Bus Tickets to Cide

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cide

POPULATION 23,838
LAND AREA 652 km²
CITY Kastamonu
PHONE CODE 0 366
LICENSE PLATE CODE 37
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Cide Bus Ticket

Kastamonu’nun en meşhur, Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Cide, gerçek anlamda bir doğa harikasıdır. Kastamonu’ya geldiğinizde Cide’yi görmeden dönmemelisiniz. Hatta sadece Cide’yi görmek için bile Kastamonu’ya gidebilirsiniz. Cide otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Cide otobüs seferleri düzenleyen firmaların fiyat ve özelliklerini incelemek için obilet.com sayfamıza gelmeniz yeterlidir. Burada her birini görüp aralarında karşılaştırma yapma imkanına sahipsiniz. Bu sayede, kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz firmadan Cide otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Cide’de nereler gezilir?

Karadeniz’in her yeri gibi Cide de gerçek bir doğa harikasıdır. Denizi, ormanları ve temiz havasıyla gelip de buraya aşık olmamak işten bile değildir.

Cide’ye geldiğinizde görmeniz gereken ilk yer, Gideros Koyu’dur. Ormanların arasında konumlanmış, tarih boyunca doğal liman olarak kullanılmış ve güzelliğini koruyabilmiş olan bu muazzam koya mutlaka gitmeli ve denizin tadını çıkarmalısınız.

Rıfat Ilgaz’ın çocukluğunun geçtiği evi ziyaret edebilir ve ona ait eşyaların olduğu bu müzeyi gezebilirsiniz.

Çoban Kalesi, tarihi açıdan önem taşıyan ve görülmesi gereken yerlerden biridir.

Timle Kalesi, Gazallı Kalesi ve Okçu Kalesi de doğal yapıların üzerine konumlanmış tarihi açıdan önem taşıyan yapılardır.

Çaykaya Plajı ve Kazalı Atlı Plajı, Gideros Koyu’ndan sonra gidilmesi tavsiye edilen plajlardır. Ulaşım açısından zor bir alanda olmaları da doğallıklarını kaybetmemelerini sağlıyor.

Ilgarini Mağarası, Sorkun Yaylası’nda bulunan tarihi ve görkemli bir yapıdır. Araçla bir yere kadar gidip ardından yürümeniz gerekecektir ama buna değeceğine emin olabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Sorkun Yaylası’na da çıkıp tadını çıkarmalısınız.

Valla Kanyonuna gidip onun görkemli ve coşkulu su hareketlerini izlemelisiniz.

Cide’de ne yenir?

Buraların en meşhur yemeklerinden biri kuyu kebabıdır.

Karadeniz’de olmanın faydalarından yararlanıp balık yemeyi de ihmal etmeyin.

Karma, köy böreği, armut tatlısı ve cidella denilen ceviz helvası, kuyruklu dolma, kestane hoşafı yemeden dönmeyin.

Cide’de nerede kalınır?

Cide’de ilçe merkezinde her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Dilerseniz, ev de tutabilirsiniz. Koyların yakınlarında bulunan tesislerde çadır kurup kamp da yapabilirsiniz.

Bir hafta sonu için bile Cide’ye kaçıp kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Cide otobüs biletinizi obilet.com üzerinden alıp harekete geçebilirsiniz.

Bus Stations in Cide

Cide Otogarı Kasaba, Prof. Dr. Bahri Gökçebay Cd., 37600 Cide/Kastamonu, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Cide

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Cide

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Cide

bus