Bus Tickets to Haskoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Haskoy

POPULATION 26,639
LAND AREA 264 km²
CITY Muş
PHONE CODE 0 436
LICENSE PLATE CODE 49
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Haskoy Bus Ticket

Hasköy Türkiye’nin Muş iline bağlı bir ilçe olup, Bizans dönemine dayanan tarihiyle öne çıkıyor. Doğu Anadolu Bölge’sinin karasal iklim özelliklerini taşıyan ilçede kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçeken yazlar ise sıcak ve kurak geçiyor. Hasköy otobüs bileti ile yolculuğa çıktıktan sonra otogara varıyorsunuz. Muş Otobüs Terminali’nden Hasköy ilçesine giden birçok otobüs hattı bulunuyor. Hasköy otobüs firmaları içerisinde ise Yeşil Muş Ovası ve Has Muş Turizm öne çıkıyor.

Hasköy’de Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Hasköy’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Murat Vadisi: Muş'un kuzeybatısından başlayan bu vadi, oradan Bulanık Ovası'na karışıyor. Misafirlere de unutulmaz bir görsel şölen sunuyor.
  • Güzeldağ Kayak Merkezi: Özellikle kış tatillerini sevenlerin uğrak noktalarından biri olan Güzeldağ Kayak Merkezi, kış turizminin nabzını tutuyor. Hasköy otobüs seferleri ile bölgeye ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.
  • Kaz Gölü: Kenarları sazlıklardan oluşan bu göl, ilkbahar ve yaz aylarında çeşitli göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor. Bu durum eşsiz bir manzaraya sahip olmalarına neden oluyor.

Hasköy’de Ne Yenir?

İlçede tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Muş Böreği: Elde açılan hamurun içerisine bol soğanlı ve baharatlı bir kıyma harcı eklenmesi ile elde edilen bir hamurişi.
  • Domatesli Lahana Dolması: Her yörede yapılan lahana dolması, Muş yöresinde daha farklı bir şekilde yapılıyor. Bulgur ve kıymadan yapılan dolma, yöre halkı tarafından sevilerek tüketiliyor.
  • Helim Aşı Çorbası: Her yörede farklı şekilde yapılan Helim Aşı çorbası, Muş civarında mercimek, haşlanmış nohut, soğan ve et ile hazırlanıyor.

Hasköy’de Nerede Kalınır?

Hasköy’de konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart otel bulunuyor. Siz de Hasköy otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Hasköy otobüs bilet fiyatlarına bakarak rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Muş uçak bileti alabiliyorsunuz. Muş uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabiliyorsunuz.

Bus Stations in Haskoy

Popular Bus Trips Departing From
Haskoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Haskoy

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus