Bus Tickets to Eceabat

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Eceabat

POPULATION 9,088
LAND AREA 430 km²
CITY Çanakkale
PHONE CODE 0 286
LICENSE PLATE CODE 17
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Eceabat Bus Ticket

Çanakkale, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir. Her yeri, her ilçesi ayrı bir güzelliktedir. Eceabat’ta bu güzelliği görebileceğiniz ilçelerinden biri olmakla birlikte Çanakkale’de ulaşım açısından da önemli bir noktadır. Bu güzelliği keşfetmek isteyenler, obilet.com üzerinden Eceabat otobüs bileti satın alabilirler.

Tatil tercihinizi Eceabat’tan yana kullanacaksanız, obilet.com üzerinden Eceabat otobüs seferleri listesine bakabilirsiniz. Sefer düzenleyen firmaların hepsini bir arada görerek aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylelikle kendiniz için en uygun olan firmadan Eceabat otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Eceabat’ta nereler gezilir?

Eceabat, keyfini çıkaracağınız pek çok yere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, İstanbul-Çanakkale arasında bir geçiş noktası olması nedeniyle mola yeri olarak da belirlenebilir.

Çanakkale’nin en önemli tarihi yapıları ve doğal güzellikleri burada bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlilerinden biri, Anzak Koyu’dur.

1915 Seddülbahir Savaş Malzemeleri Müzesi, Seddülbahir Kalesi, Dur Yolcu Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Şarapnel Vadisi, Bakkal Salim Müzesi, Kilitbahir Kalesi, Sessiz Sahil Mezarlığı, Şahindere Şehitliği, İsimsiz Topçu Yüzbaşı Şehitliği, Havuzlar Şehitliği ve Anıtı, Kabatepe Müzesi, İstihkam Yüzbaşı Tahir Bey Anıtı, Bigalı Kalesi, Melek Hanım Çiftliği ve Bigalı Atatürk Evi gibi tarihi yapı ve alanları mutlaka görmelisiniz.

Conkbayırı, Kilye Koyu, Çanakkale Tekke Koyu, Soğanlıdere Vadisi, Küçük Arıburnu, Çanakkale İkiz Koyu gibi doğal güzelliklerini görmeyi ihmal etmeyin.

Alçıtepe Köyü, Bigalı Köyü ve Kocadere Köyü gibi köylerini de ziyaret edip gezmelisiniz.

Kabatepe Orman Kampı ise, kamp kurmayı seven tatilciler için ideal bir alandır.

Eceabat’ta ne yenir?

Balık çeşitleri ve deniz mahsullerinden bol bol yemelisiniz.

Domates ve zeytinin en güzelini bulabileceğiniz bu yerde, leziz kahvaltılardan da kendinizi mahrum bırakmayın.

Zeytinyağlı yemeklerinden ve gözlemelerinden de tatmayı ihmal etmeyin.

Eceabat’ta nerede kalınır?

Eceabat’ın içinde ve köylerinde farklı bütçelere uygun konaklama imkanları bulunmaktadır. Butik otel ve pansiyonlarda kalabilir ya da kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz.

Eceabat’ın tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini görmediyseniz, en kısa zamanda gidip görmelisiniz. Sizi güzelliğiyle etkisi altına alacak bu yerde tatil yapmak isterseniz, obilet.com üzerinden Eceabat otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Eceabat

Popular Bus Trips Departing From
Eceabat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Eceabat

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Eceabat Hotels

bus