Bus Tickets to Buca

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Buca

POPULATION 470,768
LAND AREA 178 km²
CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Buca Bus Ticket

İzmir merkez ilçelerinden biri olarak tanınan Buca, hem konumu hem de coğrafi şartları ile yoğun bir nüfusa sahip. Konak ve Bornova’nın çevresinde yer alan Buca ilçesine, Buca otobüs bileti ile seyahat etmek mümkün hale geliyor. 39 mahalle ve 4 köye sahip olan Buca, bu özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Buca’ya ulaşmak için öncelikle otogara varmak gerekiyor. Buca İlçe Terminali’nden İzmir il merkezine ulaşabilmenize imkan veren birçok otobüs hattı mevcut. Buca otobüs firmaları kapsamında ise Buca Turizm ön plana çıkıyor.

Buca’da Gezilecek Yerler

Hem merkezi konumu hem de kültürel zenginliği ile tanınan Buca’da gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Gölet: Buca otobüs seferlerinin sık sık yapılması neticesinde bu doğal yaşam alanına gitmek mümkün hale geliyor. Gölet doğası ve yapay gölü barındırması ile de pek çok kişinin ilgisini çekiyor.
  • Kaynaklar Köyü: Kahvaltı salonları, piknik alanları ve yemyeşil doğası ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
  • Hasan Ağa Parkı: Bu park, Buca merkezde yer alan en büyük yeşil alan olarak tanımlanabiliyor.

Buca’da Ne Yenir?

Buca otobüs bilet fiyatlarını bütçenize uyacak biçimde inceleyerek bu ilçeye ziyaret gerçekleştirebilir ve şu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz:

  • Katmer: İzmir uçak bileti alarak bölgeyi ziyaret etmenizi sağlayacak en önemli lezzetler arasında yer alıyor.
  • Kokoreç: İzmir usulü adı ile bilinen ve hem pişirilme hem de kesme şekli ile farklılık oluşturan bu lezzeti tadabilirsiniz.
  • Midye: İzmir sokak lezzetlerinin en önde gelen yiyeceklerinden biri olup en leziz hali ile tezgahlardaki yerini alıyor.

Buca’da Nerede Kalınır?

Buca’da konaklama yapabileceğiniz birçok apart otel, butik otel ve lüks otel bulunuyor. Buca otelleri sizlere konforlu bir deneyim sunmak ile birlikte merkezi konumu ile çevre ilçelere de ulaşımı kolaylaştırıyor. Buca’da konaklama yapmak için otel rezervasyonunuzu oluşturabilir ve otobüs biletlerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz İzmir uçuşlarına da göz gezdirerek sizin için hem daha hızlı hem de konforlu bir yolculuk ile seyahatinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Bus Stations in Buca

Buca Hotels

bus