Bus Tickets to Ephesus

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ephesus

CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ephesus Bus Ticket

İzmir’in merkeze uzak ilçeleri arasında yer alan Selçuk, şehrin güneyinde yer alıyor. Tarihi dokusu ve her biri birbirinden zengin yapıtları ile büyüleyici görüntüye sahip Efes Antik Kenti, Selçuk’ta bulunuyor.

Efes otobüs bileti satın aldıktan sonra öncelikle otogara varıyorsunuz. Efes Otobüs Terminali’nden İzmir il merkezine ulaşmanıza olanak tanıyan Efes Tur hatları mevcut. Efes otobüs firmaları arasında ise İzmir Turizm ve Aydın Seyahat öne çıkıyor.

Efes’te Gezilecek Yerler

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve hala onlardan kalan izleri taşıyan Efes’te gezilebilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Celsus Kütüphanesi: UNESCO Dünya Mirası arasında bulunan bu eser, Efes otobüs seferlerini tercih etmenize doğrudan olanak tanıyor.
  • Artemis Tapınağı: Efes otobüs bilet fiyatlarının da makul olması ile ziyaret edilen başlıca alanlar içerisinde yer alıyor. Ayrıca bu eser Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor.
  • Meryem Ana Evi: Dinsel öğelerin ön planda tutulduğu bu alan, yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor.

Efes’te Ne Yenir?

İzmir uçak bileti aldıktan sonra Efes ilçesine ulaşıp bu lezzetlerin tadına varabilirsiniz:

  • Bomba: En sevilen tatlı çeşitlerinden biri olup çikolatalı dolgusu ile lezzetli bir hal alıyor.
  • Kumru: İzmir’e özgü bu lezzet, özel şarküteri malzemeleri ile hazırlanarak servis ediliyor.
  • Katmer: Tuzlu ve tatlı olarak iki çeşit halinde sunulan bu lezzetin Efes’te sıkça tüketildiğinden söz ediliyor.
  • Midye Dolma: Her köşe başında bulabileceğiniz bu leziz yiyecek, İzmir çevresinde yetiştirilen midyeler ile üretiliyor.

Efes’te Nerede Kalınır?

Efes’te konaklama yapabileceğiniz birçok apart otel, butik otel ve konfor öğesinin daha da yukarılarda olduğu lüks oteller bulunuyor. Tesislerde sunulan hizmetlerin çeşitlilik göstermesi, kullanıcı isteklerini karşılayacak en önemli hususlardan biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca tesis civarında birçok aktivite merkezinin varlığı da önem arz eden konulardan biri olarak biliniyor. Birçok firma arasından makul olan otobüs biletlerini inceleyerek bu bölgeye ulaşım olanağını gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz İzmir uçuşları ile bölgeye daha hızlı ulaşım sağlayabilir ve konforlu bir seyahat olanağından yararlanabilirsiniz.

Bus Stations in Ephesus

Popular Bus Trips Arriving At Ephesus

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Ephesus

bus