Bus Tickets to Ilgaz

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ilgaz

POPULATION 13,716
LAND AREA 845 km²
CITY Çankırı
PHONE CODE 0 376
LICENSE PLATE CODE 18
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Ilgaz Bus Ticket

Ilgaz, Çankırı’nın bir ilçesidir ama Kastamonu’ya da yakındır. Adını aldığı Ilgaz Dağı ile meşhur olan bu ilçeye mutlaka gelmelisiniz. Ilgaz otobüs bileti almak işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Ilgaz otobüs seferleri yapan firmalar genellikle yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların her birini obilet.com üzerinden görebilir, detaylarını ve özelliklerini karşılaştırabilir, aralarından kendiniz için en uygun olan firmayı seçerek Ilgaz otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ilgaz’da nereler gezilir?

Ilgaz, küçük bir ilçedir ve görülmesi gereken iki yer vardır: Ilgaz Dağı Kayak Merkezi ve llgaz Dağı Milli Parkı.

Ilgaz Kayak Merkezi, kış turizmiyle ilgilenen herkesin rağbet gösterdiği yerlerden biridir. Kapsamlı kayak pisti ve geniş imkanlara sahip konaklama tesisleriyle oldukça başarılı bir yerdir.

Ilgaz Milli Parkı ise; zengin bir bitki örtüsü ve akarsuya sahiptir. İçerisinde bulunan Karasu Deresi’nin etrafındaki alabalık tesislerinde vakit geçirebilir hatta bu derede balık da tutulabilirsiniz.

Ilgaz’da ne yenir?

Alabalık yemeden asla dönmemelisiniz. Ayrıca, aklınıza gelebilecek her yemek türünü de bulmanız mümkündür.

Ilgaz’da nerede kalınır?

Ilgaz’ın merkezinde, milli parkın içerisinde ve kayak merkezi alanında her bütçeye ve imkana uygun olabilecek konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Ilgaz’a mutlaka gitmelisiniz. Özellikle bahar ve kış aylarında kısa kaçamaklar yapmak isterseniz, rotanızı buraya çevirmelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs seferlerine bakıp biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Ilgaz

Ilgaz Bus Station Ziraat Mh. 18400 Ilgaz/Çankırı
Pazarçayı Kpr. Fatih, 18400 Ilgaz/Çankırı, Türkiye

Operating Carriers Based in Ilgaz

Popular Bus Trips Departing From
Ilgaz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ilgaz

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Ilgaz Hotels

bus