Bus Tickets to Kireli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kireli

CITY Konya
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kireli Bus Ticket

Kıreli, Konya ilinin Hüyük ilçesine bağlı bir mahalle bağlı olup, Konya-İzmir Karayolu üzerinde konumlanıyor. Kıreli; Anamas Dağı ile Sultan Dağları arasında yer alan Şarkikaraağaç Ovası’nın kuzeyindeki Karagedik sırtlarından Suğla Gölü’ne kadar uzanan çukurlukta yer alan bir yerleşim olarak karşımıza çıkıyor.

Kıreli’yi ziyaret etmek için başladığınız yolculukta ilk olarak Hüyük Otobüs Terminali’ne geliyorsunuz. Otobüs terminaline geldikten sonra beldeye ulaşımınızı sağlayan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Özkaymak, Kontur Turizm, Lüks Aksel Seyahat, Lüks Ereğli Turizm ve Yörükoğulları Seyahat gibi Kıreli otobüs firmaları ile bölgeye ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.

Kıreli’de Gezilecek Yerler

Konya’nın sevilen bölgeleri arasında yer alan Kıreli, sahip olduğu doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Turistlerin Hüyük ve çevresine gelip gezdikleri yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Beyşehir Gölü Mesire Alanları: Türkiye’nin 3. büyük su gölü olan Beyşehir Gölü’nde; 33 adet küçük büyük ada bulunuyor. Bu gölde piknik yapmak isterseniz Kıreli otobüs seferleri ile ulaşımı tercih edebilirsiniz.
  • Kıreli Kervansarayı: Kıreli’den Şarkikaraağaç’a doğru olan Fele civarlarında Selçuklu döneminden kalan bu kervansaray bulunuyor. Burası yöre halkı tarafından da Kıreli Han olarak adlandırılıyor.

Kıreli’de Ne Yenir?

Kıreli otobüs bileti alıp bölgeye geldikten sonra beldede meşhur olan tatları denemeye başlayabilirsiniz. Kıreli’nin bağlı olduğu Hüyük ilçesinde üzüm yetiştiriciliği yapıldığı için üzüm pekmezi oldukça meşhur bir yiyecek olarak biliniyor. Aynı zamanda turşusu ve çileği ile de meşhur olan ilçede, her sene turşu ve çilek festivali düzenliyor. Bunların dışında;

  • Fırın Kebabı: Pidelerin üzerine pişmiş kuzu veya koyun eti konularak hazırlanıyor.
  • Konya Çöreği: Un, mahlep ve sütün karıştırılması ile elde ediliyor.

Kıreli’de Nerede Kalınır?

Kıreli’ye gelindiği zaman genellikle bağlı olduğu Hüyük ilçesinde konaklama yapılıyor. Hüyük’te yer alan otel ve pansiyonlar ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Kıreli otelleri, sizlere rahat bir konaklama olanağı sunuyor. Siz de tatilinizi planladıktan sonra Kıreli otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve seyahatiniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Kara yolu ulaşımının yanı sıra Konya uçak bileti satın alarak daha hızlı bir ulaşım da sağlayabilirsiniz. Konya uçuşları ile şehre geldikten sonra buradan Kıreli bölgesine ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Kireli

bus