Bus Tickets to Can

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Can

POPULATION 48,947
LAND AREA 905 km²
CITY Çanakkale
PHONE CODE 0 286
LICENSE PLATE CODE 17
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Can Bus Ticket

Güzel Çanakkale’nin güzel ilçelerinden biri daha: Çan! Biga, Çanakkale ve Edremit arasında kalmış olan bu küçük yer, kendi içinde bir düzene sahip olan bir yerdir. Bu küçük güzelliği keşfetmek için obilet.com üzerinden Çan otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Çan otobüs seferleri sadece yere firmalar tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden yerel firmaların tamamını aynı anda görüntüleyebilir; detaylarını inceleyebilirsiniz. Aralarında özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Böylece Çan otobüs biletinizi ekonomik bir şekilde almış olursunuz.

Çan’da nereler gezilir?

Çan’ın antik kent dönemlerinden kalma bir yer olduğu düşünülüyor. Heredot’un yazılarında buradan bahsettiği görülmektedir. Eskiden beri burada kurulan pazarlarda hayvan çanı çok satıldığı için buraya Çan denirmiş.

Çan’ın kaplıcaları meşhurdur. Eğer Çanakkale taraflarına gelirseniz, buraya mutlaka gelip kaplıcalarından yararlanmalısınız. İlçenin merkezinde olan Çan Kaplıcası; karaciğer, bağırsak, idrar ve safra yolları rahatsızlıklarına iyi gelen bir yerdir.

Çan-Tepeköy Kaplıcası ise, Kazdağı eteklerinde yer almaktadır. Hem ruhunuzu hem vücudunuzu dinlendirecek özel bir yerdir. Bu kaplıcanın da bel ve boyun fıtığı, kireçlenme, cilt hastalıkları, böbrek taşı ve kum dökme problemlerine iyi gelmektedir.

Çan’da ne yenir?

Klasik Çanakkale mutfağı lezzetlerine denk gelebilirsiniz. Ancak kalacağınız otellerin açık büfe sisteminden yararlanmak durumunda kaldığınızda farklı yemek türleriyle de karşılaşabilirsiniz.

Çan’da nerede kalınır?

Çan’da bulunan kaplıcaların her ikisinde de konaklama tesisi bulunmaktadır. Aradığınız şifa ve hoşunuza giden konum hangisine aitse onda konaklayabilirsiniz. Biga, Çanakkale gibi bölgelerde kalıp günü birlik geziye de gelebilirsiniz.

Çanakkale’nin şifa noktası olan Çan, kaplıca severler için harika bir yerdir. Eğer siz de kaplıca seven turistlerdenseniz, obilet.com üzerinden biletinizi satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Bus Stations in Can

Çan Otogarı İstiklal Mh. 17410 Çanakkale

Popular Bus Trips Departing From
Can

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Can

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Can Hotels

bus