Bus Tickets to Imamoglu

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Imamoglu

POPULATION 28,686
LAND AREA 445 km²
CITY Adana
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 01
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Imamoglu Bus Ticket

Adana’ya bağlı ilçelerden biri olan İmamoğlu, il merkezine yakınlığı ile öne çıkıyor. Adana il merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan İmamoğlu bölgesi, ovasal özellikleri ile dikkat çekiyor.

İmamoğlu otobüs bileti alabilmenize olanak sağlayan çeşitli otobüs firmaları bulunuyor. Has Turizm İmamoğlu ve daha birçok otobüs firması, İmamoğlu ilçe merkezine ulaşmanızı sağlıyor. İmamoğlu otobüs firmalarını tercih ederek Adana il merkezine de ulaşabilmeniz mümkün oluyor.

İmamoğlu’nda Gezilecek Yerler

İmamoğlu otobüs seferleri ile de ulaşabileceğiniz turistik bölgeler şu şekilde özetlenebiliyor;

  • Altınini Mağarası: Tarihi ve kültürel değeri ile öne çıkan Altınini Mağarası, İmamoğlu’nda gezebileceğiniz farklı yerler arasında bulunuyor.
  • İmamoğlu Yeraltı Şehri: Görenleri kendisine hayran bırakan İmamoğlu Yeraltı Şehri, tarih içerisinde kısa bir gezinti yapmanıza olanak sağlıyor.
  • Altınini Şelalesi: Doğal güzellikleri ile de dikkat çeken İmamoğlu’nda bulunan Altınini Şelalesi’ni de mutlaka görmeniz gerekiyor.

İmamoğlu’nda Ne Yenir?

Adana’nın güzide ilçesi İmamoğlu’nda tadabileceğiniz farklı lezzetler şu şekilde sıralanıyor;

  • Güç Sandviçi: Adana’nın farklı yöresel lezzetlerinden biri olan Güç Sandviçi, besleyici içeriği ve lezzeti ile öne çıkıyor.
  • Şalgam Suyu: Adana’ya özgü bir içecek olan Şalgam Suyu, şalgam bitkisi ve siyah havucun efsanevi birleşiminden oluşuyor.
  • Karakuş Tatlısı: Adana uçuşları ile ilçe merkezine ulaştıktan sonra damağınızı şenlendirecek olan Karakuş Tatlısı’nı da mutlaka tatmanız gerekiyor.

İmamoğlu’nda Nerede Kalınır?

Tarihi kalıntıların ve doğal güzelliklerin yer aldığı İmamoğlu’nda konaklamanıza imkan sağlayan çeşitli otel seçenekleri bulunuyor. Adana uçak bileti satın alarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşabilir; ardından İmamoğlu’nda bulunan butik ve apart otellerde konaklayabilirsiniz. Dilerseniz İmamoğlu otobüs bilet fiyatlarına da göz atabilir, İmamoğlu otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Bus Stations in Imamoglu

Imamoglu Bus Station Adalet, 137. Sk. No:19, 01700 İmamoğlu/Adana, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Imamoglu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Imamoglu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus