Bus Tickets to Ladik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ladik

POPULATION 8,597
LAND AREA 8,000 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ladik Bus Ticket

İç Anadolu Bölgemizin önemli şehirlerinden biri olan Konya’nın Sarayönü ilçesine bağlı olan Ladik’in tarihi asırlar öncesine dayanıyor. Ladik ilçesi, Sarayönü ilçe merkezine 7 km, il merkezine ise 40 km uzaklıkta konumlanıyor. Bölgenin Roma döneminde idari bir merkez olduğu bilinmekle birlikte geçmişten günümüze birçok medeniyete de ev sahipliği yaptığı biliniyor.

Ladik Konya otobüs biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin ettikten sonra Konya şehir otogarında inip toplu taşıma alternatifleri sayesinde bölgeye rahatlıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. Ladik’ten Konya il merkezine ulaşım için minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Ladik Konya otobüs firmaları arasından Kontur Turizm ve Güven Akşehir Seyahat tercih edilerek bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ladik Konya’da Gezilecek Yerler

Bölgede ziyaretçileri büyüleyen birbirinden güzel ve ihtişamlı tarihi yapılar ve doğal güzellikler bulunuyor. Bu mekanları gün içerisinde düzenlenen Ladik Konya otobüs seferleri sayesinde ziyaret etme imkanınız bulunuyor. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken mekanlardan bazıları şunlar:

  • Hatip Camii: 1656 yılında inşa edilen caminin önceden küçük bir medrese halindeyken daha sonra tadilat yapılarak cami haline dönüştürüldüğü biliniyor.
  • Ladik Göleti: Sarayönü ilçesine 12 km uzaklıkta konumlanan gölet, sulama amacıyla Değirmensuyu üzerine inşa edilmiş olup, çevresi piknik alanı olarak kullanılıyor.
  • Pir Hüseyin Camii: 1200 yılında Pir Hüseyin tarafından yapılan cami, Sarayönü ilçe merkezinde yer alıyor. 1944 yılında geçirdiği restorasyon ile günümüzdeki halini alan cami, ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor.

Ladik Konya’da Ne Yenir?

Ladik Konya otobüs bilet fiyatları her bütçeye uygun bulunduğundan dolayı bölgeye ziyaretinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında karşınıza birbirinden lezzetli yöresel yemekler çıkıyor. İşte tavsiye ettiğimiz bazı lezzetler:

  • Tandır Böreği: Bölgedeki yöresel lezzetlerin başında yer alan tandır böreğinin en önemli özelliği pişirildikten sonra üstüne tereyağı eritilerek servis edilmesi oluyor.
  • Kaygana: Ladik kahvaltılarının vazgeçilmezi olan kaygana; un, kabartma tozu ve süt ile hazırlanıp sofralarda yerini alıyor.
  • Tirit: Ülkemizin birçok bölgesinde karşımıza çıkan tirit, Konya halkı tarafından oldukça benimseniyor. Bölgeye özgü baharatlarla hazırlanan tirit, benzersiz lezzetiyle özellikle et sevenleri büyülüyor.

Ladik Konya’da Nerede Kalınır?

Bölgede ev konforu yaşatan konaklama türleri mevcut. İsteklerinize ve bütçenize uygun şekilde bölgedeki her şey dahil otellerde veya apart otellerde konaklayabilirsiniz.

Bölgeye daha konforlu ve hızlı şekilde ulaşmak isterseniz Konya uçuşlarını da değerlendirebilirsiniz. Hava yolu sayesinde bölgeye ortalama 1 saatte rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Konya uçak biletinizi aldıktan sonra keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

Bus Stations in Ladik

bus