Bus Tickets to Egirdir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Egirdir

POPULATION 32,756
LAND AREA 1,315 km²
CITY Isparta
PHONE CODE 0 246
LICENSE PLATE CODE 32
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Egirdir Bus Ticket

Isparta’nın meşhur ilçesi Eğirdir, şehrin en keyifli ve özel yerlerindendir. Pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bu ilçeyi henüz görmediyseniz, en kısa zamanda gidip görmelisiniz. Eğirdir otobüs bileti alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Birkaç yerel firma dışında Eğirdir otobüs seferleri düzenleyen firma bulunmamaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Firmaların arasında kıyaslama yaparak kendiniz için en uygun olanından Eğirdir otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Eğirdir’de nereler gezilir?

Adını verdiği, muhteşem güzellikteki Eğirdir Gölü başta olmak üzere görmeniz gereken pek çok yer vardır. Eğirdir Gölü etrafında keyifli bir yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğirdir Gölü manzarası eşliğindeki Eğirdir Kalesi de görülmesi gereken en önemli yapılardan biridir.

İlçede doğallığı ve güzelliği ile sizi etkileyecek tek göl, Eğirdir Gölü değildir. Kovada Gölü de aynı şekilde, olağanüstü güzelliğe sahip eşsiz bir yerdir. Mutlaka oraya da gitmeli, keyfini sürmelisiniz.

İnönü Mağarası, ilçedeki en önemli yapılardan biridir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Eğirdir Gölü’nün ortasında bulunan Yeşil Ada’ya mutlaka gitmeli ve Ayastefanos Kilisesi başta olmak üzere burada bulunan diğer yapıları da görmelisiniz.

Görülmesi gereken tarihi yerler listesinin başında Ayastefanos Kilisesi gelmektedir.

Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Eğirdir Kervansarayı tarihi ve dini açıdan görülmesi gereken yapılardır.

Altınkum Plajı’na gidip deniz, güneş ve kum üçlüsüyle harika vakit geçirebilirsiniz.

Piknik ve kamp alanlarıyla ön plana çıkan Can Ada’ya gitmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Eğirdir’de ne yenir?

Gölleri süslediği bu güzel yerde balık yemeyi ihmal etmemelisiniz. Levrek, sazan ve alabalık buranın en meşhur balıklarıdır. Özellikle sazan olması yemeden dönmeyin.

Sakallı sarkan çorbası, sıyırgı, bütünet ve çakal tatlısı, yörenin en lezzetli yemek ve tatlılarıdır.

Eğirdir’de nerede kalınır?

Eğirdir’in merkezinde küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan pek çok konaklama imkanı bulunmaktadır. Otel ve pansiyonların yanı sıra, Can Ada’da bulunan kamp alanlarında çadır ya da karavan tatili de yapabilirsiniz.

Eğirdir’e gidip göllerinin, tarihi güzelliklerinin tadını çıkararak sakin ve keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Eğirdir otobüs seferleri hakkında detaylı bilgiyi obilet.com üzerinden alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Egirdir

Egirdir Bus Station +902463114218 Eğirdir, Yeşilada, 32500 Eğirdir/Isparta

Operating Carriers Based in Egirdir

Popular Bus Trips Departing From
Egirdir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Egirdir

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Egirdir Hotels

bus