Bus Tickets to Ekecik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ekecik

CITY Erzincan
PHONE CODE 0 446
LICENSE PLATE CODE 24
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ekecik Bus Ticket

Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı olan Ekecik, kendinizi doğanın tam ortasında hissedeceğiniz yemyeşil ağaçlarla çevrili oldukça şirin bir köy olarak ziyaretçilerini karşılıyor. Geçmiş yıllarda bu köyün köprücük ve derbentçi olarak görevlendirildiği biliniyor.

Ekecik otobüs biletialarak Ekecik’in doğanın güzelliklerine yakından şahit olabilirsiniz. Erzincan il merkezine ulaşabilmek için çeşitli otobüs firmalarından yararlanmak mümkün. Köy halkı ya da ziyaretçiler Ekecik otobüs firmaları arasından Vangölü Turizm, Metro Turizm ve Kamil Koç Turizm ile ulaşım sağlayabiliyorlar.

Ekecik’te Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapan Ekecik’te gezilebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Abrenk Kilisesi: Mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken kilise, yapım aşamasında kullanılan taşlarıyla ilgi çekiyor.
  • Kadıgölü: Soğuk su kaynakları ile yeşilin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan bu göl, insanlara adeta huzurlu bir atmosfer sunuyor.
  • Karanlık Kanyon: Dünyanın en büyük kanyonlarından birisi olan Karanlık Kanyon’a gidebilmeniz için merkezden kalkan otobüs firmalarından yararlanabilirsiniz. Ekecik otobüs bilet fiyatlarından sizin için uygun olanı seçerek bu büyüleyici kanyona gidebilirsiniz.
  • Ekşisu Kaplıcası: Su sıcaklığı otuz bir derece olan ve sağladığı yararlar ile insanların uğrak noktası haline gelen Ekşisu Kaplıcaları, ziyaretçilerin favori mekanları arasında yer alıyor.

Ekecik’te Ne Yenir?

Ekecik, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra mutfağıyla da ön plana çıkan bir yer. Ekecik otobüs bileti ile buraya gelebilir ve eşsiz lezzetleri deneyebilirsiniz. Ekecik’te mutlaka tatmanız gereken lezzetler:

  • Etli Yaprak Sarma: İçerisinde bulundurduğu bol malzeme ile damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor.
  • Kelecoş: Peskutandan yapılan bir yemek olan kelecoş, çorba kıvamında servis edilen bir yemek. Yolu Ekecik’e düşenlerin mutlaka denemesi gereken bir tat.
  • Borani: Haşlanmış patates ile harmanlanan ve yöresel baharatlarla süslenen bir yemek olarak karşınıza çıkıyor.
  • Isırgan Aşı: Isırgan otunun lezzeti ile tatlandırılmış bir çorba çeşidi olarak biliniyor.

Ekecik’te Nerede Kalınır?

Ekecik halkının sizlere sunduğu samimi ortam ile apart otellerde kalmanız mümkün. Konaklama konusunda birçok imkan sunan Ekecik otelleri sayesinde konforlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Sizler de Ekecik otobüs seferlerini takip ederek bölgeye gelebilir ve bu eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Dilerseniz alternatif olarak hava yolunu tercih edip Erzincan uçak bileti alarak şehre ulaşabilirsiniz. Erzincan uçuşları ile şehre vardıktan sonra bölgeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Bus Stations in Ekecik

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Ekecik

Popular Bus Trips Departing From
Ekecik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ekecik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 1 Destinations Traveled by obilet users via Ekecik

bus