Bus Tickets to Gursu

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Gursu

POPULATION 79,540
LAND AREA 106 km²
CITY Bursa
PHONE CODE 0 224
LICENSE PLATE CODE 16
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gursu Bus Ticket

Türkiye’nin 4. büyük şehri olan Bursa’nın ilçelerinden biri olan Gürsu, Osmanlı İmparatorluğu’na ait kalıntıları günümüze kadar getirmesi ile dikkat çekiyor. Bursa’nın doğusunda yer alan Gürsu, 1991 yılında Yıldırım ilçesinden ayrılarak Bursa’nın merkez ilçelerinden biri oluyor.

Gürsu’ya ulaşmak için başlamış olduğunuz yolculukta ilk olarak Bursa Terminal’e ulaşmanız gerekiyor. Bursa Büyükşehir Teminal’inden şehir içi otobüslerle ve tramvay - metro aktarmalı olarak Gürsu’ya ulaşım sağlanıyor. Bursa Terminal’den şehir merkezine belediye otobüsleri sayesinde 7/24 ulaşım sağlanıyor. Gürsu otobüs firmaları kapsamında İnegöl Seyahat ve Nilüfer Turizm seçenekler arasında yer alıyor.

Gürsu’da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze kadar Bursa pek çok farklı medeniyetlerin izlerini taşımaya devam ediyor. Gürsu otobüs seferleri ile ulaşım sağlayarak gezebileceğiniz yerler:

  • Dışkaya Yamaç Paraşüt Tesisleri: Gürsu Merkez’e 18 km uzaklıkta bulunan tesiste, yamaç paraşütü dersi alabilir ya da görsel şöleni izleyebilirsiniz.
  • Adrenalin Parkı: Ericek Göleti’nin kenarında bulunan tesiste hafta sonu eğlenebilir ve konaklama imkanı sunan cüce evlerde konaklayabilirsiniz.

Gürsu’da Ne Yenir?

Doğa güzellikleri ve tarihi izleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahip Gürsu’da, Gürsu otobüs bileti satın alarak gelip tadına bakabileceğiniz lezzetler:

  • İskender Kebabı: Et dönerin pide ile uyumunun bulunduğu bu yemek harika ve yöresel lezzetler arasında yer alıyor.
  • Kıymalı Cantık: Bursa’ya özel lezzetler arasında bulunan cantığın kıyma ile uyumu damağınızda inanılmaz bir tat bırakıyor.

Gürsu’da Nerede Kalınır?

Gürsu’da konaklayabileceğiniz otel ve butik oteller bulunuyor. Gürsu otobüs bilet fiyatlarına göz atarak kendinize en uygun konaklama seçeneklerini değerlendirmeye alabilirsiniz.

Alternatif yolculuklardan biri olan hava yolu kullanmak isteyen kişiler için Bursa uçuşları bulunuyor. Bursa uçak bileti satın alarak daha kısa süre içinde ulaşım sağlamanız mümkün oluyor.

Bus Stations in Gursu

bus