Bus Tickets to Demirci

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Demirci

POPULATION 42,278
LAND AREA 1,321 km²
CITY Manisa
PHONE CODE 0 236
LICENSE PLATE CODE 45
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Demirci Bus Ticket

Manisa’nın bir ilçesi olan Demirci; Manisa’ya 165 km mesafede yer alıyor. Demirci, Manisa’nın ilçesi olmasına rağmen Kütahya’ya daha yakın bir ilçe olarak biliniyor.

Demirci’ye; Demirci otobüs bileti ile seyahat edebiliyorsunuz. Bu seyahat sonunda Demirci Otogarı’na varıyorsunuz. Demirci Halıkent, bölgenin tercih edilen Demirci otobüs firmaları arasında yer alıyor. Otogardan Demirci’ye gitmek isteyen ziyaretçiler, bölgeye minibüsler ile ulaşım sağlıyor.

Demirci’de Gezilecek Yerler

Demirci otobüs seferleri ile ilçeye ulaşım sağladığınızda, ilçedeki gezilecek yerler ile karşılaşıyorsunuz. Bu yerleri şöyle sıralamak mümkün:

Sidas Antik Kenti: Roma döneminden kalma olduğu düşünülen antik kent, bölgenin tarihi yerleri arasında yer alıyor. İlçeye gelen ziyaretçiler bu tarihi yere çok ilgi gösteriyor.

Saraycık Kaplıcaları: Saraycık köyü içerisinde olan Saraycık Kaplıcaları; bölgenin ziyaretçi çeken yerleri arasında bulunuyor. Saraycık Kaplıcaları; Roma döneminden kalma hamam kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor.

Bardakçı Köyü İçmesi: İçme suyunun, böbrek rahatsızlığı başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği söyleniyor. Şifalı bir su olarak bilinen Bardakçı Köyü İçmesi, bu bağlamda da çok sayıda ziyaretçi çekiyor.

Hisar Kaplıcaları: Hisar Kaplıcaları, üç ayrı kaynaktan çıkan suları barındırıyor. Bu sular bölgede banyo ve içme suyu olarak da kullanılıyor. Sular ayrıca çok sayıda rahatsızlığın tedavisinde de kullanılıyor. Bu noktada da Hisar Kaplıcaları, çok sayıda ziyaretçi ağırlayan bir yer olarak önemini koruyor.

Fadıllı Sarnıç Mağaraları: Beş katlı bir bina yüksekliğinde olan devasa kayanın yer aldığı Fadıllı Sarnıç Mağaraları’nda, setler ve su sarnıçları bulunuyor. Fadıllı Sarnıç Mağaraları, sırrı hala çözülemeyen ve her katında farklı özellikler taşıyan bir mağara olarak önemini koruyor. Bu noktada da çok sayıda ziyaretçi çekiyor.

Demirci’de Ne Yenir?

Demirci otobüs bileti ile Demirci’ye ulaşım sağladığınızda sizi Demirci ilçesinin yöresel lezzetleri bekliyor. Bu lezzetleri şöyle sıralamak mümkün:

Demirci Kebabı: Demirci’nin yöresel lezzeti olan Demirci Kebabı, ziyaretçiler tarafından çokça tercih edilen yiyecekler arasında yer alıyor.

Odun Köftesi: Manisa’nın yöresel lezzetleri arasında olan odun köftesi; Manisa’nın ilçelerinde de çokça tüketiliyor.

Sinkonta: Bal kabağından yapılan bir yemek olan Sinkonta, bölgenin yöresel yiyecekleri arasında yer alıyor. Ziyaretçiler de Sinkonta’ya çok ilgi gösteriyor.

Manisa Kebabı: Manisa’nın yöresel yiyeceği olan Manisa kebabı; Manisa’nın ilçelerinde de çok tercih ediliyor.

Kapama: Ziyaretçiler tarafından tercih edilen yiyecekler arasında kapama da bulunuyor.

Demirci’de Nerede Kalınır?

Demirci’de çok sayıda konaklama seçeneği bulunuyor. Apart oteller, şehir otelleri, butik oteller, ziyaretçilerine sağlıklı suların içerisinde konforlu bir konaklama imkânı sunan termal oteller, Demirci’deki konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de Demirci otobüs bilet fiyatları seçeneklerinden bütçenize ve tercihinize uygun olanı tercih ederek bölgeye ulaşıp bölgede konaklama imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Bus Stations in Demirci

Popular Bus Trips Departing From
Demirci

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Demirci

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 4 Destinations Traveled by obilet users via Demirci

bus