Bus Tickets to Karamanlı

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Karamanlı

POPULATION 7,952
LAND AREA 372 km²
CITY Burdur
PHONE CODE 0 248
LICENSE PLATE CODE 15
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Karamanlı Bus Ticket

Burdur’un Karamanlı ilçesi, oldukça eski bir yerleşim yeri. Ardıçlı Tepe eteklerinde ve Karamanlı Ovası’na yakın bir yerde konumlanan Karamanlı’da 12 adet mahalle ve 8 adet köy bulunuyor.

Burdur’un Karamanlı ilçesine gitmek için Karamanlı otobüs bileti aldıktan sonra terminale doğru yol alıyorsunuz. Karamanlı Otobüs Terminali’nden Burdur şehir merkezi yaklaşık 60 km uzaklıkta olup buradan halk otobüsleri ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Karamanlı otobüs firmaları arasından sizler de seçiminizi yaparak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Karamanlı’da Gezilecek Yerler

Tarihi oldukça eskiye dayanan, medeniyetler şehri Karamanlı’da gezebileceğiniz yerler;

  • Kocapınar: Karamanlının doğduğu yer olarak nitelendirilen Kocapınar, Karamanoğuları’ndan bazı obalara ev sahipliği yapmış.
  • Ardıçlı Tepe: Ardıç ağaçları ile kaplı olan bu tepe; yürüyüş, piknik ve kekik toplamak için güzel bir seçenek.
  • Kaya Mezarları: Ardıçlı Tepe yamaçlarında 2 adet kaya mezarı yer alıyor. Tatiliniz sırasında bu mezarları ziyaret edebilirsiniz.
  • Sarnıçlar: Karamanlı Ovası’nda birçok höyük ve sarnıç mevcut. Karamanlı otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz sarnıçların içinde eskiden su biriktiriliyor ve tarlanın su ihtiyacı buradan karşılanıyormuş.

Karamanlı’da Ne Yenir?

Yeme-içme kültürü oldukça gelişmiş olan ve Karamanlı otobüs bileti alarak gelebileceğiniz ilçede birçok meyve, sebze, bakliyat yetiştiriliyor. Bölgede meşhur olan bazı yemekler;

  • Kömbe: Hamurun içerisine pekmez ve haşhaş konularak fırında pişiriliyor.
  • Alaca Çorba: İçerisinde mercimek, nohut, fasulye, bulgur bulunan bir yemek.
  • Göbek Aşı: Soğanın yeşil saplarından yapılıyor.
  • Ot Ekmeği: Pırasa, soğan, ıspanak kavrularak el açması yufkanın arasına konuluyor ve sacda pişiriliyor.

Sizler de Karamanlı otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek tatiliniz için ilk adımı atabilir ve bu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Karamanlı’da Nerede Kalınır?

Karamanlı ziyaretinizde konaklamanız için ilçede otel, apart ve pansiyonlar bulunuyor. Konforlu bir konaklama imkanı sunan Karamanlı konaklama tesisleri, rahat bir tatil geçirmenize yardımcı oluyor.

İsterseniz bir başka alternatif olarak Isparta uçak bileti alabilir, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan Karamanlıya ulaşım sağlayabilirsiniz. Isparta uçuşları ile havaalanına indikten sonra rahatlıkla otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Karamanlı

Operating Carriers Based in Karamanlı

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Karamanlı

Popular Bus Trips Arriving At Karamanlı

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Karamanlı Hotels