Bus Tickets to Bornova

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bornova

POPULATION 435,162
LAND AREA 220 km²
CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 3

Things You Need to Know After Buying the Bornova Bus Ticket

İzmir’in en merkezi konumda bulunan ilçelerinden biri olan Bornova, canlı sokakları ve birçok yere yakınlığı ile biliniyor. 45 mahallesi ile geniş bir dağılıma sahip olan Bornova ilçesinin Kemalpaşa ve Buca arasında yer aldığından söz edilebiliyor.

Bornova’ya ulaşmak için öncelikle otobüs terminaline varmak gerekiyor. Bornova otobüs bileti ile İzmir il merkezine ulaşabilmenize imkan tanınıyor. Bornova otobüs firmaları arasında ise İzmir Turizm ve Manisa Seyahat ön plana çıkıyor.

Bornova’da Gezilecek Yerler

Merkezi konumu ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan yerleşim yerlerinden biri olması ile Bornova’da gezilecek yerler arasında aşağıdakiler bulunuyor:

  • Homeros Vadisi: Bornova otobüs seferlerinin bu vadiye sıkça yapılması neticesinde alternatif gezi rotaları içerisinde yer alıyor.
  • Aşık Veysel Rekreasyon Alanı: Bornova otobüs bilet fiyatlarının makul ve her bütçeye uygun olması neticesinde gezilebilecek en doğal ve yeşil alanlar içerisinde bulunuyor.
  • Küçükpark: İlçenin merkezine konumlandırılan önemli bir sosyal yaşam alanı olarak biliniyor. Kafeler ve restoranları ile her zaman yoğunluğa sahip mekanlar arasında gösteriliyor.

Bornova’da Ne Yenir?

İzmir uçak bileti satın alarak önce İzmir’e sonra da Bornova ilçe merkezine ulaştıktan sonra tadabileceğiniz leziz yiyecekler arasında şunlar bulunuyor:

  • İzmir Köfte: Bölgeye has bu lezzet dana ve kuzu etinin bir arada kullanıldığı ve de uzun yıllardır hizmet veren lokantalar ile en kaliteli biçimde sunuluyor.
  • Sütlü Dilbalığı: Deniz mahsullerinin Bornova’da sıkça tüketildiğinin en büyük kanıtı olup kendine has pişirilme şekli ile afiyetle tüketiliyor.
  • Patlıcanlı Silkme: Patlıcan severlerin en çok beğendiği lezzetler arasında yer alıyor.

Bornova’da Nerede Kalınır?

Bornova’da konaklayabileceğiniz butik otel, lüks otel ve apart oteller bulunuyor. Konaklama şartlarının ekonomik oluşu ve her türlü isteği karşılaması konfor öğesinin ön planda tutularak kaliteli bir konaklama yapılmasını sağlıyor. Otobüs firmalarının birçoğu ile üstün kalitede hizmet veren tesislere ulaşarak oluşturacağınız otel rezervasyonlarının tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir uçuşları da takip edilerek daha rahat bir yolculuk imkanını sahip olabilir ve zaman açısından avantajlar elde ederek konaklama yapacağınız bölgeye ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Bornova

Bornova Otogarı Karacaoğlan, Kemalpaşa Cd., 35070 Bornova/İzmir
VALENTIM - BA Boa Nova - State of Bahia, 45250-000, Brazil
Orșova Orșova 225200, Romania

Bornova Hotels

bus