileceğiniz butik ve apart oteller olduğu gibi 5 yıldızlı oteller de mevcut. Eğer siz de seyahat rotanızda Mercan beldesine yer verecekseniz Mercan otobüs bileti fiyatlarına bakabilir ve olanakları size hitap eden otel rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İsterseniz yolculuğunuzun daha kısa sürmesi için Erzincan uçak bileti alıp şehre bu şekilde de varabilirsiniz. Erzincan uçuşları ile yolculuğunuzu yaptıktan sonra kolayca havaalanından otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Mercan

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Mercan

Popular Bus Trips Departing From
Mercan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Mercan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus