Bus Tickets to Hadım

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Hadım

POPULATION 12,820
LAND AREA 1,165 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Hadım Bus Ticket

İç Anadolu Bölgemizdeki Konya ilimize bağlı olan ve tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Hadim’in güneyinde Taşkent, kuzeyinde Bozkır, doğusunda Karaman ve batısında Antalya bulunuyor. Orta Toroslar’da bir vadi üzerinde konumlanmış Hadim, iklim olarak Karasal ve Akdeniz arasında geçiş özelliği gösteriyor.

Hadim otobüs bileti sayesinde Konya şehir otogarında veya Hadim otogarında inip Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı halk otobüsleri ve dolmuşlar ile ilçe merkezine ulaşmanız mümkün. Hadim ilçe merkezinden halk otobüsleri ve minibüsler sayesinde ortalama 2.5 saatte kolaylıkla il merkezine ulaşma imkanınız bulunmakta. Hadim otobüs firmaları arasında en çok Kontur Turizm ve Güven Akşehir Seyahat tercih ediliyor.

Hadim’de Gezilecek Yerler

Hadim bölgesi geçmişten günümüze gelen tarihi ve doğal birçok güzelliği bünyesinde barındırıyor. Hadim otobüs seferleri sayesinde kolaylıkla bu bölgelere ulaşmanız mümkün. İşte bölgeyi ziyaretiniz esnasında mutlaka uğramanız gereken mekanlardan bazıları:

  • Eğri Göl: Konya ve Antalya sınırında bulunuyor. Geyik Dağları’nın eteğindeki Taşeli Platosu’nda konumlanan Eğri Göl, çevresinde yetişen endemik bitkilerle ve benzersiz doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.
  • Astra Antik Kenti: Hadim ilçesine bağlı Bolat beldesi yaylasında konumlanan antik kentin tarihi asırlar öncesine dayanıyor. Astra Antik Kenti 1885 yılında keşfedilmiş olup keşif sırasında antik kentte bulunan yazıtlardan adının “Astra” olduğu anlaşılmış bulunuyor.
  • Arkıtça Döşeme Yol: Tarihi yaklaşık 2000 yıl öncesine dayanan yol, 200 metre uzunluğunda ve ahlat ağaçları arasında vadi üzerinde uzanıyor. Yol, bulunduğu bölgenin eşsiz doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Hadim’de Ne Yenir?

Hadim otobüs bilet fiyatları bölgeyi ziyaret etmek isteyen herkesin bütçesine uygun olmakta. Bundan dolayı dilediğiniz zaman bölgeye ziyaretinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde sizi birbirinden lezzetli yöresel tatlar bekliyor. Bu lezzetlerden bazıları şunlar:

  • Çebiç: Bölgedeki yöresel lezzetlerin başında yer alan çebiç, kuzu ciğerinin ızgarada pişirilmesi sonucu oluşuyor. Bulgur pilavıyla birlikte servis edilen yemek, benzersiz lezzetiyle yiyenleri büyülüyor.
  • Fırın Kebabı: Ülkemizde kebap daha çok Adana ve Urfa bölgesine ait düşünülse de fırın kebabı Konya bölgesinin en önemli yöresel lezzetleri arasında yerini alıyor. Bölgeye gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.
  • Mevlana Böreği: Özellikle bölgedeki kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan börek, üçgen şeklinde olup iç harcında kıyma, soğan, maydanoz gibi malzemeleri içeriyor.

Hadim’de Nerede Kalınır?

Hadim bölgesi gerek ilçe ve çevresinde gerekse il merkezinde bulundurduğu otellerle ziyaretçilerine keyifli ve ev konforunu aratmayan bir tatil imkanı sunuyor. Bölge, ziyaretçilerine bütçelerine ve isteklerine uygun her şey dahil ve apart otel alternatifleri sunmakta.

Hadim’e daha rahat ve çabuk bir şekilde ulaşmak isterseniz bulunduğunuz şehirdeki havaalanından Konya Havaalanına olan Konya uçuşlarını incelemenizde fayda bulunuyor. Konya Havaalanından Hadim’e havaalanında kalkan servisler ve halk dolmuşları ile ortalama 2.5 saatte rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Konya uçak biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin ettikten sonra bölgede huzurlu bir tatil sizi bekliyor.

Bus Stations in Hadım

Hadım Bus Station +903324181091 Taşpınar Mh. Hamidi Cd. Pk:42830 Hadim/konya

Hadım Hotels