Bus Tickets to Golhisar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Golhisar

POPULATION 22,093
LAND AREA 494 km²
CITY Burdur
PHONE CODE 0 248
LICENSE PLATE CODE 15
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Golhisar Bus Ticket

Gölhisar, Burdur’un bir ilçesidir. Tarihi özellikleriyle ön plana çıkan bir ilçesidir ve keyifle gezilebilecek bir yerdir. Gezip görmek isterseniz, Gölhisar otobüs bileti alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Gölhisar otobüs seferleri sadece yerel firmalar tarafından yapılmaktadır. Bunların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Gölhisar otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gölhisar’da nereler gezilir?

Gölhisar’da tarihi ve doğal güzellikler açısından görülecek çok fazla yer vardır.

Gezmeye doğal güzelliklerden başlamak isterseniz, şehre adını veren Gölhisar Gölü’nden başlayabilirsiniz. Yapraklı Barajı ve Dalaman Çayı da etrafında yürüyüş yapıp doğanın tadını çıkarabileceğiniz yerlerdir. Hatta Yapraklı Barajı’nda balık da avlayabilirsiniz.

Gölhisar Ovası görülebilecek yapılar arasında yer almaktadır.

Horzum Yaylası ve yaylada bulunan Kocayayla Gölü’nü görmeyi ihmal etmeyin.

Tarihi yerleri keşfetmeye başlamak isterseniz, Kibyra Antik Kenti’nden başlayabilirsiniz. Burası, zamanında Likya eyaletine bağlı bir şehirmiş ve oldukça büyük bir alanı kaplıyor. Üç tepe üzerine kurulmuş olan ve arkeolojik kazılarda pek çok eserin bulunduğu bir alandır. Kutsal yol, kemer, gladyatör nekrapolü, stadion, paleastra, köprü, aşağı agora, yukarı agora, tiyatro, odeon, ev kalıntıları ve mezarlar, antik kentin gezilecek alanlarıdır.

Boubon Antik Kenti ise, Dikmen Tepesi’nde bulunur. Likya ve Roma uygarlıkların hakimiyet sürdüğü bir şehirdir. Agora, tiyatro, su sarnıcı, çeşme ve mabet kalıntılarıyla görülmesi gereken bir yerdir.

Balbaura, Asar Tepe’de bulunan ve Hititlerden kalma bir antik kenttir. Agora, Tiyatro ve Akropolü görülmeye değerdir.

Oinonda, üzüm bağı demektir. Şimdi ise; tiyatro, kaya mezarları, sur ve su sarnıcı kalıntıları bulunmaktadır.

Yusufça Beldesi’ndeki Yusufça Kilisesi ise; Erken Bizans Dönemi’ne ait bir yerdir ve yapısıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Gölhisar’da ne yenir?

Göllerin etrafında bulunan restoranlarda alabalık başta olmak üzere, pek çok tatlı su balığından yiyebilirsiniz. Bunun dışında; Gölhisar kavurması oldukça meşhur ve lezzetli bir yemektir. Alacaş, etli aş ve arabaşı da tadabileceğiniz diğer yöresel lezzetlerdir.

Gölhisar’da nerede kalınır?

Gölhisar’ın merkezinde her bütçeye ve imkana uygun olan konaklama tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca, ilçenin bazı yerlerinde kamp alanları da bulunmaktadır.

Tarihi zenginlikler ve göllerle sarılmış bu ilçeyi mutlaka görmelisiniz. Obilet.com üzerinden Gölhisar otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Golhisar

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Golhisar

Popular Bus Trips Arriving At Golhisar

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Golhisar

Golhisar Hotels

bus