Bus Tickets to Macka

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Macka

POPULATION 23,603
LAND AREA 925 km²
CITY Trabzon
PHONE CODE 0 462
LICENSE PLATE CODE 61
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Macka Bus Ticket

Trabzon’un en bilinen ve en önemli yerlerinden biri Maçka’dır. Şehirde görülmesi önerilen pek çok yer burada bulunmaktadır. Buraları keşfetmek isterseniz, Maçka otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Maçka otobüs biletinizi satın almak için obilet.com üzerinden Maçka otobüs seferleri listesine bakabilirsiniz. Bu listede, firmaların tamamını aynı anda görüp aralarına fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendiniz için en uygun firmayı seçebilirsiniz.

Maçka’da nereler gezilir?

Maçka, tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden birbirinden değerli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapıların başında Sümela Manastırı gelir. Ülkenin en önemli turistik simgelerinden biri olan Sümela’yı mutlaka görmelisiniz.

Sümela Manastırı’nın gölgesinde kalmış ama hatırı sayılır bir güzelliğe sahip olan Peristera ve Vazelon manastırlarına da gitmelisiniz.

Yemyeşil ormanları ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerler listesinde bulunan Şimşirli Köyü’ne gitmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Karadeniz’de olup da yaylalara çıkmamak mümkün değildir. Maçka’da bulunan Şolma Yaylası ile Lapazan Yaylası’na çıkabilir, Altındere Vadisi’nin Milli Parkı’na gidebilirsiniz. Burada yürüyüşler yapabilir, dinlenebilir ya da kamp yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Karadeniz’in her yeri gibi Maçka da vadilerle dolu bir yerdir. Zağnos Vadisi ile Altındere Vadisi, güzellikleriyle sizi en çok etkileyecek yerler arasındadırlar.

Masalsı görünümüyle ilgi çeken Zilkale, Fırtına Deresi’nin yamaçlarına kurulmuştur ve ziyaretçilerini beklemektedir.

Maçka’da ne yenir?

Bol bol balık yiyebileceğiniz bir yerdesiniz. Özellikle kırmızı benekli alabalığı denemelisiniz.

Maçka’nın kolof peyniri oldukça meşhurdur ve bu peynir genelde muhlamada kullanılır. Kolof peynirinden evinize de satın alabilirsiniz. Muhlamadan denemeyi de asla ihmal etmeyin.

Çayır lahanası çorbası da başa yerde bulamayacağınız yöresel bir yemektir.

Maçka’nın meşhur sütlacından yemeyi de unutmayın.

Maçka’da nerede kalınır?

Trabzon’un merkezinde kalıp Maçka’ya geziye gelebilirsiniz ya da Maçka’da bulunan çeşitli otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kamp alanlarında çadır kurma imkanına da sahipsiniz.

Maçka, Karadeniz’in en özel yerlerinden biridir. Doğayla baş başa güzel bir tatil geçirmek için Maçka’yı tercih edebilirsiniz. Obilet.com üzerinden Maçka otobüs biletinizi satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Macka

Popular Bus Trips Departing From
Macka

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Macka

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Macka Hotels

bus