Bus Tickets to Guroymak

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Guroymak

POPULATION 46,428
LAND AREA 515 km²
CITY Bitlis
PHONE CODE 0 434
LICENSE PLATE CODE 13
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Guroymak Bus Ticket

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bitlis ile Muş arasındaki yol üstünde konumlanan ilçenin eski adının “Norşin” olduğu biliniyor. 1987 yılında yayınlanan kanunla ilçe olan Güroymak, Bitlis’e 30 km, Muş’a 53 km uzaklıkta bulunuyor.

Güroymak otobüs bileti alırken direkt Güroymak Otogarı’na giden otobüs firmalarını tercih edebileceğiniz gibi Bitlis Otogarı’na giden otobüs firmalarını da tercih etmeniz mümkün. Güroymak otobüs firmaları kapsamında en çok Metro Turizm, Bitlis Taç Turizm ve Kamil Koç firmaları tercih ediliyor.

Güroymak’ta Gezilecek Yerler

Tarihi çok eski zamanlara dayanan Güroymak ilçesi, ziyaretçilerini geçmişten günümüze kadar gelen doğal ve tarihi yapılarıyla büyülüyor. Güroymak otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileyeceğiz ve ziyaret etmenizi mutlaka önerdiğimiz yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Güroymak Kalender Baba Kümbeti: Selçuklu mezarlığında inşa edilmiş iki kümbetten minareli olan Kalender Baba Kümbeti iki katlı bir yapıda bulunuyor. Ahlat taşından yapılmış olan kümbet ziyaretçilerini mimari yapısıyla büyülüyor.
  • Hüseyin Dede Türbesi: Halk arasında “Bapir-i Kal Türbesi” olarak da anılan türbe ortalama 5 metre yükseklikte kayaya oyulmuş olarak konumlanıyor. Basamaklı bir merdivenle çıkılan ve iki bölümden oluşan türbeyi her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor.
  • Değirmen Köyü Antik Kilise: Mimari yapısıyla asırlar önce Hristiyanların yaşadığına dair işaretler veren kilise gizli bölme mağaralarıyla Hristiyan kültürünü yansıtıyor.

Güroymak’ta Ne Yenir?

Güroymak otobüs bilet fiyatları genel olarak her bütçeye uygun durumda bulunuyor. Bundan dolayı bölgeye ziyaretinizi istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Güroymak Bölgesi’ne gittiğiniz zaman mutlaka denemenizi önerdiğimiz yiyecekler şu şekilde:

  • Çorti Aşı: Bitlis Bölgesi’nde özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan çorti aşı yapılma şekline göre hem ana yemek hem de çorba olarak tüketiliyor.
  • Büryan Kebabı: Keçi etinden yapılan büryan kebabının en önemli özelliklerinden birisi kancalara asılıp 3 metrelik kuyularda pişirilmesi oluyor. Etin su buharında, yavaş yavaş pişmesi yiyenlerin ağzında büyüleyici bir tat bırakıyor.
  • Bitlis Köftesi: Kıyma, nar, soğan, bulgur ve yöreye özel çeşitli baharatlarla hazırlanan köftenin tadı ve görünümü içli köfteye benziyor. Kızartılarak servis edilen köfteyi denemenizde fayda var.

Güroymak’ta Nerede Kalınır?

Güroymak ilçesi her bütçeye uygun, ev konforunu aratmayacak konaklama imkanına sahip. Bölgede her şey dahil oteller bulunduğu gibi bölgede apart oteller de bulunuyor. Bu oteller size inanılmaz rahatlıkta ve konforda bir tatil sunuyor. Bu otellerde kaldığınız süre boyunca otel işletmelerinin sunduğu imkanlar sayesinde inanılmaz bir tatil sizi bekliyor.

Güroymak otobüs biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin ettikten sonra bölgede keyifli ve huzurlu bir tatil sizi bekliyor.

Bus Stations in Guroymak

Güroymak Güroymak/Bitlis, Türkiye

Operating Carriers Based in Guroymak

Popular Bus Trips Departing From
Guroymak

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Guroymak

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Guroymak Hotels

bus