Bus Tickets to Korkuteli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Korkuteli

POPULATION 52,746
LAND AREA 2,433 km²
CITY Antalya
PHONE CODE 0 242
LICENSE PLATE CODE 07
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Korkuteli Bus Ticket

Korkuteli, Alanya’ya bağlı olan ve tarihi oldukça eskilere dayanan bir ilçedir. Antalya ile Fethiye arasında yolculuk yaparsanız, buradan kesin geçersiniz. Obilet.com üzerinden Korkuteli otobüs bileti satın alarak gidip ilçeyi keşfedebilirsiniz.

Korkuteli otobüs seferi yapan firmaların sayısı çok fazla değildir. Ancak var olan firmaların tamamını obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendiniz için en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Böylece Korkuteli otobüs biletinizi ekonomik şekilde satın alabilirsiniz.

Korkuteli’nde nereler gezilir?

Tarihi eskilere dayanan bu bölge tarihi yapılar ve antik kentlerle donatılmıştır. Görülmesi gereken yerlerden ilki, Romalılardan kalma Keşiş Evi’dir.

Eski Roma Mabedi, Sultan Alaaddin Camisi ve su tüneli de görülmesi gereken diğer yapılardır.

Üç bölümden oluşan, oldukça önemli kalıntılara ev sahipliği yapan Termessos Antik Kenti’ni gezmek için mutlaka zaman ayırmalısınız.

Karain Müzesi ve Karain Mağarası da görülmesi gereken yerler listesine eklenmelidir.

Doğanın içinde vakit geçirmek isterseniz Güllük Dağı Milli Parkı’na gidip orada yaşayan hayvanları gözlemleyebilir, botanik parkını gezebilirsiniz.

Korkuteli’nde ne yenir?

Korkuteli’nde bulunan et restoranları oldukça meşhurdur. Yolculuk sırasında özellikle restoranlarında yemek yemek için burada mola veren çok sayıda insan vardır. Et ürünleri arasında en lezzetlisi şiştir. Bunun dışında tahinli piyaz ve keçi sütünden yapılma dondurması da meşhurdur.

Korkuteli’nde nerede kalınır?

Korkuteli’nde her bütçeye ve imkana uygun konaklama tesisi bulunmaktadır. Genellikle küçük çaplı oteller vardır.

Korkuteli, restoranları ve tarihi kalıntılarıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alarak burayı keşfedebilirsiniz.

Bus Stations in Korkuteli

Pamukkale Turizm Yeni Mahalle, Otogar İçi, Şht. Piyade Er Hüseyin Çöl Cd. No:93/16, 07800 Korkuteli/Antalya, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Korkuteli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Korkuteli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus