Bus Tickets to Karayazi

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Karayazi

POPULATION 29,137
LAND AREA 1,953 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Karayazi Bus Ticket

Karayazı, Erzurum ilinin en yüksek rakımına sahip ilçelerinden birisi olarak biliniyor. Bu nedenle ülkenin en soğuk ilçesine kış mevsiminde gidiyorsanız dikkatli olmanız tavsiye ediliyor. Yüksek rakıma sahip olmasından dolayı yıllık sıcaklık ortalaması diğer ilçelere göre çok daha az. Özellikle doğal güzellikler açısından yılda on binlerce ziyaretçi alan göz kamaştırıcı yerleri bulunuyor.

Karayazı otobüs bileti ile il merkezinden kolayca bu ilçeye gelebilirsiniz. İlçeden Erzurum’a dolmuş seferleri de düzenleniyor. Eğer farklı bir şehirden Karayazı’ya gidecekseniz Erzincan Başak Turizm, Esadaş Turizm, Van Gölü Turizm ve Bizim Iğdır Turizm gibi otobüs firmalarıile ilçeye varabilirsiniz.

Karayazı’da Gezilecek Yerler

Karayazı otobüs firmaları ile çıkılan yolculuk sonrası ilçede güzel bir geziye çıkabilirsiniz.

  • Cunni Mağarası: İlçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunan bu mağara, duvar resimleri ile kendine hayran bırakıyor.
  • Çakmak Dağı: Yalnızca Erzurum’un değil Türkiye’nin de en yüksek dağlarından birisi olarak biliniyor. Erzurum’un soğuğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz Çakmak Dağı özellikle yaz aylarında sık tercih edilen yerlerin başında geliyor.
  • Köyceğiz Göleti: Kenarında piknik yaparken yüzen çocukları görebilirsiniz. Özellikle muhteşem gün batımını izlemek için bulunmaz bir yer olarak biliniyor. Gün batımının keyfini çıkarmak isteyenler için harika bir yer. Muhteşem manzarasıyla gölete karşı piknik yapmak, ziyaretçilerin vazgeçilmezleri arasında geliyor.

Karayazı’da Ne Yenir?

Karayazı otobüs seferleri ile ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Genel olarak ilçeyi ziyaret edenler öncelikle yöreye özgü lezzetleri deneyecekleri mekan arayışına giriyor. İlçenin en özel lezzetleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Turşu Pancarı: Özellikle turşuseverlerin vazgeçemeyeceği bir lezzet olarak ön plana çıkıyor.
  • Erişte Pilavı: İnce kesilmiş erişteler ile tam bir lezzet şöleni yaşatıyor. Pirinç veya bulgur yerine erişte kullanılarak yapılan pilav, yörenin vazgeçilmez lezzetleri arasında geliyor.
  • Kaz Lokması Tatlısı: Hamurlu tatlı sevenlerin mutlaka denemesi gereken tatlıların başında geliyor. Hamur, yumurta ve yoğurdun bir araya gelmesinden oluşan bu tatlı damakta unutulmayacak bir lezzet bırakıyor.
  • Peynir Helvası: Tuzsuz taze peynirden yapılan bu tatlı, kısık ateşte peynir eriyinceye kadar karıştırılarak üstüne toz şeker, un ve irmik ilave edilerek yapılıyor. Adeta ağızda eriyip giden ve lezzet şöleni yaşatan peynir helvası yörenin vazgeçilmez tatlıları arasında yer alıyor.

Karayazı’da Nerede Kalınır?

Karayazı ilçesi genelinde ve Erzurum ilinde farklı pansiyonlar ve hoteller bulunuyor. Tatil planınıza ve bütçenize uygun olan konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İlçede genellikle pansiyon ve hoteller ağırlıklı olmak üzere üç yıldızlı oteller de yer alıyor. Karayazı otobüs bilet fiyatları ve otel fiyatları çoğu bütçeye uygun. Son olarak ilçede havalimanı olmadığından Erzurum uçuşları için öncelikle Erzurum ilini ziyaret etmelisiniz. Erzurum uçak fiyatlarını takip ederek en kısa sürede ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Karayazi

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Karayazi

Popular Bus Trips Departing From
Karayazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Karayazi

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Karayazi

Top 9 Destinations Traveled by obilet users via Karayazi

bus